ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

No podle mě auto, resp. diagnostika, umí změřit jen to, na co má auto nějaký elektrický snímač (kontakt, senzor, ...), příp. některou hodnotu dopočítá z jiných. Ostatní VAGem nejde.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

lucop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2011 18:18

ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lucop »

Ahoj, prosím o radu a zkušenosti....
vw sharan 2,0i + lpg r.v2000 - při startování mi auto škube (někdy mám pocit, že mi vyskočí motor),padají otáčky a má tendenci chcípnout, jakmile to pořádně protůruju, tak se to ustálí a pak už jede bez problémů. Dělá to i když vypnu lpg. Další starty jsou ok, ale jakmile auto stojí třeba 6 hodin, tak to udělá znovu. Nechali jsme vyměnit svíčky, vyčistit vstřiky ultrazvukem (na diagnostice nic nevyskočilo)a bylo to asi 3 měsíce v pohodě. Teď to dělá znovu a nevíme co s tím :-( ...(na diagnostice nyní vyskočila lambda sonda), může to být tím, i když minule diagnostika nic neukázala? Ještě nám říkali, že to může být teplotní čidlo, když to dělá jen za studena. Díky :-)

Beber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.02.2014 16:07
Bydliště: za Prahou

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Beber »

Ahoj všichni,
prosím o radu a pomoc. Mám Alhambru rv. 2003, 96kW, 195000km. Cca před 14 dny, potom co mi přezuli zimní kola (což s tím ale asi nesouvisí, vrátil jsem tam letní a dělá to taky) se mi začal zepředu ozývat zvuk, jako když o sebe něco dře zhruba ve frekvenci otáčení kol. děje se to při zrychlování - nejvíc s lehkou nohou na plynu a při brždění motorem. Když pustím plyn nebo vyšlápnu spojku, přestane to. Nejvíc je to znát na dvojku a trojku, to se ozývá takový hu hu hu hu hu hu, při vyšších rychlostech už je to spíš souvislý hluk – hukot. Natočení kol – zatáčení na to vliv nemá. S řazením žádné výrazné problémy nejsou, dvouhmota je prý ok, nechal jsem na stk zkontrolovat klouby, čepy a spol. - taky bez problému. Najel jsem s tím cca 500 km a znatelně se to zhoršuje.

Trochu jsem pátral, googloval a odhalil, že i já mám tento problém s převodovkou:
http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... 450-sharan" onclick="window.open(this.href);return false;
resp. znatelná je axiální vůle cca 2mm.

Myslíte, že by to mohlo být tím? Trochu se to řeší tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8&start=45" onclick="window.open(this.href);return false; str. 4-6, ale všichni popisují problémy s řazením, které já nemám. A celkově nesedí úplně ty příznaky.

Ještě jsem teda neměnil olej v převodovce, snad tento týden...

Díky za každý názor, postřeh nebo radu.
Alhambra 2003 96kW

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Marek77 »

Nemůže to být něco s brzdami? Často se stává, a to právě při manipulaci s koly, že se třeba ohne kovový štít brzd, nebo utrhne kus nějaké koroze, co spadne ke kotouči a pak to vydává zvuky, že člověk myslí na nejhorší.

Je mi tedy divné, že to trvá již poměrně dlouho a že se to zhoršuje. Ale kdo ví.....

Beber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.02.2014 16:07
Bydliště: za Prahou

Příspěvek od Beber »

Taky jsem puvodne patral u kol - brzdy, gumy, loziska atd. , jen je mi divny, ze by to prestalo pri jizde na neutral nebo vyslaple spojce, resp. to neni slyset ani kdyz uberu nebo pustim plyn, jenom kdyz se vyrazne brzdi motorem.
Alhambra 2003 96kW

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Marek77 »

Tak v tom případě diferák nebo osy.

Beber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.02.2014 16:07
Bydliště: za Prahou

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Beber »

Ok, díky.
Mohl bys být, prosím, ještě trochu konkrétnější. Zatím to totiž viděli (slyšeli) 2 mechanici a dost tápali, tak abych je mohl trochu navést. Myslíš třeba ložisko na poloose nebo třeba ten homokyn. kloub? Hřídel prodloužení p. poloosy měnil předchozí majitel loni, tzn. má cca 14000km. Ale popravdě nevím, jestli nechal vyměnit všechno, co měl. Píše mi 3 poloosa + unašeč za 3800kč

Jinak jsem objevil, že podobnou závadu popisuje RichardSamek tady Předmět: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

a dopadl neslavně. Předmět: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.
Alhambra 2003 96kW

Uživatelský avatar
variantrs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 427
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od variantrs »

Zdravím kolegy,podle toho co popisuješ je to na 99% problém na hřidely,resp.ložisko jak je v odkazu od Sixty,je to dost častá závada na tříhřídelových převodovkách. Nedávno jsem to řešil na Sharanu 05 96kw. Pokud to máš v počateční fázi nemusíš mít tatím problém s řazením. Počítej,že do opravy padne cca 25-30tis.protože když už demontuješ skřín kvůli opravě,tak budeš měnit i komplet spojku.
S Volkswagnem na věčné časy!!!!

Tady moje vozítka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=71661" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=285&t=302751" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Galaxy 1.9 Tdi 66kw (starej model) Jednotka

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Čágos kluci...potřeboval bych píchnout...na mojí Galdě zřejmě odešel počítač....nezkoušel tu někdo zda tam pasuje z koncernu třeba G3/passatB4 atd ? :)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od M@rty74 »

Specifikuj blíže co myslíš slovem "počítač" ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

44jiří
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.03.2012 16:56

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od 44jiří »

Vůle řazení na Golfu II 1,6 D 40kw 3 dveřák r.v.1991-2
Na hřídelce s ozubením chybí guma ,která je v U profilu...prosím čím ji nahradit?Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Tohle je sekce Sharan Alhambra Galaxy, Golfy jsou trochu jinde
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rozechonza

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od rozechonza »

Ahoj, potřebuji poradit s topením u Galaxy . Nějaký idiot (majitel přede mnou) viditelně z přecházel vodní hadice a vykuchal termostaty na hadicich, teď mi topí první zadek auta a ve předu je zima. Mám digi klimu, motor auy, převodovka aut, bufik nejede , čerpadlo ano, voda se mi teď ohřeje tak na 60. Co potřebuji? Vyjet z etky detailně rozvod vody, případně real foto jak vede voda v motorovém prostoru. Díky moc

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

zdarvim.potreboval bych poradit jestli Alhambra 2.0 tdi rok 2006 s prihrivacem mela vodni pumpu elektrickou.protoze me neco porad vrze kdyz mam zapnuty ventilator,ale jak ho vypnu,tak to jeste chvilku povrzava.dokonce aj jak vypnu motor,tak to chvilku povrzava a bubla.cerpadlo na zadek mam na vypinac a to to nedela.myslite,ze ventilator vetrani dojizdi tak dlouho?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Příspěvek od kubenec »

U dvojek mel kazdy diesel prihrev (dle vybavy i jako nezavisle)a tim padem i el.vodni cerpadlo.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“