Jakou naftu do VW Passat B6

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec

Čerpací stanice

OMV
9
15%
Shell
5
8%
Benzina
34
57%
Robin Oil
0
Žádná hlasování
Prim
0
Žádná hlasování
EuroOil
10
17%
Makro
0
Žádná hlasování
Tesco
0
Žádná hlasování
Globus
2
3%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od KJirka »

Jirko nmůžu souhlasit, protože PD vstřikovače odcházely na blbou naftu, jak na choleru.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Jirka. »

Jiří to padaly u passatů ty siemensy na které je svolávačka. A tam je elektrický zkrat-s naftou to nemá nic společného.

Tak jasně že se také stalo že odešel vstřik a samozřejmě to výrobce svedl na naftu, ale je to otázka jestli to bylo fakt naftou, nebo blbým kusem. Já když jsem viděl co vydrží PD vstřik jeztdit na benzín tak jsem nechápal. Normálně k nám přijela dvojková oktávka, že když se zahřeje tak to prý chcípne a nechce to chytit, jedině až zase vystydne. Ve dvou servisech s tím laborovali a nevěděli, my jsme to byli několikrát projet, pamět závad čistám to auto normálně jelo a po zahřátí zdechlo. No nebudu napínat, taky jsem netušil, tak jsem rozhodl vyměnit tandem, no a jak jsem vyndal hadičku tak mi připadalo že to smrdí jak benzín a né nafta. No tak jsme vypustili nádrž, nalili naftu a auto jezdilo jak za mlada. Z pána pak vypadlo že mu svítila rezerva tak dotankoval do plné. Jenže těma všema hokuspokusama bylo půl nádrže pryč, dá se říct že to auto najelo na 90%benzínu a 10% nafty cca 500km. Zkus tohle udělat s commonrailem, nenajedeš ani 5km.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od KJirka »

mě odešly ty vstřiky na PD Oct. II
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Moral3z »

Co to auto mám, tak tam nebylo nic jiného než Verva diesel. Jinak na D11 je teď pod 30kč :good:

Jinak to co Jirka. píše o té koktě je zajímavé.. i když do Peugeota 307 jsem dvakrát vzal benzín a docela najel a taky se nic nestalo...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Jirka. »

KJirka píše:mě odešly ty vstřiky na PD Oct. II
Tak i to se může stát, já jen tvrdím že na kvalitu nafty je jednoznačně náchylnější commonrail. Hlavně na měřo a na vodu v naftě.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od KJirka »

u nás je teď Verva 28,40 Kč
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Lukkii »

28,40 nebo 32.90. kurna hoši máme káry za statisíce a budem tady počítat koruny:-D. S vervou si ten motor doslova chrochtá - a u CR tuplem. Jinak u každýho pašíka co jsem kdy koupil, automaticky nalil čistič vstřikovačů Arexons hned první den - a nikdy žádný problém se vstřiky a podobnými náchylnými součástmi..)

Jen pro příklad hodnoty vstřiků mám trvale mezi 0,4 a -0,55 ...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Jirka. »

ku*va lidi proberte se, to že někdo má passata půl roku najel s ním okolo komínu 6000km a nic se na tom nevysralo opravdu není zásluha nějaký lepší nafty nebo něčeho takovýho. Tohle se pozná po x set tisících. A upřímě jestli mi zdechnou vstřiky po 300tkm na obyčejnou naftu nebo 310tkm s nějakejma zázračnejma vodičkama mi nepříjde jako nějaká výhra. Stejně největší zlo je bionafta, která se v nádrži rozkládá a tu myslím krom maxxmotionu a optimaldieselu mají úplně všichni stejnou, protože to stejně berou z Čepra. Zajímavé je že já u PD opravdu poznám naftu tankovanou v Německu.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od vasasasapopleta »

Mezi nama, kamoš si myslel, že má rotačku (oct I) a lije do ni roky naftu z jzd a letos při výměně rozvodů zjistil, že má pd :)
neměl s ní žádný problém, a díval jsem se mu na vstřiky a má je všechny kolem nuly. Takže i tak se dá....
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak jako "JZD" nemusí bejt špatný. Stačí když vidíš s čim jezděj.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od KJirka »

já jednou koupil od někoho sud, že to je od jezedáků nafta. Zakrátko na to jsem oddělal vstřikovače. Jirka. sice říká, že ne, ale já jsem přesvědčenej, že to naftou bylo. Ostatně, lidí jako já, bylo spousta.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Lukkii »

je to věc názoru a nějaký pravděpodobnosti. Někdo může tankovat celej život v cisterny v bývalé JZD a bude to jezdit. Ale ta pravděpodobnost je prostě o dost menší, než když se tankuje ověřená a kvalitní nafta. Stoji me to na my 70L nádrží o 140kč víc, ale jestli platím 2100 nebo 2240, se mi prostě vyplatí. A to se tu rozhodně nebavíme o rozdílu nějakých 10tis kilometrů na životnosti....
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od KJirka »

taky záleží na tom, kolik toho najezdíš. Moje manželka např. natankuje na začátku měsíce a poskakuje s tím po městě do měsíce dalšího. To je pak skutečně jedno, kolik to palivo stojí. Když ale jezdíš třeba 5 t. měsíčně, tak už se trochu kroutíš, pokud nafta skočí třeba o bůra. Teď je to pr**l, protože je na historických minimech, ale bůh ví, jak dlouho to ještě vydrží. Já třeba ještě odšmiknu DPH a jedu s Vervou za 23,50 což je nádhera. A s Transportérem, kterej schroupe i vodu, jezdím dokonce za 22,-Kč s naftou od ONO. Tak to je pak paráda, ael vzpomeň, kdy cena nafty začínala číslicí 4. To už bylo ouvej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od Lukkii »

jj to bylo hodně ouvej..
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Jakou naftu do VW Passat B6

Příspěvek od petryk1 »

U Vas este funguje JRD nafta? Na slovensku uz nie. Ta cervena, je zakazana.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“