G4 nestartuje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
rospri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.05.2009 20:26

G4 nestartuje

Příspěvek od rospri »

Zdravím místní odborníky. Chlapy prosím o radu . jedná se o G4 1,6,16v. Včera jsem přijel domů chtěl zaparkovat najel jsem k místu parkování které je mírně do kopce dal zpátečku a chtěl zajet do chlívku.Asi jsem dal málo plynu nebo rychle pustil spojku a motor zdechnul. Chtěl jsem nastartovat ale startér se vůbec netočí. Na první polohu klíčku se normálně rozsvítí palubovka ale na druhou polohu kdy má začít točit startér se nic neděje. Chápu že asi nejde proud do startéru nebo může být vadné nějaké relé nebo špatná kostra? Nebo může to mít nějakou souvislost s tím že mi to zdechlo při špatném rozjezdu na zpátečku do kopce? Třeba přeskocenej rozvodak? Moc se v autech nevyznám tak prosím o nějakou radu. Předem děkuji a přeji hezký den

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: G4 nestartuje

Příspěvek od Goauld »

Pokud vůbec netočí, tak je buď vadnej startér, nebo spínačka. Každopádně ses trefil zrovna do okamžiku, kdy jedno z toho umřelo. Chcípnutí při rozjezdu s tím má spojitost tak napůl, ale rozhodně to není příčina, ani následek.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

rospri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.05.2009 20:26

Re: G4 nestartuje

Příspěvek od rospri »

Díky za odpověď. Docela si mě uklidnil. Přeskočeny řemen by byla asi dražší záležitost než startér nebo spínačka ne? Akorát je mi divný že to nechytlo když jsem to zkoušel roztáhnout. To by snad mělo jít i když by byl spatnej startér nebo spínačka nebo? Nezlobte se že se takhle ptám ale fakt tomu moc nehovim. Diky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: G4 nestartuje

Příspěvek od Goauld »

Roztáhnout by to jít mělo, ale s tím opatrně, aby ti právě nepřeskočil řemen. Může ale být někde jiná elektrická závada, která má spojitost s tím, že netočí startér a která brání tomu, aby motor chytl.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: G4 nestartuje

Příspěvek od Vesel »

Me treba uhnil drat od + myslim . Takze palubovka sla ae starter vzdy jen cvakl zkus se treba mrknout. Servisak uz rikal starter v prcici a cirou nahodou sem nasel uhnilej celej drat( a je to drat jak svina:D)
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

rospri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 26.05.2009 20:26

Re: G4 nestartuje

Příspěvek od rospri »

Jo díky kluci. Nechám to prověřit

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“