Nesmrtelný problém s ABS

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Butcherdj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.05.2013 15:28

Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od Butcherdj »

Hezký den všem, ani nevím jestli se dá nějak něco ještě poradit, ale asi se chci podělit teda o můj problém.
Když jsem koupil pašíka, nejdřív čas od času, jak se autu zachtělo začalo se zobrazovat "STOP" závada na brzádch a kontrolka abs. Někdy to nebylo celých pár dní, někdy furt, teď už je vyjímka, když tam hláška není. Měnil jsem jednotku abs, problém přetrvává, když hlásí chybu, nedá se do jednotky dostat. Čas od času zčistajasna chyba zmizí třeba při jízdě, po zhasnutí motoru a nastartování třeba druhý den opět chyba naskočí.
VW Passat B5 2.3 V5.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od xerxes »

diagnostika psala nějakou chybu?je divné že se sem tam nejde dostat do jednotky :roll:

Uživatelský avatar
BFX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.09.2008 10:10
Bydliště: Kosice

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od BFX »

Butcherdj píše:Hezký den všem, ani nevím jestli se dá nějak něco ještě poradit, ale asi se chci podělit teda o můj problém.
Když jsem koupil pašíka, nejdřív čas od času, jak se autu zachtělo začalo se zobrazovat "STOP" závada na brzádch a kontrolka abs. Někdy to nebylo celých pár dní, někdy furt, teď už je vyjímka, když tam hláška není. Měnil jsem jednotku abs, problém přetrvává, když hlásí chybu, nedá se do jednotky dostat. Čas od času zčistajasna chyba zmizí třeba při jízdě, po zhasnutí motoru a nastartování třeba druhý den opět chyba naskočí.
To iste som mal ja , odklial si mal nahradnu jednotku?
Pretoze mne dodal jeden servisak nejaku vraj OK z polska a ta mala tu istu vadu ako moja stara, cize tam bol utrhnuty kontakt. (Staru som si opravil parkrat sam)
Tu v Kosiciach je clovek co to opravuje a dava na to zaruku moj servisak mu jednotku dal opravil to a je po probleme.
Predpokladam ze si na tom rovnako:)
Inak tie BOSH ABS jednotky to je smejd robeny, aby sa to po case urcite pokazilo.

bert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2007 08:23
Bydliště: Plzeň

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od bert »

Zdravím,
zkuste se podívat na
http://www.lbak.dk/Audi/Repair_ABS_unit_passat.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ,
jestli není problém v uvedeném. Možná na té staré jednotce by to šlo ověřit.

Maňas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 28.12.2007 09:27
Bydliště: Velká Bystřice, kósek od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od Maňas »

Diky "berte" za odkaz. Budu to muset taky kuchnout. Už me to nějaký rok také zlobi a nektere me spolucestující pak ta hláška "STOP závada na brzdach" docela znervoznuje. Důležitější je ze to brzdi.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Lukiseek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.02.2015 18:27

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od Lukiseek »

Možná jen špatné čidlo v nádržce na brzdovou kapalinu..
Měl jsem tentýž problém, ale brzdová kapalina mi unikala 3x jsem dolil a až poté vyměnil zadní levý brzdic. a vše v pohodě
VW Passat B5 - 1.8T 110KW

Maňas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 28.12.2007 09:27
Bydliště: Velká Bystřice, kósek od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesmrtelný problém s ABS

Příspěvek od Maňas »

Lidičky kde jsou pojistky na ABS? Vím jen o tech na leve straně palubky, ale dle popisu tam přímo pro ABS mam jen volnou pozici bez kontaktu. V manuálu jsou psany u akumulatoru ale tam za dne nemam. Nedaří se nám spojit s tou jednotkou pro ABS abych zjistil co to mam za chybu ze to pise STOP závada na brzdach. Kde ještě mohou byt pojistky?

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“