Parkovacky

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
devilwork
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2011 16:25

Parkovacky

Příspěvek od devilwork »

Zdravim vas..... mam otazku ohladom parkovaciek.Dnes som sa pozrel do svetlometov trosku zblizka a zistil som ze parkovacky su vo svetlometoch len tak volne zastrcene... neviem pride mi to cudne(na yarisovy sa cely konektoräalebo ako sa to vola ten plastik) i so ziarovkou zataca do takych draziek) trosku ma to nastvalo ze je to tak volne prave v golfe. tak len chcem vediet ci aj u vas je to tak a ci to mate tiez take volnejsie.Dakujem a zelam krasny vecer :wink:
Golf VI Rabbit 1.2 TSI,77kW,M6, strieborná reflex,Alarm

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Parkovacky

Příspěvek od mefix »

Kdyby jen žárovky, přečti si, co tě čeká s tvým TSI motorem....

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Parkovacky

Příspěvek od george 6 »

mefix píše:Kdyby jen žárovky, přečti si, co tě čeká s tvým TSI motorem....
Holt jen samý pozitiva.... :tongue: :drinks:

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacky

Příspěvek od wenas »

taky zdravim,chtel jsem dat parkovacky cool blue od osramu,myslite ze tam muzou byt tyhle do bila parkovacky?nebo to musi sviti takhle hnusne zlute.........jde mi hlavne o policajty aby nebuzerovali diiiiik

Čerf2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.10.2010 20:18

Re: Parkovacky

Příspěvek od Čerf2 »

Zdravím všechny,

měl bych stejný dotaz ohledně parkovacích žárovek. Jsou opavdu jen zastrčené a takhle volné?? Nebo se žárovka musí nějak pootočit? Díky všem za info.
Golf Comfortedition 1,6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Parkovacky

Příspěvek od dýzlgejt »

Ahoj, mám stejný dotaz, nebo spíš prosbu o radu: nedaří se mi vyndat pravou přední parkovačku, drží tam jak přišitá. Zkoušel jsem vytáhnout, pootočit, ale ani se nehne. Co s tím? Existuje nějaká finta? Potřebuji vyměnit žárovku. Díky.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
tomi28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 22:58
Bydliště: Západní Čechy

Re: Parkovacky

Příspěvek od tomi28 »

Menil sem parkovacky za osram cool blue stejne jako h7 a mam ty parkovacky taky takto volne asi je to normalni a s tou vymenou si musis pohrat normalne by to melo jit vyndat nebo vytocit a pak odpojit od kabelu, jinak sem planoval jeste vymenu denniho sviceni/dalkovych za pozitivnejsi h15 nez ktere jsou original zlute jak ze skody 120 ale nenasel sem zadne vhodne od osram phillips atd a neznackove z ciny se mi tam davat nechce... osram je snad planuje vyrabet modre nebo bile h15 ale nechci videt tu cenu kdyz klasicke h15 stoji 1 ks pred 500 :D :D :baseball: :fool:
VW Golf VI 2.0 TDI 140 Higline (y)

R 1 3 5
└┼┼┤ Golf ♫♪♫
_2 4 6

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Parkovacky

Příspěvek od dýzlgejt »

Tak parkovačka je konečně vyměněná. :P Ale je to hrůza - to tedy soudruzi z NSR moc nevymysleli. :fool:
Kdyby s tím měl někdo problém jako já, tak pár informací:
- parkovačka je tam skutečně jen nastrčená, žádný bajonet, žádný závit. Akorát že tam prostě občas drží opravdu fest a nechce se jí ven. Dělá to asi poměrně často, zvláště když se patice z nějakho důvodu vyhřeje (info od servisáka). Poradil mi, abych to dal do tepla a něčím "promázl" - tak jsem tam stříkl trochu WéDéčka. Ale pozor: ne moc a ne moc pod tlakem, jinak WD projde přes patici do paraboly a zasviní ji. Pak se mi to podařilo vytáhnout, ale musel jsem zabrat za drátky (jen jsem čekal, kdy co utrhnu :evil: ).
- na objímce je na boku taková malá vystouplá ploška, ale ta do ničeho nezapadá (v parabole žádné drážky nejsou). Má asi jen trochu rozpírat objímku v parabole, aby sama nevypadávala, ale evidentně rozpírá víc, než by měla.
- trochu víc místa se pro tahání vytvoří, pokud se vyndá H15, ale i tak žádná sláva
- pro vytvoření víc místa za světlometem se prý dá na pravé straně povolit uchycení naftového filtru (hadice neodpojovat) a celý filtr přehnout nahoru na kryt motoru (to jsem nakonec dělat nemusel)
- pro vyndání světlometu ven z auta se musí sundat nebo alespoň "popustit" nárazník :evil: , takže postup taky nic moc (tohle tedy klobouk dolů jak je to vyřešený u Mondea Mk III - tam pro výměnu žárovky musí světlomet ven z auta, ale je to během pár vteřin - drží to celé na takových dvou zásuvných packách)
- když už jsem měl objímku venku, tak jsem do té ploché plastové packy, co se za ni má správně tahat objímka ven (ale není pořádně za co vzít), vyvrtal 3mm dírku. Příště tam provléknu kus drátu nebo háček, aby bylo za co tahat.
Třeba to někomu pomůže. :wink:
Díky všem, co mi přispěli nějakou radou. :drinks:
Naposledy upravil(a) dýzlgejt dne 11.05.2016 20:17, celkem upraveno 1 x.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
Mayk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 17.12.2015 06:37

Re: Parkovacky

Příspěvek od Mayk »

V golfu 6 jsou parkovacky 2.3W .jake ste davali ty klasicke w5w t10?

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Parkovacky

Příspěvek od dýzlgejt »

Koupil jsem ve Škodovce N0177535. Měla by být longlife - tu operaci s výměnou :evil: chci znovu absolvovat co možná nejdýl. Ale myslím, že má asi klasicky 5W (ale vyndávat to teda nebudu, abych to ověřil :) ). Svítí to a nic nehlásí žádnou chybu. Kdes přišel na to, že tam patří 2,3 W? To vůbec netuším, že existuje (vím, že je W3W - ta dává cca 22 lm a pak W5W - cca 50 lm). Mám "chytrou knížku" na Golf 5 a tam je přední parkovačka psaná 5W, tak jsem myslel, že je to stejný. :roll:
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
Mayk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 17.12.2015 06:37

Re: Parkovacky

Příspěvek od Mayk »

Koukal sem do svetla a prisla mi parkovacka tvarove jina jak klasicke 5w t10.je o fous delsi.A pak sem zacal patrat a prevazne ze zahran. stranek sem nasel ze tam "udajne" patri ta slabsi... mam doma modre 5w .Sviti krasne do bila.Tak je tam dam a uz to nebudu resit.Jinak dik za odpoved.

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Parkovacky

Příspěvek od dýzlgejt »

Tak jsem preventivně vyměnil druhou parkovačku (měl jsem dole nárazník, tak šel světlomet ven - takhle se to dělá opravdu líp 8) ) a původní tam byla klasická 5W - W5W. Obě byly stejné (od Toshiby), tak předpokládám, že tam byly z výroby.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“