Vyfuk 4motion 3.2 fsi

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od bBIKEr »

Klubaci prosim vas da se nekde sehnat koncovy dily vyfuku na pastiku 4motion 3.2 fsi? nebo 2.0 fsi jestli je to tedy shodny?
koupil jsem passata a ty vyfuky jsou hrozne slepovany uz,tak bych je mozna i vymenil kdyby to bylo za rozumnou cenu....

Nevite nekdo o necem,nejak nemuzu nic najit na netu. Nejaka replika nebo tak.
Originaly prej stoi cca 13 tisic jeden mi nekdo rikal,nevim jestli je to pravda,ale urcite se mi tozda jako nesmysl tohle davat za jeden koncovy dil vyfuku.

Diky za pomoc

filip_nemec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2013 16:58

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od filip_nemec »

Zdravím.
Nedá mi to a musím zareagovat. Zrovna minulý týden jsem řešil stejnou věc. Mám 2.0 TFSI a prasknul mně výfuk mezi střední a zadní částí. Hledal jsem a hledal a taky psal na toto fórum. Opravdu druhovýroba neexistuje !! Volal jsem i do Bosalu, kde vyrábějí výfuky na všechny typy aut, jelikož je to malá série aut, která se mnoho neprodávala, tak se jim nevyplatí dělat druhovýrobu.
Originální díl stojí ve VW opravdu 12-13 tis. Kč.

Takže jsem se osobně rozhodl výfuk zavařit. Podělím se trochu o nález, který mě čekal, když jsem vyzvedl auto. Našel jsem nečekanou věc - zadní část výfuku s tlumičem a oběma koncovkama byla bez jakékoliv spojky spojena se střední částí výfuku a středním tlumičem v jeden jednolitý kus. V mém případě, tedy ne, jelikož koroze rozežrala trubku vycházející ze střední části výfuku. Vůbec nemám páru, jak to v jednom kuse dostali na auto. Zřejmě už z výroby nasadí výfuk a poté teprve nastrojí podvozek, jinak se to tam nedá dostat. Jak by ale postupoval autorizovaný servis VW ? To by asi museli navíc rozříznout trubku od zadního tlumič, nasadit nový střední díl a spojit svorkovnicí se zadní částí nebo že by sundávali podvozek :) Kdyby někdo věděl, budu rád, když mi tuto informaci sdělí, jinak to považuji za eskamotérský kousek. osobně jsem tedy opravil následovně - vyrobil jsem trubku z tlustého plechu a nasadil dovnitř na jedné straně výfuku a tu zadní části jsem pak nasadil na autě také a objal jsem prasklý svár svorkovnicí. Zatím funguje a drží.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od KJirka »

hele, u výfuku je vždycky největší problém tlumič. Pokud ten se zevnitř rozsype, dohromady to už nedáš. Ale jestli se jedná jen o vedení (trubky), ty se dají napojit, navařit, prostě vyměnit a nepotřebuješ k tomu nic originálního kupovat. Že to nemají napojovaný je divný. Koukni se do ETKY, jak ten výfuk vypadá, z těch obrázků se to dá vyčíst. Kdyby to bylo jak říkáš, musel by být výfuk opravdu jako monolitní kus a to se mi teda nezdá.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od Jirka. »

Nic nového. Výfuk v kuse mají všechny moderní auta. Ve fabrice nejdřív nasadí výfuk a až potom zadní nápravu. Po případnou výměnu se to už prodává zvlášt a přibude jeden spoj. Má to už stará B5 z 98 roku :wink:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od KJirka »

aha, to pak dává smysl, protože v jednom kuse bys to tam nedal, jak říká kolega.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

filip_nemec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2013 16:58

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od filip_nemec »

No jo, bude to tak. V originálním VW servisu má ten výfuk 3 části, takže ten nový díl musejí zřejmě napojit až na autě. Zkoušel jsem i autovrakoviště, ale těchto motorů je celkem málo, takže na diesel ano, ale na benzín nic nemají.

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od bBIKEr »

No ja jeden kus budu varit,protoze je to praskly ve svaru a uz je to na upadnuti.....ten druhy uz nekdo zespoda rezal a zase zaprskal,takze ten uz asi sesypany je....(uprostred tlumice)
jaky to ma vliv na auto?

napadlo me ho otevrit bruskou,vyhazet z toho tu vatu a zase zavarit....novy za 13 tisic se mi opravdu kupvoat nechce a uz vubec ne 2x.....
kdyz se rekne sesypany vyfuk,tak se tam vysype ta vata a pak to dusi ten vyfuk nebo jak to je?
Naposledy upravil(a) bBIKEr dne 09.11.2015 19:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od KJirka »

no zcela zásadní. Když pominu kravál, tk ty rozsypaný přepážky brání volnýmu průchodu plynů, což může mít samozřejmě vliv na výkon.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od bBIKEr »

napada me ho rozparat,vycistit a zase zavarit...ten druhy jen zavarim napojeni trubky do tlumice....ten sesypany snad neni...ale v tomhle se uz nekdo hrabal

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od Prochy01 »

3,2 ma duplex, ze? Tak jestli stoji origo 13 ten zadni díl (nejspis by mel, videl jsem vzdy v celku), je to za hubicku, nechapu pak co resis...koupis new a mas klid naporad...

A i kdyby stal 26...tak je moznost nechat si výfuky od nekoho udelat za tuhle cenovku...nejaky úpravce, urcite neco rozumného dela...

Proste kdyz neni druhovýroba, tak kup original a je to. Nebo sis nemel kupovat auto na které nemas, kdyz mas tak hluboko do kapsy...

Btw: proboha jaka vata si myslis ze ve výfuku je??? Ty budes hodne velkej expert. Koncový díl ma snad jen prepazky) a katalizator/pripadne DPF zadnou vatu prece nema...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od bBIKEr »

Prave ze expert nejsem,proto se ptam a resim to s lidma co tomu rozumi vic nez ja....
opravdu 13 tisic se mi davat nechce,dam to za to pokud uz nebude jina moznost....

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od Nemo »

Chlapi, vyfuk vcelku od vlnovca po koniec uz mala aj moja benzinova bora od novoty :lol: to nie je nijaka novota

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od Prochy01 »

Tak zkus mrknout na "úpravce" nebo si nechat vyfuk udelat...

Nekdo tady dodelaval fake duplex a ten si to nekde nechal delat... 13 uz by mohl byt prostor pro to neco splasit....a ne vsechny sport výfuky musi nutne rvat ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od petbor1 »

Na SK VW fóre som videl cely duplex na predaj skús mrknut možno to je ešte aktuálne.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Vyfuk 4motion 3.2 fsi

Příspěvek od bBIKEr »

o tom vim,ale ten je na tdi ...ale dekuji :)

Prochy zkusim ho roziznout a kouknout do nej...koupit ho muzu vzdycky....

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“