PALUBOVKA: syčení za panelem přístrojů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

PALUBOVKA: syčení za panelem přístrojů

Příspěvek od luky123 »

mam problem pri nastartovanem motoru je slyset jako kdyz bezi ventilator problem je ze ventilator mam vyplej po vypnuti klicku to asi po peti vterinach prestane neni tam nekde nejaka potlakova hadicka?nebo neco?

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: syceni z pristrojovky

Příspěvek od obrocnik »

Nenapisal si o aky model sa jedna .jednotkove maju podtlakovu hadicku vedenu za pristrojovku do RJ motora
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: syceni z pristrojovky

Příspěvek od smolda »

To luky123: Jestli máš v autě nezávislý topení, to co slyšíš je přídavný čerpadlo. Je zapojený tak aby po vypnutí motoru ještě chvíli dochlazovalo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

lukyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.04.2013 20:39

Re: syceni z pristrojovky

Příspěvek od lukyss »

Prosím o radu . Začalo mě to taky syčet za budíkama (Sharan 1.9 tdi 81 kw 1999 ) . Syčení se zvyšuje s otáčkama motoru (až při vyžších otáčkách ). Jinak auto jezdí beze změn . ( nez.topení nemám)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: syceni z pristrojovky

Příspěvek od 11mAjA11 »

A jede to normálně?
Výkon atd..?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

lukyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.04.2013 20:39

Re: syceni z pristrojovky

Příspěvek od lukyss »

Jede normálně bez problému .

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALUBOVKA: syčení za panelem přístrojů

Příspěvek od Marek77 »

Za přístrojovým štítem se nachází ŘJ motoru. Do ní vede přetlaková hadička od sacího potrubí a uvnitř jednotky je senzor plnicího tlaku. Pokud tato hadička praskne (což se stává zcela běžně prakticky u všech aut tohoto typu), plnicí tlak pak fouká kolem do prostoru palubní desky a syčí to. Auto jede většinou bez problému, jen v paměti závad zpravidla svítí 65535 - Řídící jednotka motoru vadná.

Jakmile se tato hadička vymění (není to hadička vedoucí od sání k jednotce, nýbrž hadička až uvnitř jednotky!!!), je po problému a závada v paměti jde smazat. Jedná se o stejnou hadičku, jako se používá na přepady vstřikovačů, dlouhá je asi 8 cm.

Mně se to před pár lety stalo taky. Jak jsem psal - je to zcela běžný jev. Tuto hadičku jsem na různých autech měnil několikrát.


Něco je o tomto problému psáno zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=36660" onclick="window.open(this.href);return false;

lukyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.04.2013 20:39

Re: PALUBOVKA: syčení za panelem přístrojů

Příspěvek od lukyss »

Děkuji moc . Můžu ještě chvilku jezdit ( aniž bych se bál ) než dám auto opravit ?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PALUBOVKA: syčení za panelem přístrojů

Příspěvek od Marek77 »

Opravit? To si neumíš udělat sám? :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“