Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Takhle dopadla dneska výroba kopie origo ořechu na ventilky T 10158/1- viz foto.
Jelikož má ventilek pruměr 18mm tak jde použit ořech 18 tzv. tisícihran nebo jako u mně klasická 17 s tím že je třeba vnitřek buď vybrousit nebo vysoustružit na vnitř. pruměr 18,2mm ,vyříznout dvě drážky do nich zavařit kousky želez tl. 3mm a pod ty plíšky ještě před svarem dát matici jako osazaní a oporu.
Přílohy
DSC07914.JPG

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Peterka72 »

:good: Pěkná práce .

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od bauer »

Dobře ty!!!
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

vrabec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.05.2011 23:39
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od vrabec »

moc pěkný
Touareg 4,2 V8 228kw
dříve :
Passat B5,5 variant 120kw tiptronic
Passat B5 variant 81kw

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

Ahoj. Chci se zeptat: je ten ventil na mechu videt z venku mezi kolem a blatnikem nebo musim pod auto a on je zevnitřku? Je zvrchu nebo ve spodni časti mechu?
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Na přednim měchu je v horni časti a je ,u zad. kola je schovany v horní časti měchu a směrem zevnitř a pod auto se musí.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Benik »

breh píše:Takhle dopadla dneska výroba kopie origo ořechu na ventilky T 10158/1- viz foto.
Jelikož má ventilek pruměr 18mm tak jde použit ořech 18 tzv. tisícihran nebo jako u mně klasická 17 s tím že je třeba vnitřek buď vybrousit nebo vysoustružit na vnitř. pruměr 18,2mm ,vyříznout dvě drážky do nich zavařit kousky želez tl. 3mm a pod ty plíšky ještě před svarem dát matici jako osazaní a oporu.
cus brehovic :-) neudelal bys kopii i mne?

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

breh píše:Na přednim měchu je v horni časti a je ,u zad. kola je schovany v horní časti měchu a směrem zevnitř a pod auto se musí.
Diky
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Benik píše: cus brehovic :-) neudelal bys kopii i mne?
Domluveno :wink:

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

Da se přehodit předni a zadni ventilky mezi sebou? Jsou stejny?
Touareg 3.0 tdi BKS

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

jak vyskoušet tesnost ventilku? předek klesne za jeden den-prava strana o cca 3cm,leva strana uplne dole,při otevřeni nafoukne hned. stikal jsem na ventilky mydlovou vodu ale nebylo videt žadne bubliny
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Lepší než stříkáni mydlové vody je vzít štěteček a udělat z mydla a vody trochu řídke pasty a tím přetřit pořádně ventilek dokola,takto se odhalí i velmi malé uniky,pořádně si na to posviť dobrym světlem.Vzhledem k tomu že ti přes noc vyfoukne celý objem tlumiče to je slušný unik a mělo by to pěkně bublat.Přetři jak prostor kde je ventilek našroubován do tělesa tlumiče tak i matici na ventilku kde vychází barevná trubička.
Vzhledem k povaze funkčnosti ventilku (kdy zustavá tlumič pod tlakem i po povolení přívodní trubky se vzduchem ) to bude ventilkama,jinak by musel byt děravý samotný tlumič-buď na tělese nebo na měchu a to si myslím žeby velmi rychle bouchlo uplně.Kdyby propouštěl samotny ventilek vevnitř a netěsnost byla dál tj. od samotného ventilku po rozdělovací kostku pak by se unik projevil malym sednutim na všech kolech.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

diky moc,skusim udelat takovou řidči mydlovou pastu a nebo pohledat na netu nejakej spec.připravek na odhaleni vzduch.netesnosti.
Prosim te,mužeš mi popsat postup při vymene ventilku? Nejsem "levy",jenže jsem nikdy nemel skušennosti s takovema vecma,(ja pořadne ani nevim jak mam vzvednout kolo),Touarega mam cca 14 dni.
A ješte: prumer O-kroužku je přesne 8.0x1.5mm? Našel jsem i 7.65x1.63mm,8x2mm,8.0x1.6,8.2x1.78mm,8.5x1.5mm. Předpokladam že toto je vnitřni prumer.
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Nějaké spec. přípravky na netěsnosti jsou myslim zbytečné,to mydlo uplně stači.Ale pokud ho chceš pak kup,aplikace bude určo jednoduši.
Kolo které budeš dělat musi na zvedak,jinak by ti skřiplo ruku.Takže před praci -Lock v autě na tlačitku (to je pokud se auto zveda na zvedaku samozřejmost) kolo zvednout a pořadně zajistit proti spadnuti ,lehce povolit převlečnou matici a počkat až unikne vzduch z trubky,povolit a vyndat trubku.Lehce povolit ventilek a počkat až se vyfoukne tlumič -ventilek muže ven a vyměnit oba o-kroužky (tady bych nechal velikost jak jsem psal 8x1.5 nebo ještě 8x1.6mm pruměr je u o-kroužku vnitřni.Poskladat zpatky,dotahovaci momenty jsou 10 Nm.
Před praci doporučuju ventilek prostřikavat WD40 par dnu předem,aby vyvzlinal a povolila koroze na alu tělesu tlumiče v zavitu.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

breh píše:Nějaké spec. přípravky na netěsnosti jsou myslim zbytečné,to mydlo uplně stači.Ale pokud ho chceš pak kup,aplikace bude určo jednoduši.
Kolo které budeš dělat musi na zvedak,jinak by ti skřiplo ruku.Takže před praci -Lock v autě na tlačitku (to je pokud se auto zveda na zvedaku samozřejmost) kolo zvednout a pořadně zajistit proti spadnuti ,lehce povolit převlečnou matici a počkat až unikne vzduch z trubky,povolit a vyndat trubku.Lehce povolit ventilek a počkat až se vyfoukne tlumič -ventilek muže ven a vyměnit oba o-kroužky (tady bych nechal velikost jak jsem psal 8x1.5 nebo ještě 8x1.6mm pruměr je u o-kroužku vnitřni.Poskladat zpatky,dotahovaci momenty jsou 10 Nm.
Před praci doporučuju ventilek prostřikavat WD40 par dnu předem,aby vyvzlinal a povolila koroze na alu tělesu tlumiče v zavitu.
Super,diky moc :drinks:
Touareg 3.0 tdi BKS

Odpovědět

Zpět na „Touareg“