Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Které z uvedených MPV vlastníte?

Volkswagen Sharan I
211
18%
Volkswagen Sharan II
484
42%
Volkswagen Sharan III
32
3%
Seat Alhambra I
78
7%
Seat Alhambra II
178
15%
Seat Alhambra III
8
1%
Ford Galaxy I
61
5%
Ford Galaxy II
107
9%
Ford Galaxy III
6
1%
 
Celkem hlasů: 1165

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od widle »

crashik píše:Nooo .... už by byl na kousky ....Jsem rád že to takhle dopadlo a můžu ho semotamo ještě vídat.Byl to přece jen můj první SAG !!! A oba víme že ta moje Galaxie na něho nemá ani náhodou :)

Tak já se tedy taky hlásím, mého bývalého krasavečka tady vídite nade mnou, ale dříve než jsem ho takhle zřídil dva měsíce před tím jsem do firmy pořídil Ford Galaxy 1,9 TDi 66kW WGR AHU asi nějaká light verze protože to má jen vyhřívání zadního skla :baseball: barvička je červená což se mí vůbec, ale vůbec nelíbí.Auto má trošku bouchlý bok (o sloupek ,už jsem ho tak koupil) ale motorově je to velice zachovalé vozítko. P O D S T I V Ý CH 169 000 KM najetých "důchodec style :zzz: " mým tatínkem. Auto sloužilo jako rodinný vůz a později jako zásobovací vůz obchodu. Auto jsem dostal snad v původním stavu tak spousta věcí bylo třeba dát do kupy - ale o tom zase někdy příště v jiném tématu :)
jen hlásím, že sharánek šlape jako hodinky a robka mu zatím žáden lišaj nepřidala
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
dzin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.06.2015 06:26

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od dzin »

Ahoj všem, tak jsem také rozšířil řady sharanistů, koupil jsem sharana 2003 1,9TDi na tahání karavanu, ale zatím se neustále prokousávám potížemi, možná jsem neměl dobrou ruku při vybírání, ale většinou měli stejny problémy. Na práci (tahání karavanu a přívěsu) to je dříč, v tomto spokojenost, ale řeším další problémy (přvodovka, spojka, topení, karoserie, palubovka,elektrika, spotřeba, VAG, ....). Chtěl bych si s nějakým ochotným sharanistou z okolí Prostějova poklábosit o řešení mých potíží. Nejlépe někoho, kdo do toho dělá. Spoustu závad jsem již vyřešil pomocí fóra, což je super věc, ale některý věci jsem tady nenašel. Je to krásny, prostorný a pracovitý auto, ale pokud bude zlobit, půjde z domu. Děkuji předem za nabídku.
VW Sharan 1.9TDi 2003

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od M@rty74 »

Tak vítej! Možná by bylo fajn napsat co všechno tě trápí a nějaké rady se dají dokupy... Jen to hoď do tématu semka: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=181187" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

bily.kun.s.kridly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2011 15:06

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od bily.kun.s.kridly »

Ahoj, autobus mám už 7 let a nedám na něj dopustit. Super povoz, 2t na kouli, mega prostor pro celou rodinu a k tomu ještě "nesmrtelnej" motor. Je fakt že po téměř půl milionu ujetých km už nemá uplně nejlepší zvuk a neustále řeším notoricky zámé poruchy, ale je to můj mazlík a nevyměnil bych ho za nic na světě. Dokonce i po nehodě, kterou jsme se Sharikem utrpěli v zimě, kdy do nás narazil Opel Astra a kočár byl pojištovnou odsouzen k likvidaci :( , jsem ho nechal opravit a jezdíme dál :D . Potřeboval by už nutně velkou údržbu a vypadá to že se mi poroučí čerpadlo, ale stejně to dopadne tak, že ho opravím a budeme spolu ještě dlouho brázdit silnice. Jinak i manželka "Alfistka" :tongue: si oblíbila tenhle kočár díky variabilitě prostoru a výhledu z auta. Fotku sem dám jen co pořeším nějaké kosmetické vady a jen co dostane nový kolečka 8) .
WV Sharan II 1,9TDi 85kW r.v.2003 AUY

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Ondras1985 »

Zdravím všechny :D , jsem tu nový, dostal jsem do užívání Sharana I (1.9 TDI 81kw r.v. 1999 orig. 140tkm ) , který stál u rodičů na dvoře roky velice málo využívaný( 12tkm za 4 roky ).. Koupili ho v r. 2002 z Německa po 1. majiteli. Na autě jsem nechal udělat servis ( olej, filtry, repas turba, nové stk+em atd. ) a auto jezdí, téměř jako nové :) . Má ještě pár mušek, které jistě s postupem času ještě vychytám..
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak tu vítej a ať ti slouží co nejlépe. Jen si doplň do profilu odkud přibližně jsi, aby tě se tě v případě potřeby dalo rovnou k někomu nasměrovat.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od tomasz »

