FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od ozracing »

Ahoj všem..mám nově R5 2006 a chci se zeptat jak správně startovat v rámci žhavéní? Otočím do 1. polohy, počkám až zhasne cívka a pak do 2. polohy startuji, nebo mohu rovnou otočit až do 2. polohy a motor automaticky nejprve počká než nažhaví a pak nastartuje?

Díky
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od breh »

Zamáčkneš brzdu (automat) nebo spojku (manual) a rovnou zvrtneš klíček do II a pouštíš (přirovnal bych to ke kratkemu stisku start tlačítka) ,auto už si udělá samo co potřebuje podle teploty motoru a venkovní teploty.
Bez zamáčknutého pedálu spustiš defacto polohu II se vším spuštěným z elektrických spotřebiču které jsou zaplé,dlouhé sekvence žhavení ale bez nastartování.

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od ozracing »

Chtěl bych se zeptat, co vše lze doprogramovat přes diagnostiku na R5 2006? Mám na mysli např. že by se mi samy sklopily zrcátka po zamčení atd.

Děkuji za info
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od bauer »

3.0 V6 TDI motor BKS
Řemenice klikové hřídele. Řemenice drží na osmi šroubech a pod šrouby je jedna velká podložka. Nikde to není napsáno, ani v Else, ale jeden závit na klice a tím pádem i jedna díra na řemenici a na podložce je o pár desetin mm posunuta dál od středu. Tzn. když se to skládá zpět a nemáte poznačeno původní usazení řemenice a podložky nebo nějaký odborník před Váma podložku nedal, protože mu to právě nepasovalo (podložka má díry hodně přesné, řemenice o půl milimetru větší) je potřeba to natočit do správné polohy. Na klikovce žádné značky nejsou, na řemenici jsou tři dírky a na podložce dva zářezy, ale nekryjou se, nevím proč to tam je...
Stačí na podložce najít tu odsazenou díru, nasadit podložku na kliku a přes tu odsazenou díru zkoušet našroubovat šroub do jednotlivých závitů na klice až to pasne jak pr**l na hrnec. Pak si to poznačit a řemenici pootočit tak, aby se ty vyosené díry kryli. Sice to vyosení je opravdu pár desetin mm, ale když máte dobré oko, tak to je poznat, popř. šupleru a poměřit díry.
Celkem takový špek to byl, hlavně v Else o tom není ani zmínky - jenom vyměňte podložku a šrouby.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

mirda h
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.07.2015 10:10
Bydliště: Rajhrad

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od mirda h »

třeba se to bude někomu hodit
https://ulozto.cz/m/bagruj_mirda-h/dokumenty/touareg" onclick="window.open(this.href);return false;
heslo: l7a
Octavia 1.8T AGU
A6 1.8T AJL
Touareg 3.0TDi BKS

keymaker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.05.2019 23:46

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od keymaker »

Nemáte někdo servisní plán Touareg II. Mám najeto cca 167 tis. a jdu na výměnu oleje, tak kdy je pak zas něco potřeba víc.
Díky

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od bauer »

V podstate se tam dokola stridaji naplne a filtry. Pokud nevis co bylo delano, udelej tam vse a mas klid. Max. navic tam bude klinak pri nejakem najezdu. Jinak bezna udrzba podle toho kolik najedes. Jakoze kdyz najedes 10 rocne v normalnich podminkach, tak nema smysl co rok menit treba vzduchac atd...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

David99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.07.2019 14:48

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od David99 »

Zdravím potřeboval bych poradit jak vytáhnu vlozku zámku ridicovych dveří. Děkuji

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od teekey »

David99 píše:Zdravím potřeboval bych poradit jak vytáhnu vlozku zámku ridicovych dveří. Děkuji
zkus se podivat ZDE 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Andzin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 09.02.2020 17:42
Bydliště: kopce vokolo Statlu

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Andzin »

nevite nekdo o podobne zdroji informaci z ELSA a ETKA jako maji na RU foru? idealne v anglictine

Pro rusky mluvici, maji to tam komplet volne ke stazeni :)

https://cloud.mail.ru/public/4d7310923d ... reg%20NF)/
@Andzin
VW Touareg 2015 193Kw BMT

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od VOVKA.P »

prosim o pomoct. Přemyšlim o vymene oleje v převodovce,diferakach a rozvodovce ale mam par otazek:
jake oleje?
da se nejak zkontrolovat hladinu oleje v převodovce bez diagnostiky?
muže li nekdo pomoct s vyberem nahradnich dilu,myslim tim objednavaci čisla (oleje,tesneni,filtr,kontolni a vypoučteci šrouby,atd.)?
Touareg 3.0tdi BKS
VIN: WVGZZZ7LZ6D034646
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
ThombA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 21.06.2016 08:41

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od ThombA »

Ahoj všem,
nemáte někdo rozkres el.tažného zařízení Westfalia na turka 7P? Najednou se mi stalo, že po spuštění z převozní pozice tažné "vypadlo z čepu" a nechtělo se zaaretovat ani v provozní ani v převozní poloze. Auto samozřejmě hlásí poruchu na TZ a docela dlouho jsem trefoval polohu, do které se musela koule "navléknout". Zkusil jsem totáhnout matici na čepu, protože mi připadalo, že je volná, ale elektromagnet, který vysunuje kouli z aretace, využívá právě tuto vůli. Musím zkusit kouli úplně vyjmout ven a zjistit co je uvnitř a co se tam asi stalo, tedy pokud někdo nemá nějaké info nebo návod.
díky za nějaké info
Touareg 7L T5 2.5 128kW, 7P 3.0l 176 kW

Odpovědět

Zpět na „Touareg“