mlžení předního světla passat cc

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od ice_man »

Ahoj lidi, chci se zeptat. Mám passat cc rv 2011 - bixenonové světlomety. Auto mám od novoty, tzn. světla originál a nikdy se do nich nesahalo (až teď se mi v tom hrabal technik na 1. stk a od té doby mi to svítí do země a vidím úplný hov*o - to jen tak mimo diskuzi) :-) Byl jsem nedávno v myčce a druhý den jsem si všimnul, že na světle (řidičova str.) je lehce zevnitř zboku (jak je ten protáhlý kraj světla do blatníku) orosené světlo, nevím čím by to mohlo být. Auto parkuji pořád v garáži a mám najeto "jen" 60tkm a převážně v létě. Napadlo mě, jestli je to normální či jestli se to třeba nějak mohlo porušit těsnění v tom jak mi to seřizoval na STK? Pravé světlo je ale v pohodě. Dá se to kdyžtak nějak vyřešit? Dělala mi to A4 B6, ale ta měla 12let a 350tkm najeto, takže tam jsem to chápal, ale u takhle relativně "nového" auta mi to přijde divné. Díky za pomoc
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak pokud jen seřizoval náklon, tak by se nemělo nic poškodit natož aby se světlo začalo mlžit. Zkusil bych kouknout na zadní krytky jestli nejsou špatně nasazený. A víš jistě, že do toho světla nikdo nelez?

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od ice_man »

GOLFÁK píše:Tak pokud jen seřizoval náklon, tak by se nemělo nic poškodit natož aby se světlo začalo mlžit. Zkusil bych kouknout na zadní krytky jestli nejsou špatně nasazený. A víš jistě, že do toho světla nikdo nelez?

ty gumový krytky jsou v pohodě, jen jsem měnil žárovky denního svícení za LEDky, ale to by snad nemělo vadit, dělal jsem to v suchu v garáži a je to zhruba půl roku zpět.. jediný co mě napadá, jestli nejsou už nějak zpuchřelý ty těsnící gumičky na tom manuálním nastavování náklonu.. to je jediné co mě napadá.. nevíte někdo jestli se ten mechanismus dá nějak rozebrat?
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od KJirka »

hele mě se to stalo taky a byla tam nějak blbě ta gumová krytka. Sundej jí dolu, ať to pořádně vyschne a zase nasaď zpátky. To není závada na světlometu, jen blbá souhra náhod.
Ale už jsem ti to psal jinde. Prostě si s tím nedělej hlavu. Jak to vyschne, bude to zase o.k..
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od ice_man »

KJirka píše:hele mě se to stalo taky a byla tam nějak blbě ta gumová krytka. Sundej jí dolu, ať to pořádně vyschne a zase nasaď zpátky. To není závada na světlometu, jen blbá souhra náhod.
Ale už jsem ti to psal jinde. Prostě si s tím nedělej hlavu. Jak to vyschne, bude to zase o.k..
Snad to bude dobrý no, zkusím jak říkáš.. ono samo osobě by mělo vyschnout, když je zaplá výbojka, musí tam být dost vedro ne? Jinak jak mi právě zatíkalo dlouhodobě do toho světla na A4 B6, tak to to světlo zevnitř úplně zašpinilo a bylo časem na odpis, tak snad to nebude to samé.

Díky za tipy
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: mlžení předního světla passat cc

Příspěvek od GOLFÁK »

Pokud mozno a rikas, ze mas garaz, tak svetlo nech otevreny, lip a rychlejs to vyschne. Muzes pouzit treba fen na urychleni. Ta vybojka zas tolik netopi.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“