Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od ironx »

Ahoj kluci a Pavel223 zvlast... Me se to dnes stalo take, dokonce ponekolikate. Je to vadna zarovka ktera se rozsviti pri jizde do zatacky. Funkce cornel (nebo tak nejak). Je to tusim H7.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od tornado1 »

vadná žárovka je jedna z x možností
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od ironx »

Netvrdim že ne... ale myslim ze to bude nejspis nejcastejsi zavada toho nataceni. Me se to včera stalo, koupil jsem zarovku a hotovo. Kazdopadne je jasne ze to muze byt něco jiného.

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

Tak mám result ze servisu z VAGU - toto jim vyběhlo - vyfotil sem to viz. foto a prý je to asi nějaký čidlo na nápravě.. ale taky mi přišlo že moc toho neví a prý ještě budou googlit co přesně to je.. že prej se tam mohla jen dostat voda.

Mrkněte prosím na to, vyčtete z toho něco? CO s tím a kolik to čidla cca stojí?

Nemám s tím jet radši přímo do VW?

Díky moc za rady!
Přílohy
screen.jpg

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

ironx píše:Netvrdim že ne... ale myslim ze to bude nejspis nejcastejsi zavada toho nataceni. Me se to včera stalo, koupil jsem zarovku a hotovo. Kazdopadne je jasne ze to muze byt něco jiného.
Ahoj, děkuji za radu mám to tedy zkusit? Mě se při zatočení ty boční přísvity rozstvítěj normálně jak levej tak pravej - tobě taky svítili a i přesto si vyměnil a fungovalo? Nebo ti jeden z těch přísvitů nešel?

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

tornado1 píše:vadná žárovka je jedna z x možností
Viz. foto co sem sem dal, jde z toho něco vyčíst?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Jirka. »

No vžyt to tam máš napsané, máš vyčíst pamět závad v elektonice podvozku. Tak at ti to vyčtou a hned víš na čem jsi.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od ironx »

Pavel223 píše:
ironx píše:Netvrdim že ne... ale myslim ze to bude nejspis nejcastejsi zavada toho nataceni. Me se to včera stalo, koupil jsem zarovku a hotovo. Kazdopadne je jasne ze to muze byt něco jiného.
Ahoj, děkuji za radu mám to tedy zkusit? Mě se při zatočení ty boční přísvity rozstvítěj normálně jak levej tak pravej - tobě taky svítili a i přesto si vyměnil a fungovalo? Nebo ti jeden z těch přísvitů nešel?


Právě že mi ta žárovka přestala svítit. Na budíkách se rozsvítila kontrolka vadná žárovka (ta oranžová co ti svítí taky) a napsalo se přesně co tobě. Po vypnutí klíče a opětovného nastartování se to tvářilo v pořádku do doby než jsem ,,aktivoval,, ten přísvit (otočením volantu do příslušné strany) a chyba byla zpět. Jsem laik, nevím jak funguje detekce vadné žárovky, ale několikrát se mi stalo, že se mi na budíkách napsalo vadná žárovka, po vizuální kontrole opravdu nesvítila a při dalším startu žárovka svítila a chybu to nehlásilo. Třeba to v určitých případech kdy je žárovka na ,,hranici,, hlásí chybu a tím vypadává celý systém natáčení. Opravdu jsem ale laik a tohle je jen má úvaha...
A teď když tak uvažuju, mám pocit že se mi i stalo, že mi to hlásilo chybu konkrétní žárovky a žárovka svítila.
Každopádně mě se chyba objevila až ve chvíli, kdy systém rozsvítil nebo spíše chtěl rozsvítit právě tu vadnou žárovku tzn. kdybych po nastartování jel jen rovně, zrychlil bych nad rychlost kdy se systém přísvitu aktivuje, tak by mi žádná chyba nevyskočila.

P.S. snažil jsem se popsat co nejvěrněji mou závadu, aby jsi případně mohl najít nějaké rozdíly, třeba i maličkost by mohla pomoci.

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

Jirka. píše:No vžyt to tam máš napsané, máš vyčíst pamět závad v elektonice podvozku. Tak at ti to vyčtou a hned víš na čem jsi.
? Paměť těch chyb mi vymazaly ale hned se tam ta chyba zase hodila zpátky, nebo jak si to myslel?

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

[/quote]

Právě že mi ta žárovka přestala svítit. Na budíkách se rozsvítila kontrolka vadná žárovka (ta oranžová co ti svítí taky) a napsalo se přesně co tobě. Po vypnutí klíče a opětovného nastartování se to tvářilo v pořádku do doby než jsem ,,aktivoval,, ten přísvit (otočením volantu do příslušné strany) a chyba byla zpět. Jsem laik, nevím jak funguje detekce vadné žárovky, ale několikrát se mi stalo, že se mi na budíkách napsalo vadná žárovka, po vizuální kontrole opravdu nesvítila a při dalším startu žárovka svítila a chybu to nehlásilo. Třeba to v určitých případech kdy je žárovka na ,,hranici,, hlásí chybu a tím vypadává celý systém natáčení. Opravdu jsem ale laik a tohle je jen má úvaha...
A teď když tak uvažuju, mám pocit že se mi i stalo, že mi to hlásilo chybu konkrétní žárovky a žárovka svítila.
Každopádně mě se chyba objevila až ve chvíli, kdy systém rozsvítil nebo spíše chtěl rozsvítit právě tu vadnou žárovku tzn. kdybych po nastartování jel jen rovně, zrychlil bych nad rychlost kdy se systém přísvitu aktivuje, tak by mi žádná chyba nevyskočila.

