Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Zdravím všechny klubáky,

potřebuju poradit, jak nejlíp zprovoznit dálkové svícení u bixenonu, dle diagnostiky se prý jedná o vadný servo motorek pro klapku??
Dá se vůbec koupit samostatně, nebo jen celé nové světlo, jak mi též bylo doporučeno :roll: ?? Do toho se mi ale zatím vůbec nechce.........
Světlomet má označení 3C0941752G, jedná se o pravou stranu, levá je OK........ potkávačky jsou taky OK, při startu provedou světla "kalibraci", svítí v poho, jen prostě ta pravá dálka tam tak nějak není :negative: 8O

Díky moc všem za odpovědi :thanks:

toffa

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od GOLFÁK »

Samostatně se sehnat nedá. Budeš muset koupit jiný světlo.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od Jirka. »

Když si to dokážeš vyměnit, tak tady najdu nějaký funkční servomotorek z bouraného světla. Nějakých 700 kč za něj.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od GOLFÁK »

Ale pokud mu nefunguje dalkova, coz je ta clonka a to funguje na pricipu magnetu a ne servomotorku, ne? To znamena vyndat celej projektor a to se nepovede bez toho aniz by to svetlo rozlepil.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od Jirka. »

Já právě nevím co má špatného.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Moc vám všem děkuju za snahu poradit, nefunguje přepnutí na dálku, údajně je vadný servomotorek regulace naklápění světel, ale co jsem se pídil všude možně, tak si myslím, že to nemá s dálkovým svícením nic společného, ale moc tomu nerozumím, spíš vůbec :sorry:

toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Nikde jsem ani nenašel, na jakém principu to přepnutí na dálku funguje, o clonce vím, ale prý by to měl být právě nějaký servomotorek 8O , čert se v tom vyznej a já už vůbec ne :fool:

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od GOLFÁK »

Přepnutí na dálku funguje takto https://www.youtube.com/watch?v=LNAV7r7WP-s" onclick="window.open(this.href);return false; . Liší se to většinou v umístění, ale princip je stejnej. Pokud by bylo špatný naklápění světel tak se nebude dělat ta "kalibrace".
Stejně si zajeď znova na diagnostiku, protože slovo "údajně" je dost nepřesný :D. Ještě bych kouknul do světla jestli namáš špatnej nebo odpojenej kabel k tomu ovládání clonky.

toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Dík za radu i názornou ukázku :thanks: , snad mi problém přes diagnostiku řesně popíšou, kabel zkusím, i když mi teď v týdnu měnili výbojky a ničeho si nevšimli, ale to neznamená, že to je v pořádku :D

toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Chlapi, máte někdo zkušenosti s touto firmou......bixenony.cz ................, jen mě zajímá, zda jsou v poho, nabídli mi opravu, na ten můj problém shora, tak jen sonduju co a jak :) , díky za případné názory

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od Qido »

toffa píše:Chlapi, máte někdo zkušenosti s touto firmou......bixenony.cz ................, jen mě zajímá, zda jsou v poho, nabídli mi opravu, na ten můj problém shora, tak jen sonduju co a jak :) , díky za případné názory
Jedním slovem nasrat!
Dám Ti odkaz co za prasečiny odváděli na BMW.
Pokud chceš někoho na repasi nebo konzultaci, osobně bych šel za klukama ze sviťlíp. https://www.facebook.com/svitlip/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... ny&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Už jsem to sem jednou dával. Pozor na ně.

toffa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.08.2015 19:00

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od toffa »

Tak to moc děkuju za radu, zkusím dát na Tvé doporučení a kontaktovat sviťlíp :-), ještě jednou díky :thanks:

Králik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.02.2008 14:23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od Králik »

Tak už mám taky ten samí problém, levá dálková svítí do nebe a po čase se vypne a pravá už se ani nerozsvítí.
Už to tady někdo vyřešil, v čem je problém a zda se dá opravit?
Na to levém světle to vypadá, že ta clona se vyklopí jen na půl a svítí na horu.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od GOLFÁK »

To je nějak divně napsaný. Tobě ty světla nesvítěj vůbec?

michal.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 27.10.2013 20:30

Re: Nefunkční dálkové svícení u bixenonů

Příspěvek od michal.x »

ja to řešil ulomenej kabel k tomu elektromagnetu je to celkem na houno udělané made in Valeo ... jak se natáčí světlo do zatáčky tak to sebou láme i ten kabel a přesně v tom konektoru se to ulomilo ...takle to je origo ..
Přílohy
20131011_183013.jpg

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“