Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od breit »

Zdravím, chtěl bych se s vámi podělit o drobnou úpravu, kterou jsem nedávno u svého Golfa provedl.
Jedná se o dodělání automatického přepínání světel (denní/potkávačky).
Koupil jsem tento díl vč. čidla:
http://www.aliexpress.com/item/VW-Golf- ... 85521.html

Montáž je opravdu jednoduchá a zvládne jí i naprosté nemehlo.
Bál jsem se, jak citlivě to bude fungovat, ale musím říct, že jsem spokojený.
Vypozoroval jsem, že to má tři režimy (podotýkám, že mám halogeny):
1) denní svícení - svítí pouze přední světla pro denní svícení. Klasika přes den a když je dostatek světla
2) svítí přední světla pro denní svícení + zadní obrysová světla. To když už se mírně stmívá, ale je ještě brzy na přední potkávačky.
3) potkávačky + zadní světla. Když už klesne viditelnost natolik, že je potřeba zapnout potkávačky.

Co se týká horšího počasí (např. déšť přes den), tak to jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet.

Každopádně se mi to zdá jako dobrá alternativa k tomu, když nechcete dodělávat automat.světla výměnou za zrcátko vč. senzoru deště a senzoru světel. A montáž mi opravdu trvala max.5minut. Mimochodem, v odkazu výše je i video návod.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

firdoG7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2015 21:06

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od firdoG7 »

Skvela vec pre tých čo to nemajú :) ...Ja to nemám tiež a chcel by som to,ten link na video kde nájdem ?
Inak to asi neni origo vw diel však ?

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od breit »

Ten přepínač je origo díl, to čidlo předpokládám, že ne.
Video je v tom odkazu - kousek níž v popisu předmětu. Je tam ale vloženo přes flash, takže pokud koukáš z mobilu, tak ho nejspíš nevidíš.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od vasekp »

Ad bod 2:
2) svítí přední světla pro denní svícení + zadní obrysová světla. To když už se mírně stmívá, ale je ještě brzy na přední potkávačky.
Na mém GVII HL (s čidlem a automatikou z výroby) to takhle rozhodně nefunguje a svítí výlučně jen přední DRL, nebo senzor přepne na potkávací - teprve s nimi se zapnou i zadní obrysové.

Není současné svícení DRL a zadních obrysových zakázané zákonem/vyhláškou?

Mimochodem, taky jsem si nakódoval zadní obrysovky při DRL, ale po upozornění že riskuju pokutu, jsem to zase vrátil zpět.
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Zakon nezakazuje a ani neprikazuje mit zapla zadni svetla pri DRL.

Osobne bych spise uvital mit zadni lampy zapnute.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od iwhy »

Je to fajn, ale za tú cenu si skoro dorobíš originálne riešenie (pokiaľ máš automatickú klímu a senzor vlhokosti na čelnom skle).

http://www.aliexpress.com/item/Volkswag ... eb201560_1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aliexpress.com/item/Volkswag ... eb201560_1" onclick="window.open(this.href);return false;

Samozrejme + práca a diagnostika na aktivovanie, ale získaš aj automatické stierače a korektne fungujúci CH, LH.

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od breit »

To samozrejme ano, ale z duvodu poruseni zaruky nemuzu nic kodovat. Na reseni viz tvuj odkaz se chystam,ale az po vyprseni zarucni doby. Do te doby se musim spokojit pouze s timto plug-and-play resenim.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od tondaz »

A na to si prosím tě přišel kde, že si nemůžeš v době záruky auto kodovat? Diagnostických přístrojů, který ti to umožní je na trhu mraky a nenakoduješ s nimi něco co už v softwaru z výroby není, tj. už nahranou funkci prostě jenom aktivuješ. Samozřejmě, že nemůžeš násl. reklamovat nefunkčí spínač světel, který sis tam dodatečně dal sám, ale jiný části auta z výroby určitě ano.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od breit »

Tak tohle bych potreboval vysvetlit prodejci. Ja mam uplne stejny nazor jako ty, ale byl jsem prodejcem (porshe praha prosek) durazne upozornen, ze jakykoliv zasah v podobe napr.kodovani pres diagnostiku svepomoci, pripadne zasah do elektroinstalace apod.=nebezpeci,ze pri uplatnovani zaruky budu mit smulu. Samozrejme ta pripadna reklamace musi souviset s mym zasahem, ale mam pochopitelne strach pred vyprsenim zaruky cokoliv delat, protoze nechci riskovat,ze me pak kvuli tomu poslou do hazlu.

Btw.mam to od prodejce ofiko cerne na bilem.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od iwhy »

Na druhú stranu Škoda s tým nemá vôbec problém.

Mne predajca tvrdil, že kvôli inštalácii fólií s demontážou tapacírou mi nemusia uznať nejaký problém spojený s dverami.

S kódovaním je to tak, že sa vždy dá dať do továrenského stavu, nie je to prepisovanie SW v jednotkách len ich adaptácia takže nikdy nejde o nenávratnú úpravu. Ja mám nejednu dorábku a kódovanie na aute a takisto kopa ľudí ktorým som niečo robil a nikdy nebol problém v servise.

Keby som ja osobne na niekoho takého narazil, tak radšej vymením servis ako by som mal prísť o užitočné úpravy. Neber to osobne, len som chcel poukázať na to, že predajca robí niekedy problém z toho čo v skutočnosti problém nie je.