Ahojte. Vyrástli sme s Chevrolet aveo "sedan", tak sme sa začali pokukávať po niečom 7miestnom. A stalo sa že sme si v Juni kupili Sharana r.v. 2008 2.0 tdi 103 kw BRT. Už som síce pár týždňov registrovaný, ale až teraz som sa ohdodlal dať info o sebe. Auto bolo predané v nemecku a my sme si ho kúpili od maďara, že najazdených 128.000 km ale tomu nejako neverím. Veľmi sa nám páči, do menšieho by sme už neradi presadali. Akurát ako tipujem každé použivané auto má svoje chyby tak aj tu sa nám prejavujú. Trocha som sklamaný spotrebou, všade čítam ovela menšie hodnoty ako vychádza nám 8,8 - 9,2 podľa PC a pri prepočte na plnú nádrž cca 7,6. Predávajúci odporúčal chip aj kvôli spotrebe, po uprave cca 115kw ale na spotrebe to necitit. Po chipe jasne že odišla spojka (uplne zodrata). teraz v zime sa pod 9.0 ťažko dostať (asi to robí aj bufík). Od kedy ho máme sme menili olej, všetky filtre, vš.tlmiče komplet, stabilizátor, čap riadenia. Akurát nám (stále) nefunguje budík na teplotu oleja. Po prezutí na zimné pneu počuť a cítiť nejaký "vrzgot" z prednej nápravy pri točení volantom pri minimálnych rýchlostiach (cúvanie, rozjazd). Ak máte skúsenosti s týmto motorom prípadne ak si máme dávať na niečo pozor pri karoserii či iných častiach, radi prijmeme radu skúsenejších. Prípadne ak by bol niekto z mojho okolia tak by som rád prišiel na "prehliadku".

tomasz
Přílohy
20150524_194952.jpg
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak tu vítej, jen si doplň do profilu odkud přibližně jsi a taky model auta a motorizaci. To pro případ že sem budeš psát častěji aby se to nemuselo hledat :)
Kamarád má tenhle motor ve VW Caddy maxi jezdí dost naloženej a pohybuje se se standartním motorem lehce nad 6L. Nejsem odborník na tenhle motor, ale ta spotřeba se mě zdá vysoká. Ale s tím ti snad poradí někdo další.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

trmish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2015 21:58
Bydliště: Raková (Vizovice)

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od trmish »

Zdravím všechny,
dočkali jsme se rodiny a octavia 1 v combi nám je již malá... Chceme koupit Sharana viz. http://auto.bazos.cz/inzerat/54078906/S ... 152tkm.php" onclick="window.open(this.href);return false;. Pán mi ochotně poslal VIN a zítra jej jdu ověřit do VW. Pokud bude vše OK tak v neděli se na něj pojedeme podívat... (Jsem od Zlína) Znáte někdo tento inzerát? Co si o něm myslíte? Díky za názory popř. Znáte někoho kdo by na to se mnou mrkl? Díky moc na omlouvám se pokud jsem dotaz vložil špatně:-)

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od bembas »

automat nebrat,dokud funguje tak dobré,ale až se ti pokazí,tak oprava startuje od 40 000 kč nahoru
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

trmish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2015 21:58
Bydliště: Raková (Vizovice)

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od trmish »

Díky za odpověď,
nicméně už teď máme automat v jednom autě doma a je to super záležitost... Další věc je to, že bych chtěl benzín - plánujeme jezdit cca 5000 za rok (dovolená a krátké výlety a pojížďky kolem komína). Jinak moc benzínů na výběr není a bez automatu... Manželka je taky moc spokojená a konec konců pokazit se může všechno nad tím radši nepřemýšlet... Do octávky jsme za poslední roky nasypali cca 50.000,- takže každé auto něco spotřebuje, ale i tak díky!!

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od M@rty74 »

Správně... Ono u manuálu třeba spojka s dvouhmotou za 20 tis taky není za hubičku, navíc vždy záleží co konkrétně automatu je... Benzínů je v SAGu fakt málo, nicméně i s automatem se najdou - viz příloha.
Přílohy
tipcars.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

trmish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2015 21:58
Bydliště: Raková (Vizovice)

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od trmish »

Díky za odpověď,
neznáte někoho kdo by byl ochotný se na to auto podívat (někdo z toho konce republiky)? Případně mě doprovodit? Serviska je ověřená do roku 2011 pak bylo auto prodáno. A až teď se objevilo v Čechách. Díky moc
http://auto.bazos.cz/inzerat/54606758/S ... 152tkm.php

Uživatelský avatar
Marek.79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.01.2016 20:54
Bydliště: POVAŽSKA BYSTRICA

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Marek.79 »

Ahojte ,od leta2015 som sa stal majiteľom vozu seat alhambra r.v 2000,1,9TDI 81kw. Auto som sa rozhodol kúpiť zo zdravotných dôvodov, som po operácii chrbtice. Pred tým som mal octaviu1 a to bolo utrpenie pri nastupovaní a vystupovaní. Auto bolo dovezené z rakúska, najazdené malo 218558km, ale tipujem, že malo podstatne viac. Zatiaľ som s ním mal len trápenie, preinvestoval som takmer 2000e. Preto som aj hľadal forum, na ktorom najdem informácie o riešení mojich problémov. A konečne som našiel vás...

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte, tak aj ja pridám pár znakov na toto fórum. Tiez som sa stal majiteľom VW Sharan od augusta 2015. je to veľké a priestranné, konečne neriešim koľko môžem odviezť. Veľká spokojnosť
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“