Barum vs. Nankang

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Ja som mal na bore zimne nokian hakappelita ci ako sa to pise a to boli pani gumy, sneh bol s nimi mnamka :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od sharik4x4 »

Hakappelita se vyrábí samostatně ve finsku,obyč nokiany v Rusku.Rozdíl ve kvaitě je nebe a dudy.Hakappelita je top zimní pneumatika-cena je také vysoká oproti obyč nokianu ,ale pro naše podmínky nedoporučuji.Je do opradové zimy -10až-30 a ne kolem nuly.Pak ubejvá před očima,protože je měkoučká jak bačkůrka.U nás nejlépe fungují obyč nokiany WR nebo D3-4.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od mastibruch »

Já auto koupil s novýma zimníma Nankang a byla to hrůza. :negative: Když člověk koupí Michelin, Nokian, Continental tak neudělá chybu. Já osobně jezdím na Barumkách a nemám žádné zásadní výhrady.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od KJirka »

no už jsem četl i názor majitele OIII RS, jaká je to skvělá guma, ten Mňaukuňg. K tomu není co dodat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak u RSa je ten nankang žádoucí,při každém prudčím sešlápnutím plynu začnou gumy klouzat,takže je pak vydět ten "ukrutnej" výkon. :laugh: :laugh: :laugh:
Je to takovej drift s předokolkou.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Qido »

:good:

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj,

Za mě, Nokian! Finové vědí moc dobře, jak postavit gumu do zimy, do sraček, na led a do sněhu. A zase tak strašně drahý nejsou! Jsou i dražší zimní gumy, který nezvládnou ani půlku toho, co Nokiany... Byly na Feldě, byly na Vitu, byly na Zafiře, jsou na Focusu, jsou na B5.5ce...

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Archaon »

sharik4x4 píše:Hakappelita se vyrábí samostatně ve finsku,obyč nokiany v Rusku.Rozdíl ve kvaitě je nebe a dudy.Hakappelita je top zimní pneumatika-cena je také vysoká oproti obyč nokianu ,ale pro naše podmínky nedoporučuji.Je do opradové zimy -10až-30 a ne kolem nuly.Pak ubejvá před očima,protože je měkoučká jak bačkůrka.U nás nejlépe fungují obyč nokiany WR nebo D3-4.
Ve Finsku už se dnes vyrábi skoro jenom heavy tyres (traktory, náklaďáky atd.). 99 % osobních gum je z Ruska. Ruská továrna je výrazně kvalitnější, technologicky nemá ve světě konkurenci.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Příspěvek od mastibruch »

Ale tovarna v Rusku ma v urcitych rozmerech problémy se vzorkem WR D4, jako kdyby se jim ve formach spekal a vytvari díry mezi jednotlivými drážkami (nekdy se tam da strcit i cely prst). Muzu pak nahodit foto az budu v praci. ;-) Takze na to pozor!!! Ale za me jinak super pneu.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od denis.82 »

Archaon píše:Ve Finsku už se dnes vyrábi skoro jenom heavy tyres (traktory, náklaďáky atd.). 99 % osobních gum je z Ruska. Ruská továrna je výrazně kvalitnější, technologicky nemá ve světě konkurenci.
No to nevim, me ted dosly WR A3 v rozmeru 235/40r18 Made in Finland. :wink:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Qido »

Archaon píše:....... 99 % osobních gum je z Ruska. Ruská továrna je výrazně kvalitnější, technologicky nemá ve světě konkurenci.
Je myšleno pouze produkce Nokianu, že?

A spojení Rusko a kvalita mi opravdu nejdou dohromady. Něco jako slušný politik nebo poctivý polák.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak jak píše denis,premiové rozměry a hakapelitty se dělají stále ve Finsku.Někde jsem četl,že si tam nechali pouze výrobu "lukrativních" pneu a zbytek nadělili do Ruska.Což se zdá logické i pochopitelné.Protože cena práce ve Finsku a v Rusku bude značně rozdílná.Dělají to takhle všichni značkový výrobci pneu,aut,oblečení.V domácí fabrice dělají prémiové věci za draho a zbytek si nechaj udělat třeba v číně. Ale ani nokiany z Ruska nejsou špatný v poměru k ceně.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“