CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od ojik »

Co je na tom R-line?Teda az na to oplastovani.Ta cena je hodne vysoka.Dyt to auto nic nema.Neni kuze,podvozek,el sedadla,je tam cina navigace.Hodne kilometru....

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

Interier je neskutečna SE (social edition) výbava.

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od ozracing »

Jaká je tedy objektivní cena za Touarega 2005-2007, 2.5 - 3.0 nafta v automatu, na pružinách, nájezd kolem 250 000 km, s NAVI a R-Line spojlerama?

Na netu jsou Turci za 180k ale i za 280k a kolikrát se stejnou výbavou, tak pak člověk neví zda jsou v levných skryté vady, nebo se chce na drahých prodejce nabalit (či jsou top stav).

Děkuji moc
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Na to, ze to je R5 a bez vzduchu + ta vybava, jak uz psali kluci vys, tak je to opravdu moc. Ja jsem za stejne kacky koupil V6 naftu stejny rocnik na vzduchu - pred rokem.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od ozracing »

Chlapi není tady někdo z Prahy kdo by se mnou kouknul odborným okem na tohoto Turka?
http://www.tipcars.com/volkswagen-touar ... 10110.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsem běžný uživatel a potřeboval bych někoho kdo se vyzná po technické stránce stavu vozidla, motoru a hlavně automatické převodovky.. Prosím o kontakt.

Najezdím kolem 5 tis. km ročně a to 80/20 město, dálky (jaký motor v poměru k režii na tento styl doporučujete?). Opravdu je Touareg tak poruchový i při tak malém nájezdu? Nebo jde o režii při větším nájezdu? Protože co tady tak čtu tak se snad každou vyjížďku něco po* :-) Přece nemůže být tak extrémně poruchový, předtím jsem měl 3 roky BMW E60 530d a v něm jsem pouze měnil olej.

Děkuji moc za názory
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Při 5tkm bych zvažoval benzin. Odhadem tam bude rozdil cca. 7tKč za rok za palivo ve prospěch nafty, což za ten rok není tak moc...

Poruchový... bude to kus od kusu... spíš opravdu při vyšším nájezdu se začnou hlásit i další nejen režijní věci, které jsou pro Turka specifické a bohužel jsou zde i krapet dražší 8)
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od ozracing »

Jak se staví 2.5tdi k delší jízdě cca 5 hodin v kuse po dálnici? Není to pro tento motor spíše škodlivé, když má maximálku pouhých 180?
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

LuckyShark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.06.2012 20:35
Bydliště: Olomócko

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od LuckyShark »

Z vlastní zkušenosti k té 2.5 - po dálnici úplně bez problémů i delší dobu - nemám na mysli plnej knedlík a zaraženej plynovej pedál do podlahy ...
Cestuju kolem 120 - 140 km/h a úplně v pohodě , s vyšší rychlostí roste dost spotřeba a samozřejmě hluk ....

Jak píše Bauer , při Tvém předpokladu nájezdu bych zvažoval benzín .... pokud chceš naftu , tak 2.5 ale podmínkou někoho s sebou , kdo tomu rozumí - nedávno jsem pomáhal s výběrem 2.5 v Olomouci a co se tady nabízí je hrůůůza - rozuměj - kára za 200 tisíc , prasklé svody na ní , vyhňápaná baterka , olej smrděl naftou a dál ani nebudu popisovat ....

K čemu pak je druhá sada kol , nějaky doplňky apod. když to bude chtít servis za cca 30 tis. a výš ...
Elektroerozivní obrábění , frézování , soustružení a tak dále ...

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

S R5 přes republiku naprosto v pohodě,sice u mně je to 150kw tak i maximalka bude posunuta někam ke 200km/h.
Ale i tak pohoda.Já bych neměnil.
Ale najit hodně slušný kousek a s výbavou je oříšek a chce to hledat.
Ono jak to vypadá tak začíná docházet i na V6 TDI ne kvuli aféře diesel.... to je cypovina na entou,ale jak začinají mít starší kousky nájezdy jako R5ky které jsou starší tak i tyto motory bohužel nejsou bez chyby.Stačí se podívat na De stránky kolik tak je V6 TDI- motor kaput,ať v Audinach A6 nebo Toueragach.Málo kdo ví o tom že je tam třeba měnit všechny rozvodové řetězy nebo vířívé klapky.
Musím přiznat ,že se mi čím dál víc líbí V8 v benzínu o W12 nemluvě,klidně bych při mém nájezdu 8-10tkm auto vyměnil.
Je to možná poslední příležitost jak si užít pořádny motor než to tu ekoteror zadupe do země nebo nastane ještě neco horšího.
Lidi jsou tak dlouho masirovani lži o "eko-elektromobilech" až ta masa tomu nakonec uvěří.

