Cvakani u motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru a .....

Příspěvek od lujetu »

Mám Golfa 1.4 AXP 2001, najeto dle tacho 190 tkm (ale myslím, že je to stočený, majitelem jsem jen rok a 13 tkm). Motor cvaká taky, celkem hodně. Čím větší venku zima, tím hlasitější cvakání (to jsou údajně hydroštely). Po zahřátí motoru ten hlavní hluk (hydroštely) utichne, ale motor stále trochu cvaká. Mechanik si myslí, že to jsou vstřiky, ale zatím jsme to nijak netestovali. A poslední dobou se mi již podruhé na dálnici stalo, že nastane chyba mazání (červená kontrolka oleje) a motor začne silně cvakat, jako by jel na sucho - dělá vám to takový zvuk? Zatím vždy pomohlo dolít olej (bylo ho na tam málo, na hraně) - mechanik říkal, že buď odchází čerpadlo a nebo tím, jak je málo oleje, tak se může snížit tlak a pak může být problém...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru a .....

Příspěvek od xerxes »

v první řadě bych kuknul na saci koš ve vaně jestli neni ucpany pak bych řešil olejove čerpadlo a nebo vyzkoušet jinou viskozitu oleje

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru a .....

Příspěvek od lujetu »

Ve středu dávám auto na výměnu oleje, takže mechanik koukne na sací koš a uvidí se. Olej dávám 10W40, protože mi někde ukapává a kdybych tam dal nižší viskozitu, tak to poteče proudem :D

Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru a .....

Příspěvek od joe25 »

No tak to je aspon pro mě velmi zajimavé - s tím sacím košem já jsem zkusil s tím něco udělat třeba jiný olej,jiný benzín, sajrajt do oleje, jiný sajrajt do oleje prostě je to tam furt, zajímavé je že to začlo z ničeho nic ale asi všechno tak začne.Nicméně to zkusím se na to podívat. Ikdyž mi kontrolka oleje nebliká - uvidím napíšu.

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od lujetu »

Ale s tím postupným odpojováním vstřiků by se dalo leccos zjistit - možná se o tom mechanikovi zmíním, protože to cvakání mě trochu točí. U svého auto jsem si také všiml, že intenzita cvakání se zvyšuje se zatížením - více plynu, silnější cvakání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od xerxes »

to klepáni jde z horni časti motoru?

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od lujetu »

To se nedá jednoznačně říct - rozhodně to není nádržka s uhlím. Ale spíš asi z horní části

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od xerxes »

tak to budou hydroštely
pokud to je z horni části nejspíš už neudrží tlak oleje a nebo to slabo maže ale spíš už budou vyběhane

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od lujetu »

A jaké to má řešení?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od xerxes »

neříkám že to muže být ono řešeni- nové hydroštely

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od lujetu »

A může se pak s autem stát něco podobného? Pokud by se zdvihátka opravdu protrhly - https://www.youtube.com/watch?v=41Q9ubiGqno
A co jsem koukal, tak to asi nebude nejlevnější oprava...neboť mám 16V motor a předpokládám, že zvihátko je u každého ventilu-

Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani u motoru

Příspěvek od joe25 »

U mě nelze určit odkud to jde protože pokud to auto stojí na místě tak je úplný klid když ale za jízdy přidám tak se ozve to klepání je to jen někdy takže těžko říct - ty hydroštely by byly slyšet i v klidu ne?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“