problém ABS a ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
ludowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.10.2012 21:47

problém ABS a ESP

Příspěvek od ludowo »

Zdravím.
4roky mám starší (r.v.2001) B5,5. Cca 1,5 roku mám problém s ABS. Při brždění většinou na nerovné cestě se zablokuje ABS a ESP. Vypnout motor, nastartovat a jede se dál někdy i měsíc bez problémů. Jakmile se ale ochladilo tak se mi ABS blokuje cca 5x za 25km - ráno když jedu do práce. Když jedu delší trasu tak to přestane dělat po prohřátí auta. Diagnostika mechanikovi ukázala vadný brzd. spínač - vyměněno - bez úspěchu. Baterie je OK-1rok stará a i když je ráno namrzlo motor točí jako divý. Čidla zkontrolována - OK. Prý to bude chtít novou jednotku, ale to bude ranec.
Na starém atě - MB Vito jsem měl podobné problémy při mrazech, zjistil jsem špatné kontakty na kontrolkách v palubovce, ale tady je vše ok.
Nemá někdo radu kde dál hledat chybu?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od xerxes »

nazdár ještě kukni přes vag do bloku hodnot jaké hodnoty dávaji čidla abs

Jirkash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.03.2015 20:17

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od Jirkash »

Mě se dnes uplne poprvé stala zajimava věc s brzdami..
Stal jsem v kolone, byla z kopce dolu (to jsem ještě neregistroval zadny problém).Po rozjeti na rovince si rikam, auto nejak netahne a zrovna před chvilkou jsem tankoval, tak jsem nadaval, ze jsem tankoval tu Vervu.Bohuzel chyba nebyla v palivu, ale když jsem zastavil u jiné benzinky, kouřilo se (lehce) a smrdelo ze zadnich kol, obe strany.Predek ok..Stacilo jen vypnout motor, znovu nastarovat a vse ok, uz zadek nepribrzdoval.A ted kde je problém..v brzdicich nikoliv.
Passat B5 Variant 1.9, 85kw, ATJ

achyles
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 17.08.2015 14:43

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od achyles »

nejspíš problém v brzdovém válci

Jirkash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.03.2015 20:17

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od Jirkash »

Uvidíme, zdali se to bude opakovat.
Passat B5 Variant 1.9, 85kw, ATJ

ludowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.10.2012 21:47

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od ludowo »

xerxes píše:nazdár ještě kukni přes vag do bloku hodnot jaké hodnoty dávaji čidla abs
Dnes jsme to zkoušeli i za jízdy, čidla jsou OK, rozdíly v hodnotách od jednotlivých kol jsou minimální. Jen to hodilo chybu - vadný brzdový spínač - ten je ale na jaře vyměněný. :(

ludowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.10.2012 21:47

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od ludowo »

Podle VIN objednán nový origo brzdový spínač. Po namontování se problém se zablokováním ABS odstranil. Po nastartování a rozjetí se ale na palubovce objeví : " Motor do dílny " a začne blikat symbol žhavení. Motor normálně táhne a vše až na to blikání normálně funguje. Vagem šlo resetovat chyby z brzdového systému , ale ne z motorového systému. Jako chybu píše signál z brzdového spínače. Neví někdo co s tím?

ludowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.10.2012 21:47

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od ludowo »

Sláva - Opraveno - Celý problém spočíval ve špatném kontaktu mezi konektorem a brzdovým spínačem, stačilo trošku nahnout kolíčky a namazat kontoxem. :yahoo:

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od Mraca »

Nebudu zbytecne zakladat novej topic, tak to "soupnu" sem. Na palubce mi sviti abs, esp + zatazena rucka, co je mi jasny, ale co mi nejde do hlavy jsou zaroven nefunkcni stahovacky na vsech oknech. :roll:

Setkal se s tim nekdo pripadne rada na co se podivat? Na VAGu Pass zatim nebyl.
Diky :wink:
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: problém ABS a ESP

Příspěvek od xerxes »

napichni to na vag bez toho to přesně nezjistíš

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“