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od ozracing »

Tak jsem ho koupil :-) taky jsem propadl mánii :-)
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

ozracing -tož doufám že se pochlubíš v galėrce a dodáš svoje dojmy a pocity z auta.Třeba to pomuže v rozhodnutí i dalším.

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Sintom »

Ahoj, koupili by jste 2.5ku z roku 2006 ve velice dobré výbavě včetně uzávěrky zadního difu, vzduchu, xenonů, senz. stěračů park senz. za 260.000 Kč Najeto 180.000 Kč koupeno v ČR, serviska vyplňovaná cert. Cebia. Bohužel 4 majitelé, ale dvě ztoho ženský co měly auto půl roku. jinak zdá s eperfektní stav, bez utahanýho tažnýho, neponičená kůže, naprosto vše funkční, Motor klidný chod, řadí jak má, úzávěrky funkční vzduc jezdí krásně. samozřejmě drobnosti jako chybějící rezerva, končící technická, horší pneu, nebzučící budíky, atd.

Jde o to, že za tyhle peníze se dá koupit už 3.0 Ale tohle auto působilo opravdu velice dobře. Z cenou bohužel níž hnout nechtěj. A já se tý 3.0 i trošku bojím, protože je to hodně složitý motor. zase má sílu. tohle je holt lemra no, ale zase bych s lehkou nohou jezdil za 9 litrů :)

Zeptám se na blbost. Jestliže na povinný slevu 50% a chtěl bych komplet havarijku, kolik tak platíte za auta, jedna věc je kalkulačka na netu, druhá co pak pojišťovny nabídnou osobně.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Povinne na 3.0 mame kolem 3200,-
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

Tady je to jen otázka peněz a štěsti při výberu.
V cenach kde se dá najit pěkny zachovaly kousek R5 tdi s dobrou výbavou, V6tdi tepr začinají.
Stejně jako R5 tdi jsou V6 3.0tdi či V6 3.2 základni motorizace kde se dá najit auto se slušnou výbavou (když si ji prvomajitel navolil) nebo naprosté socialky.
Drobnosti jako rezerva,hagusy......nemusely byt ani novem autě.
I 3.0 tdi potřebuje jako každy motor udržbu ,tad, např. swirl klapky,rozvodové řetězy, CR system.
R5 tdi včasné výměny mot. oleje,PD system
V dnešni době ekoteroru vyhoda 3.0tdi v o řád vyšši normě euro 4-5 vuči R5tdi euro 3-4.
Dál kultura chodu je jasna,jeden válec navíc musí být znat stejně i obsah.
Asi sem masochista,ale ja zvuk svého motoru mám rád,je to pořad o jeden válec víc než drtiva většina motoru na cestach,se svými 150kW a 500Nm se velice blížim zakladním 3.0 tdi.Byť tady je potencional po čipu ještě o kus dál.
Toto je muj názor,se kterým ovšem nemusi každy souhladit.

spyon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.01.2016 09:06

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od spyon »

Ahoj všem....Uvažuju o koupi Tuarega...Spíš do práce a na chalupu...Roční nájezd odhadem 10t......Dostal jsem nabídku na určitý bartr:-)(za motorku) ...R5 2004 najeto cca 205t...dle Cebie by to mělo pasovat....Udávaný servis :repa-hlava motoru komplet repas,odtlakovani,srovnani,voditka ventilu,gufera ventilu,uloženi vstřikovaču,min 2ks rozvod.hydroštely,šály-ložiska vačkova hřidele,šrouby hlavy-vstřiky-VW,orig všechny žhaviče,těsnění pod hlavou+vodni pumpa,SPOJKA+SETRVAK(dvouhmota) 1.dil kardanu+ložisko kardanu(domeček),ve 180.tkm-olej v převodovce+všechny diferaky, zadni tyčky stabilizatoru+uloženi(silentbloky ve 183.tkm), +předni spodni ramena komplet,pistek ručni brzdy,zhruba 7/15 čelni sklo (THERMO-7.5tis)+ stěrače nove vložky zámku+lakovani na střechu , zadni ruční park. brzda, ve 180.tm-Kompetni desky +kotouče ATE,ted ve 201.tkm olej+filtr+vzduchovej, ma to vyhřev i vzadu sedaku,kola 18"RONAL černy plastidipem nastřikane.Mato Bajonet tažne zařizeni a WEBASTO.

Info zkopírováno z mailu takže omluva za případné chybky.....Nejsem mechanik takže ty informace neumím úplně správně vyhodnotit...trošku me znervozňuje ten repas hlavy...??

No a další "sranda" je podle Cebie 6!!! záznamů o poškození....od 4 do 14t e.....Od roku 08 prakticky co rok něco....Což se mi až podivné..Pokud na to někdo netahal z pojišťovny peníze....

Díky za každý názor....

Pokud přijdu na to jak dám sem i foto...:-)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“