bedrova opierka a ozubene kolecka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od Nemo »

Chalani, prešiel som si tu, našiel som pár obrázkov ako zhodiť poťah sedačky (kontaktoval som cez sz klejzlika - ten to už robil), ak by ste mali nejaký foto komplet návod alebo odkaz mimo fórum, veľmi by pomohol.
Ale poďme k veci, nemáte niekto foto tých kolečiek v bedrovej opierke, ako vyzerajú (či sa dajú dať vyrobiť šikovnému sústružníkovy alebo treba ten systém vymeniť)?
Alebo majú to už novšie pasaky poriešené nejako normálnejšie a je to použiteľné na B6?
Motorček mi pracuje len opierka nefičí a chýba mi :-(
Mno a ešte jedna otázočka a to, ktorý to je motorček čo "nadúva" pomocou tiahla tú opierku, pravý či ľavý keď sedíte v smere jazdy?
Dík za každú odpoveď.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od KJirka »

fakt že za každou ? To tady neříkej ! :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Ok Jirka, aka je ta tvoja? Uz som si pozistoval nieco, s tymi koleckami to nevychytali, su v tom motorceku take malinkate tusim tri a tie aa rozlamu, podla zisteni ho treba vybrat a otvorit tri nity a potom to je pristupne... Zisla by sa aspo rada, ci treba cely potah dole alebo sa to da aj bez toho :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od Klejzlik »

Jo nějaký návod jak rozebrat jsEm schopný dat dohromady, nicméně ja dělal vážně jen potah, takže přímo s koleckama, či motorkem vážně nemůžu pomoci.
Psal jsem ti v sz, mám teď furu prace skrz turbo na autě, takže leda se pripomen a večer se pokusim napsat co te čeká u rozebrání ;-)

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Dik, ak nezabudnem, pripomeniem sa :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od CoolXman »

ja jsem to delal komplet uz 4x, mel jsem rozebrany sedacky do prvodilu az na holou kostru bez motorku, tahel, plastu atd. .... zkusim pohledat nejake foto, ale jestli to je na ty kostre, tak ty uz jsem obe dve predni vyhodil do zeleza
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od CoolXman »

nasel jsem fotky, uz asi vim o co jde, ten dil bederni operky ridice s obema motorama uz ale nemam, to jsem prodal
da se sehnat na ebay celej dil s motorkem, par jsem jich tam kdyz jsem to prodaval videl taky
Přílohy
IMG_20150711_155727.jpg
IMG_20150706_151349.jpg
IMG_20150706_151405.jpg
IMG_20150706_151238.jpg
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od Klejzlik »

Hele prostě vytáhni ven sedačku, dole mezi opěrkou a sedákem je potah spojený, to je jasný. Drží to tam plastové lišty,zacvaklé do sebe. To rozcvakneš a pomalu začneš sundávat potah. Jen si dej bacha, drží to ty jejich super kolečka, jsou na to spešl kleště ale nikde se mi nepodařilo je sehnat. Vím ale, že je ve škodovce mají ale kámoš mi je nechtěl půjčit. Nicméně jak rozděláš kolečka, dej fakt majzla, je jich tam dost :-), tak máš potah dole, dále jsem to já nedělal. Pouze sundat je to o dost lehčí, než potah vrátit ;-) - kdyžtak napiš sz, kdyby jsi se někde zastavil a nevěděl kam dál ale nic na tom není jen je to jebačka ;-)
Přílohy
20140309_132219.jpg
20140309_132224.jpg
20140309_132235.jpg

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od CoolXman »

rozdelani ocek bezproblemu a celkem rychle jde i obyc plochym sroubovakem vhodne velikosti

postup demontaze je dost intuitivni, tezko se jednoduse popisuje, sledovat proste kde to drzi a pomalu oddelavat ruzny plastovy uchyty ke kostre zespodu a zboku sedacky a na zadech sedacky (tam opatrne, ne moc silou to rvat)
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

CoolXman, hej to je ono....prosim ta, da sa nejako ten mechanizmus zhodit aj zozadu sedacky aby som nemusel davat dolu potah aj z predu? No najradsej by som to vyriesil jednoducho, len vymenou, ale ak by som vedel zhodit len trochu potahu a odhrnut a vymenir motorcek. Presne v tej tromi nitmi uzavrety bubon ci ako to nazvat, obsahuje tie kolecka co sa lamu.....

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od CoolXman »

nedovedu si dost dobre predstavit bez sundani potahu, vsude samy nyty navic

jak jednou potah sundas, uz nic te nemuze prekvapit, zpatky to das v klidu, akorat je to pracny, ale co neni, kdyz to chce mit clovek poradne a dela to na svym aute
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od ladulel »

Není lepší to dát nějakému čalouníkoj? Dá ti to do litra dohromady a nemusíš se stím sr*t, když to neznáš.
Takhle jsem to řešil a pohoda. Měnil jsem molitany a potah...

simo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.08.2009 22:34
Bydliště: BA

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od simo »

Vymen len ten motorcek s ozubenymi kolieskami .ja som to menil vyslo ma to 25€.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

No hej, jasne ale ak mam vybrat stary a drbkat sa s tym, dam si uz vyrobit pevnejsie kolecka bude :-) ale ako vidim, caka ma pekne zapeklita robota....

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: bedrova opierka a ozubene kolecka

Příspěvek od Prochy01 »

Ozivim toto staré tema - taky se mi dnes bederka odporoucela....

Čím to je se asi hromadne ví, tak se zkusím zeptat jinak - troufne si na to někdo? Opravit to? ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“