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Sorry chlapi, ale pro mě je nejdůležitější bezpečnst :!: A z tohoto důvodu absolutně neschvaluju cokoli jinýho, než celodenně potkávačky/obrysovky :!: To, že někdo vpředu svítí jen parkovačkama nebo nějakýma podobnýma bludičkama, o kterých se mylně domnívá, že jsou to ty DRL a že "stačej" :fool: a prrrdel auta má ve tmě... je prostě debilita nejvyššího stupně :!: :baseball: :baseball: :baseball: O těch ultra debilech, který si 15-20cm od země "svítěj" 2 LED panelama 1x10cm a zbytek auta tma... :smoke: , se asi ani nemá smysl zmiňovat. Těm jen přeju Tatru plnou štěrku pěkně do čelíčka :rofl: :smoke: Sázel bych pokuty jako prase za šetřýlkování a ohorožování lidí kolem sebe :!: Protože když pak takovejhle čchorák vjede do tunelu s šedivou špinavou a kompletně neosvětlenou Octavií, tak je v tom monochormatickým mihotajícím se světle těch sodíkových výbojek a čmoudu, skoro neviditelnej... Pak je tu ještě ta zhovadilost, snížit napětí dálkovkám a svítit jimy a lá DRL... a vocas auta opět ve tmě :fool: :fool: :fool: Argumenty, že svítit za bílýho dne není potřeba a že to žere žárovky jsou, alespoň u mě, uplně mimo mísu :!: Normální H7 do 100,- (všecky se vyráběj v Číně, takže kupovat H7 za 300,- je nesmysl) v denním provozu v autě, který má elektriku v pořádku, vydrží minimálně půl roku, spíš mnohem déle... A argumenty o oslňování jsou taky totální nesmysl :!: Pokud má auto světla seřízený, není o čem diskutovat, že :?: Pointou svícení je mít na vozidle dostatečný počet jasných bodů, které nelze přehlédnout za jakýchkoli externích světelných a povětrnostních podmínek. A co se legislativy týče, tss... to je v týhle zemi téma na kroniku :fool: :laugh: :smoke:

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Příspěvek od LukasD »

To co píšeš je tak z půlky pravda. Ano v tunelu jinak než potkávacíma světlama ani svítit nemůžeš když jo porušuješ zákon. A za jasného dne proč nesvítit mlhovkama pozor ale když to máš nakodované u mě s xenonama ve dne více viditelnější než xenony proti slunci. A stlumené dálkové vždyť to tak má i originál Audi a nové golfy s halogenama a i Octavia a rapid. A mnoho dalších. Ale taky jsem toho názoru že je blbost vymýšlet cokoli když máš halogeny. U xenonů to chápu když jeden stojí 2000 Kč a ty takhle zajistíš dvojnásobek životnosti.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od Ludde28 »

shoduji se s GeorgettaCZ, ale napsal bych to v mirnejsich slovech.
1. Funkce ve dne je Byt viden a ne videt.
2. Zelezna opona padla pred >20 lety -> zarovky se daji lechce sehnat a nestoji majland.

Aby opet svitily i zadni svetla spolu s DRLs:

1.STG 09 (Bordnetz) auswählen
2.STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
3.Zugriffscode 31347 eingeben
4.STG Anpassung -> Funktion 10
5.Kanal (6) - Tagfahrlicht - Dauerfahrlicht aktiviert zusaetzlich Standlicht auswählen
6.Wert auf aktiv setzen
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od tondaz »

Poslední 3 komentáře jsou trochu mimo téma :158: Denní světla (myslím tím ty homologovaná) plní stejnou, ne-li lepší fci jako potkávačky akorát míň žerou a dýl vydrží, hlavní je denní včas přepnout na potkávačky což vychytávka od breita splní na 100%. Vyměnit žárovku už dneska u nějakých aut zas tak snadné není.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přepínání světel - dodělávka za pár minut a pár korun

Příspěvek od Buřton »

Buřton píše:
breit píše:Zdravím, chtěl bych se s vámi podělit o drobnou úpravu, kterou jsem nedávno u svého Golfa provedl.
Jedná se o dodělání automatického přepínání světel (denní/potkávačky).
Koupil jsem tento díl vč. čidla:
http://www.aliexpress.com/item/VW-Golf- ... 85521.html

Montáž je opravdu jednoduchá a zvládne jí i naprosté nemehlo.
Bál jsem se, jak citlivě to bude fungovat, ale musím říct, že jsem spokojený.
Vypozoroval jsem, že to má tři režimy (podotýkám, že mám halogeny):
1) denní svícení - svítí pouze přední světla pro denní svícení. Klasika přes den a když je dostatek světla
2) svítí přední světla pro denní svícení + zadní obrysová světla. To když už se mírně stmívá, ale je ještě brzy na přední potkávačky.
3) potkávačky + zadní světla. Když už klesne viditelnost natolik, že je potřeba zapnout potkávačky.

Co se týká horšího počasí (např. déšť přes den), tak to jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet.

Každopádně se mi to zdá jako dobrá alternativa k tomu, když nechcete dodělávat automat.světla výměnou za zrcátko vč. senzoru deště a senzoru světel. A montáž mi opravdu trvala max.5minut. Mimochodem, v odkazu výše je i video návod.

ty brďo super... bude to pasovat i na Sportsvan?? Ovladač by měl být stejný ne? a co podsvícení ovladače? je stejné jako origo?

Díky, Honza

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“