Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od Jirka. »

Dvě jasné závady. S ručkou tohle nemá naprosto nic společného

18232 - tlakovy regulacni ventil 3 (N217): preruseni nebo zkrat na kostru

18154 - napajeci napeti magnetickeho ventilu: chyba v el. obvodu
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od KJirka »

takže kuna :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Uvidíme. Po SZ a telefonu s Jirkou. zkusím nejdříve zkontrolovat kabeláž k převodovce a pak případně budeme řešit další možnosti (výměna mechatroniky nebo celé převodovky).

Zatím díky všem za cenné rady!

Metla

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od KJirka »

ježiši, nestraš se s tou převodovkou. V záruce mi DSG měnili, kvůli menšímu úniku oleje a cena za ixovej díl byla asi 110 t. Kč, bez práce.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Tak novou bych tam samozřejmě nedával. By byla skoro dražší než to auto vcelku. :)

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od vlado 14 »

Jirka. píše:
vlado 14 píše:urob diagnostiku rucky
Diagnostiku ručky máš hned na začátku a z ní je jasně vidět že ručce nic není, odkazuje na závady v paměti převodovky.
to ano ,ale mal zavady i v rucke

Adresa 53: Parkovací brzda
Objednací číslo řídící jednoky: 3C0 907 801 E
Systém a/nebo verze: EPB VC8HC003 013 0003
Kódování: 0000012
Číslo dílny: WSC 05311
Závady byly smazány

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Jak mi vysvětlil Jirka. a pak mi to i došlo, tak některé ŘJ odkazují na závady v jiných ŘJ. Takže jak parkovací brzda, tak vlastně i ŘJ motoru odkazují na závadu v převodovce. Mátlo mě tam to slovo řídící jednotka "pohonu", ale to bude nevhodný překlad originálního transmission, čili převodovky.

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Ještě jsem se ke kontrole kabelu nedostal, jen mě napadl ještě doplňující dotaz: ŘJ převodovky je mimo převodovku, resp. mechatroniku a tedy závady, které hlásí jednotka, jako jsou přerušení/zkrat jednotlivých ventilů v převodovce může dělat ten kabel, tedy propojení mezi ŘJ a mechatronikou? Nebo je ta ŘJ DSG přímo v té mechatronice?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od Jirka. »

Je přímo v té mechatronice, ale teoreticky může být přerušený nějaký napájecí kabel a takhle to blbnout.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od yessmen »

Já bych tipoval KO mechatroniku.

// ""Chyba se ale opakuje, po nějaké době jízdy, když zastavím a chci znovu nastartovat. Pokud auto nějakou dobu stojí, hodinku, dvě, tak vše zase v normálu.""
To nevypadá na kabeláž...

Pokudže na svazku ani konektoru nebude nic vidět zkusil bych vyměnit olej/filtr a udělat základní nastavení.. Když se bude chyba opakovat tak jedině mechatroniku případně celou jinou skříň co vyjde líp.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Protože sem tam mám SZ s dotazy, jak jsem vyřešil, tak napíšu sem...

Byla KO mechatronika. Ten ventil co zmiňuju výše, bohužel ten zrovna je tam pevně a nedá se vyměnit samostatně. Nehlědě na to, že normální servis se tím vůbec nezabývá a když, tak prostě jde celá nová mechatronika. Auto skončilo bohužel u Klokočky, mechatroniku mi ale nedávali novou - přivezl jsem si od pána z Boleslavi, co dělá jen převodovky (asi tu ve foru víte jméno, já už zapomněl - dělal dříve ve vývoji Škody, závodní převodovky apod.). No nicméně auto mi z Klokočky vrátili že vše v pořádku, naúčtovali si i např. snad dva litry za základní nastavení a ejhle... auto po zahřádí s touhle mechatronikou strašně škubalo při rozjezdu... GRRRR.. myslel jsem že je tam půjdu zfackovat - prý i dlouhou testovací jízdu dělali atd.. blabla.
No ale stejně by mi amatéři nepomohli. Našel jsem servismana z Modřan, co ty mechatroniky umí rozebrat a on mi v podstatě z těch dvou složil jednu funkční, dodal tam ještě dva nové ventily.

Takže tak. Auto zatím další dva roky jezdí. Teď zase blbě startuje ( klidně i do 10 vteřin v létě, když déle stojí - naskočilo ale zatím vždy :) ) a čmoudí pak nějakou dobu po startu bílým kouřem/.. ale to už je jiná story. :)
Naposledy upravil(a) acmetelka dne 23.01.2018 08:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od KJirka »

Sixta se jmenuje.
V autorizacích DSG neumí, to je celkem známá věc. Jak se k tomu pak teda postavili, když jsi to po nich musel nechat někoho předělat. To shrábli peníze za evidentně špatnou práci nebo to svedli na tu mechatroniku ?

Ten dlouhej start může být několik věcí. V mrazu možná kombinace slabý baterie a utahanýho startéru. A bílej "kouř", je nejspíš jen pára. To je v zimě přeci normální :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Jo, pan Sixta, díky. Mimochodem ani s ním jsem pak nebyl úplně happy. Když jsem mu volal, že ta mechatronika taky není v pořádku, v podstatě mě odbyl, že je a basta, ať mu dokážu, že ne. :/ Takže k 15k za ni pak přibylo ještě 10k za to složení jedné ze dvou. 6k tedy myslím byl pak cca materiál, ty nové dva ventily a ještě nějaké drobnosti.

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

A Klokočka.. no comment. Možná jsem jim pak taky ještě volal, už si přesně nevzpomínám, ale taky nic z toho a neměl jsem nervy ani čas to řešit při rodině, práci, stavbě atd. Ještě mi btw měnili kabeláž kolem motoru a přitom urvali matku na stěrači. Prý byl narezlý šroubek, neodborná montáž, asi předtím moc utažené atd atd.. Což je možné, kdysi jsem je měl venku a utahoval sám pocitově. A na vrchol mi nevrátili ani ty plastové čepičky na ty matky na stěračích.... No co, autorizák přece, no néééé?

acmetelka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.06.2009 13:23

Re: Chyba parkovací brzdy, bliká PRNDS, převodovka v nouzáku

Příspěvek od acmetelka »

Ty starty... není to bílej kouř jen v zimě... jak to dlouho startuje, tak to pak hodně začmoudí, což bych pochopil, bo si to tam asi tak nějak nahromadí atd.. ale pak třeba za 10 minut popojíždím v koloně a furt to čadí celkem dost. Ale většinou po ujetí několika desítek km / 30? / to přestane.. asi jak se motor prohřeje. Měl jsem to už u servisáka, vyměnil sady gumiček kolem vstřiků, prý byla ve filtru začouzená nafta, tak jestli to tam neprofukuje do zpětného vedení paliva. Měnil i prý úplně mrtvé podávácí v nádrži. Ale nezlepšilo se nic. Půjde to teď někdy ke kámošovi, změři kompresi a bude koumat dál.

Ono už se to auto pomalu sype.. :) Ale je už jen do práce a kolem domu, má kouli a na novém v leasingu kouli nemám. Další chuťovka je nefunkční 2. tlačítko paměti sedadla a to že se to občas zblázní a chce se to i několik minut tvrdošíjně do té paměti nastavovat. Tak občas bojuju a přetlačuju to (ta dvojka je nastavená pro menší manželku ).. ale možná jen spinač, musím ho vyndat z zkusit. Sorry je to už zase úplně jiné téma. :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“