Mezipodlaha Variant

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mechy »

P1060464.JPG
P1060466.JPG
P1060468.JPG
P1060462.JPG
P1060460.JPG
Možnosti jak to vyřešit je více . Kvůli pevnosti jsem zvolil jednodílné řešení.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od MazyFM »

To jsi na to včera tak skočil nebo zatím šablona? :good:
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mechy »

Je to hotový díl .Zatím testuju, ale vypadá to dobře. Dělám ještě jeden z překližky, uvidíme jaká bude pevnost.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od slezacekm »

To vypada dobre. Jezdis bez rezervy? Jinak konecne jsem diky tobe prisel na to kam schovat roletku! Diky moc

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mechy »

Ne nejezdím bez rezervy.Foceno při montáži.Jinak kdo neví -variant pojme i plnohodnotnou rezervu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Pal0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.09.2013 12:24

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od Pal0 »

Presne na take nieco som myslel ze by sa hodilo nad tu rezervu dat, nechapem preco to tam soudruzi z NDR :-P nedali hned. Mozem sa opytat z akeho materialu to je popripade ako to vyrobit?
Tiguan 125 KW TDI, Golf VII Variant 103 KW TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mechy »

Ahoj.Poslední varianta je z překližky a zatím se zdá nejlepší volba(váha/pevnost)Vyrobit to jde doma na koleně.Nejsložitější je vytvořit šablonu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

jiri.ryska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.01.2015 17:10

Mezipodlaha Variant

Příspěvek od jiri.ryska »

Jestli šablonu máš v elektronické podobě a není to know-how, můžeš pls poslat? Třeba ve formátu DXF pro CAD programy. Děkuji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mulenek »

Taky jsem si to udělal, díky mechy za inspiraci. Spousta využitelného místa.

Překližku jsem koupil v Hornbachu 0,8 mm, ale myslím, že by přesně do vybrání sedla 1 mm.

Šablona byl celkem porod, furt jsem chodil kolem něčeho kulatého, co bych si obreslil a nakonec mě to u známých u pátého panáka napadlo a obkreslil jsem kousek "předního" spinnigového kola. Zakřivění je přesné. :good:

Pak postupně na tvrdý papír a lupénkovou pilkou vyříznout, to už je hračka. Jestli si to dobře pamatuju, není to úplně zrcadlové.

Tu papírovou šablonu mám někde ve sklepě.
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

jiri.ryska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.01.2015 17:10

Mezipodlaha Variant

Příspěvek od jiri.ryska »

Mám kryt mezi podlahy z Varianta V, kterého jsem zatím neproddal, tak si ji nechám a uvidím, jak bude pasovat... Zatím nemám možnost vyzkoušet, čekám na dodání nového auta. Máte někdo s tímto skušenosti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od mechy »

mulenek vystihls to pesně. Největší porod je šablona pak už to jde hravě.Zaoblení není zrcadlové takže kryt sedí jen v jedné poloze(dobré je si označit horní stranu).Překližka může být i silnější jen by neměla přesahovat hranu prolisu.Při použití koberce vznikne rovná plocha.
Přílohy
P1060465.JPG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

reburke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.01.2013 18:45
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od reburke »

mulenek píše:Taky jsem si to udělal, díky mechy za inspiraci. Spousta využitelného místa.

Překližku jsem koupil v Hornbachu 0,8 mm, ale myslím, že by přesně do vybrání sedla 1 mm.

Šablona byl celkem porod, furt jsem chodil kolem něčeho kulatého, co bych si obreslil a nakonec mě to u známých u pátého panáka napadlo a obkreslil jsem kousek "předního" spinnigového kola. Zakřivění je přesné. :good:

Pak postupně na tvrdý papír a lupénkovou pilkou vyříznout, to už je hračka. Jestli si to dobře pamatuju, není to úplně zrcadlové.

Tu papírovou šablonu mám někde ve sklepě.
Není překližka 0,8 mm skoro papír :)? Já pořídil 4 mm a o víkendu jdu vyrábět, tak se snad podaří. Fakt nechápu, proč to tam není z výroby, celkově mi přijde ten prostor pod podlahou strašně špatně využitej, ve srovnání třeba s Hyundai i30 je to až směšný (tam jsou krásně přístupný přihrádky). Nenapadlo by mě, že si budu muset u auta za takový peníze muset v dílně dodělávat díly.
VW Golf Variant VII, Maraton Edition, 1.4 TSI 92 kW

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od bouky2 »

Tak jsem si také podlahu dodělal... použil jsem 0,5 sololit, čalounil jsem tak, že jsem z druhé strany nechal přesah 5cm, a sponkovačkou objel dokola... původně jsem chtěl lepit, ale to se mi zdálo zdlouhavé :) radius jsem obkreslil přesně podle origo dna...
Přílohy
20151120_235754.jpg

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od bennyx »

Chlapi, pro Golfika si jedeme asi v pátek, takže se nemůžu kouknout, ale v čem je toto co děláte dobré? Je to to, že uděláte pevnou rovnou plochu ve spodní části kufru? Tzn., že máte hlubší zavazadlový prostor s rovnou plochou? Díky za odpovědi.
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Mezipodlaha Variant

Příspěvek od slezacekm »

prosím prosím nemohl by to někdo doma změřit a udělat nějakou "šablonu" . děkuji moc!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“