P.S. snažil jsem se popsat co nejvěrněji mou závadu, aby jsi případně mohl najít nějaké rozdíly, třeba i maličkost by mohla pomoci.[/quote]

Super moc ti děkuji :) ale mě to dělá hned po startu :( a nemusím ničím točit nic a ostatní světla svítí tak zase nehci měnit všechny žárovky a doufat, že to bude ono.. Na hov** je to že se s tím nedá vůbec fungovat.. Jak je tma tak to svítí do země a vidím max 2 metry před sebe a dál ani ťuk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Jirka. »

Myslel jsem to tak že v té chybě máš napsáno co máš dělat. Ukončit komunikaci, načíst EGD a vyčíst závady tam. Prostě nemáš chybu ve světlech ani nikde v natáčení, ale ty jednotky mezi sebou komunikují a ta EGD řekla jednotce AFS „héj more bolí mě tlumič “ tak AFS vyhodilo chybu, aby to neoslňovalo ostatní.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od ironx »

Pavel223 píše:
Právě že mi ta žárovka přestala svítit. Na budíkách se rozsvítila kontrolka vadná žárovka (ta oranžová co ti svítí taky) a napsalo se přesně co tobě. Po vypnutí klíče a opětovného nastartování se to tvářilo v pořádku do doby než jsem ,,aktivoval,, ten přísvit (otočením volantu do příslušné strany) a chyba byla zpět. Jsem laik, nevím jak funguje detekce vadné žárovky, ale několikrát se mi stalo, že se mi na budíkách napsalo vadná žárovka, po vizuální kontrole opravdu nesvítila a při dalším startu žárovka svítila a chybu to nehlásilo. Třeba to v určitých případech kdy je žárovka na ,,hranici,, hlásí chybu a tím vypadává celý systém natáčení. Opravdu jsem ale laik a tohle je jen má úvaha...
A teď když tak uvažuju, mám pocit že se mi i stalo, že mi to hlásilo chybu konkrétní žárovky a žárovka svítila.
Každopádně mě se chyba objevila až ve chvíli, kdy systém rozsvítil nebo spíše chtěl rozsvítit právě tu vadnou žárovku tzn. kdybych po nastartování jel jen rovně, zrychlil bych nad rychlost kdy se systém přísvitu aktivuje, tak by mi žádná chyba nevyskočila.

P.S. snažil jsem se popsat co nejvěrněji mou závadu, aby jsi případně mohl najít nějaké rozdíly, třeba i maličkost by mohla pomoci.[/quote]

Super moc ti děkuji :) ale mě to dělá hned po startu :( a nemusím ničím točit nic a ostatní světla svítí tak zase nehci měnit všechny žárovky a doufat, že to bude ono.. Na hov** je to že se s tím nedá vůbec fungovat.. Jak je tma tak to svítí do země a vidím max 2 metry před sebe a dál ani ťuk[/quote]


Tak tím pádem je evidentní, že je chyba jinde, bohužel. U mě se vše chovalo standartně, světla se natáčely, po startu se natočily do všech stran tak jako vždy (asi nějaká kalibrace) jen prostě nesvítil přísvit do jedné strany. Jak psal někdo víše, vadná žárovka je jedna z x možností a teď ji s největší pravděpodobností můžeš vyloučit.

Věřím že se ti to podaří vyřešit rychle. Držím palce.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Qido »

Boha jeho, to je zase debata...

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od bBIKEr »

Ty mas nejaky psychycky problem? :-D

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Natáčecí světla (AFS) nefunkční Návod k obsluze! - co to?

Příspěvek od Pavel223 »

Jirka. píše:Myslel jsem to tak že v té chybě máš napsáno co máš dělat. Ukončit komunikaci, načíst EGD a vyčíst závady tam. Prostě nemáš chybu ve světlech ani nikde v natáčení, ale ty jednotky mezi sebou komunikují a ta EGD řekla jednotce AFS „héj more bolí mě tlumič “ tak AFS vyhodilo chybu, aby to neoslňovalo ostatní.
Děkuju, sice nevím co je EGD, ale takto jim to prerecituji v tom servisu :D i s tím hej more :D

Problém je, že najít slušný servis na jihu Čech je vcelku problém, přijde mi že tady na fóru víte více než v samotném servisu. Mi neříkejte že slušnej mechaniky by to z té chyby hned nevyčet...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“