Palivové čerpadlo

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Zdravím,
řeším problém na VW Lupo 1.0. Při sepnutí klíčku do druhé polohy začne od palivového čerpadla stříkat benzín (jedná se o hadici benzín ven z čerpadla) - na ETKA obrázku pozice 2. Údajně od najetí na obrubník (kdy se ohnul i plechový ráfek) je cítit v autě benzín. Včera přítelkyně prý jela do kopce a auto začalo zpomalovat a škytat. Po delším stání (cca 3 dny) trvá delší dobu, než se nastartuje. Spotřeba po městě je 8,96 l/100 km (takže podle mě až, až)
Po koupi se neměnil palivový filtr, na který je hadička od podávacího čerpadla napojená.
Nemáte tušení, kde může být chyba?

Na obrázku je zakroužkovaná hadice a místo, odkud benzín uniká. Šipka znázorňuje směr úniku.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=a0eHH5LqY_Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
IMG_20151122_160816.jpg
IMG_20151122_160126.jpg
2015-11-22_173244.jpg
2015-11-22_173244.jpg (34.67 KiB) Zobrazeno 1979 x
Naposledy upravil(a) lazi dne 22.11.2015 20:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od xerxes »

nazdár máš to tam dobře zasunuto?

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Jojo. Zkoušel jsem vycvaknout, vyčistit případnej bordel (bylo samozřejmě čistý), pomocí černý elektropásky jsem zkoušel provizorně přetěsnit. Bez výsledku. Napadá mě jen vyměnit palivovej filtr (že by byl přicpanej), z vrakáče sehnat ono kolínko (protože podle ETKY to vypadá, že se dá koupit jen celá hadice za 40 éček) a vyměnit.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od xerxes »

tak bud je někde štípla hadice nebo je opačně a nebo je něco ucpane :roll:

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Právě, že z hadice to nechčije (to byla moje prvotní domněnka). Přijde mi, jako by čerpadlo natlačilo hadičku, ta byla někde ucpaná a první místo, kde přetlak mohl jít ven byl ten spoj. Teče to jakoby zpod toho kolínka. Čert aby tyhle problémy vzal...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od xerxes »

palivový filtr máš správně jo?myslím tím ve směru

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Netuším, nekoukal jsem. Ale předpokládám, že ano, když se do nárazu nic nedělo. V úterý koupím novej a vyměním (BOSCH stojí cca 190 Kč).

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Tak palivovej filtr vyměněnej, kolínko taky. Nakonec jsme zjistili, že je na tom vrchním bílým plastu (vrchní díl čerpadla) prasklinka, kterou to stříká ven. Zkusil jsem to zalepit mamutem. Tak uvidíme, zítra, až to vytvrdne.

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od denton »

zdravim :-D vim ze to dlouho nikdo nic nepsal ale nechce se mi zadavat nove tema tak to tu napicu mam dotaz jak se oddelavaji z palivoveho cerpadla ty hadicky na benzin? koukal jsem na to a nechtel jsem to posrat tak to pisu sem dik za odpoved :-) dneska jsem na to koukal a ten predemnou tam asi neco menil a nepridelal to cerpadlo tim drzakem ale me se to nepovedlo tak jsem chtel oddelat ty hadicky abych to cerpadlo vytahl a podival se kde je problem :-)

Uživatelský avatar
lazi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 27.06.2011 15:48
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od lazi »

Ahoj, zmáčknout a vytáhnout.
Přílohy
56e2e21a15e95.jpg

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od smecák »

Zdravím, chcel by som sa spýtať ked už je téma - môžem spraviť nejakú údržbu na čerpadle-vyčistenie po 17 rokoch? Pri -pred dojazdom-rezervou paliva "škrká" a celkovo aj za tie roky či by sa ....? Filter mením pravidelne ale čerpadlo ešte vonku nebolo.

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od denton »

smecák píše:Zdravím, chcel by som sa spýtať ked už je téma - môžem spraviť nejakú údržbu na čerpadle-vyčistenie po 17 rokoch? Pri -pred dojazdom-rezervou paliva "škrká" a celkovo aj za tie roky či by sa ....? Filter mením pravidelne ale čerpadlo ešte vonku nebolo.
taky by mě to zajímalo nekde jsem četl že je v čerpadlech nějaké sitko ktere se meni ale nevim jestli je to na vsech typech nebo to maji jen nektere auta me se obcas stane kdyz mam temer prazdnou nadrz ze se mi motor sam od sebe vypne tak by me zajimalo jestli se da nejak vycistit nebo nejak profouknout abych se prodlouzila zivotnost diky kluci

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od tomakecTD »

Přicpané sítko v nádrži může být, nebo plovák ohlej, třeba už tam fakt nic není :))


Když jsme u toho čerpadla, jak je ta druhá hadice, vratka, tak nikdy mi z ní nekápne ani kapka. Mám dva regulátory tlaku paliva a nikdy nic, prostě jen běží čerpadlo, tlakuje tu černou hadici. Kde je problém? Je to v pořádku?? :negative:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od denton »

tomakecTD píše:Přicpané sítko v nádrži může být, nebo plovák ohlej, třeba už tam fakt nic není :))


Když jsme u toho čerpadla, jak je ta druhá hadice, vratka, tak nikdy mi z ní nekápne ani kapka. Mám dva regulátory tlaku paliva a nikdy nic, prostě jen běží čerpadlo, tlakuje tu černou hadici. Kde je problém? Je to v pořádku?? :negative:
no jo ale nikde jsem nenasel kde se prodava sitko na palivove cerpadlo :-D jestli o nejakem shopu vis tak mi dej vedet nerad bych aby odeslo cerpadlo

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od tomakecTD »

To sítko vyloupneš a vyčistíš, nikde se to neprodává. Ale jde to vyčistit tak, že je to komplet jako nový.


Jestli si s tím budeš hrát, podívej se, jestli ti vratkou teče nezpět nějaký benzin. Mě opravdu nikdy nic, je to divný. Tu vratku můžu nechat uplně venku, sucho.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“