Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od milan.90 »

Ahoj,
procházel jsem fórum, ale tenhle problém jsem tu nenašel.
Koupil jsem si GIV 1,6 16V 77kW r.v.2002. Auto se zahřeje na provozní teplotu pouze na volnoběh,když stojí na místě. Jakmile zapnu ventilátor nebo se rozjedu, tak teplota rychle klesá, až je motor úplně studený, ale topí. Pro jistotu jsem vyměnil termostat, ale nic se nezměnilo. Po návštěve servisu se zjistilo, že Golf se opravdu zahřívá pouze na volnoběh a s vypnutým ventilátorem. Diagnostika neukázala žádnou závadu. Servisáci neví, kde je problém. Nemá někdo z Vás s tímhle zkušenosti? Kde by mohl být problém? Prosím o jakoukoliv radu a předem děkuji.
Naposledy upravil(a) milan.90 dne 09.01.2016 13:39, celkem upraveno 2 x.

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od Dolejs04 »

podle toho co píšeš bych to viděl na špatný čidlo teploty když ti auto normálně topí...
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od majrek001 »

tak čidlo teploty jsou snad schopni technici změřit na diagnostice - jsou tam dva okruhy a oba musí ukazovat stejně jak prosté

zkusil bych někoho kdo to alespoň trošku umí s diagnostikou a je schopen vyčíst teplotu vody v budíkách a v motoru jestli je to stejný nebo ne

a termostat si dával origo nebo nějakou čínu?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od milan.90 »

Termostat jsem dával neorigo, ale chování úplně stejné jako při původním. Auto jsem měl v servise, tak předpokládám, že ten borec umí pracovat s diagnostikou. Po ujetí asi 20km byla ručička na teploměru úplně spadlá a diagnostika ukazovala 53°C.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od yessmen »

No a chladič je horkej nebo jak? To je přece jednoduchý nastartuješ studený auto lehce ho projedeš a hned jak se ti hne ručička na budíkách tzn z 50°C tak zastaváš a sáhneš na hadici co vede z termostatu do chladiče, když bude ohřátá je prostě otevřenej a to je špatně.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od xerxes »

někdy se stane že i nový termostat muže být vadný nejlepší kup origo

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od milan.90 »

dneska jem ještě domluvený u jednoho mechanika, tak uvidím, třeba bude vědět víc. Asi budu muset zkusit ještě koupit origo termostat. Jen mi nejde do hlavy, že funguje dobře pouze, když je nastartované auto a není zapnutý ventilátor. To jako samotný termostat pozná rozdíl při jízdě nebo stání na místě?? Já myslím, že bude chyba jinde. Ale děkuji Vám za rady.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od yessmen »

Logika trochu ne? Když je špatný termostat a byť jen pootevřený když nemá tak jde teplá voda do chladiče.... když auto stojí tak se to dohřeje ale když jede tak proudící vzduch chladič a vodu okamžite ochladí. To samý když pustíš větrák topení.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od milan.90 »

Tak MOŽNÁ je ten nový vyměněný termostat špatný. Zkusím koupit ještě originální termostat a pak napíšu, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od xerxes »

o.k :wink:

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od milan.90 »

Nyní je golfík opět po výměně termostatu s přírubou a snímače teploty. Problém přetrvává i nadále. Diagnostika nic neukázala.

pavlos_xj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.05.2015 22:58

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od pavlos_xj »

milan.90 píše:Ahoj,
procházel jsem fórum, ale tenhle problém jsem tu nenašel.
Koupil jsem si GIV 1,6 16V 77kW r.v.2002. Auto se zahřeje na provozní teplotu pouze na volnoběh,když stojí na místě. Jakmile zapnu ventilátor nebo se rozjedu, tak teplota rychle klesá, až je motor úplně studený, ale topí. Pro jistotu jsem vyměnil termostat, ale nic se nezměnilo. Po návštěve servisu se zjistilo, že Golf se opravdu zahřívá pouze na volnoběh a s vypnutým ventilátorem. Diagnostika neukázala žádnou závadu. Servisáci neví, kde je problém. Nemá někdo z Vás s tímhle zkušenosti? Kde by mohl být problém? Prosím o jakoukoliv radu a předem děkuji.
Ahoj, stejné auto jako ty, taky problém s teplotou chladiva, při venkovní teplotě +5° se na 90 dostane tak po 15km a to mi přijde dost pozdě. Nový termostat wahler

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od xerxes »

od výměny termostatu je to pořád stejné jo?kukni ještě na hodnoty teplotního čidla

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od milan.90 »

jojo, auto se chová úplně stejně, teplotní čidlo se shoduje s údaji na budíku. Hadice od termostatu do hladiče je pořád teplá, i když je studený motor i po výměně dalšího termostatu. Ještě mě napadlo tam dát ještě tenhle termostat přímo s přírubou: http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... N03HsxbUE=" onclick="window.open(this.href);return false;
Nyní tam je febi a příruba kupovaná zvlášť. Co myslíte je to blbost?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh

Příspěvek od yessmen »

Je blbost abys měl termostat zavřenej a teplou hadici.. můžeš zkusit uvarit ve vodě ten "starý" nový předchozí jak bude otevírat?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“