3L - problém s převodovkou

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

No snimače maji určitě.

Marek 3L
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2014 22:45
Bydliště: Rozsochatec 53 (HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od Marek 3L »

miro1980 píše:To je jasné , ale najprv vymením ten snímač abs a uvidím či sa niečo zmení. Možno to má súvislosť s prevodovkou.
budeš měnit až vyměníš, zajeď do ostravy nebo na slovensku je firma která poravuje 3Lka tam ti pomůžou
Autoelektronika, Chiptuning.
Opravy VAG a FCA Group

Lupo 3L:
Opravy převodovek
repase hydrauliky
běžné mechanické opravy

http://www.mm-tech.cz/
Tel.736 413 981
776 490 174

kurier056
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2015 08:03

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od kurier056 »

Zdravim vsetkych a hlavne VWmaniak!!!..v marci som ziadal o radu s prevodovkou 3L. Vymenil som spojku(lamela+vytlacne lozisko), nastavoval som spojku, prevodovku, stale to neslo ako ma - napr. nefungoval ECO rezim, nestartoval v "P" polohe, pri radeni to trochu sklbalo...VWmaniak mi poradil, ze to bude na 99% spojkovy valec. Kupil som novy v ELIT-e, objednavali ho z VW podla VIN, aby sa nestal omyl, lebo spat by ho nevzali. Nakup bol 295 Euro a vyrobca je ten isty ako original. Zalozil som ho, odvzdusnil, nastavil spojku, prevodovku a nic ine, ziadny bod preklzu ani ine. Slape ako hodinky, ziadne sklbanie, startuje v "P", funguje ECO rezim - proste po dlhom trapeni vsetko OK. Chcem sa PODAKOVAT za dobre rady. A este nieco - cena za jazdeny valec sa mi zdala vysoka a funkcnost nezarucena, preto novy..

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Myslim že to pišeš na mně ale VWmaniak je hodnost ta tu tady ma spousta lidi:-) Nicky jsou nad tou hodnosti:-)

Každopadně je super, že ti to jezdi jak ma. Ale bod pokruzu jsi měl nastavit, teda pokud tam nesvitila 0.0.

A rada pro všechny když jste všechno udělali spravně a auto vam pořad nestartuje v poloze STOP a nefunguje START/STOP system nebo jedno z toho tak je to z největši pravděpodobnosti spojkový váleček. Doma už mam pár taky ze stejným problémem co jsem lidem měnil. A vždy auta jezdila jako hodinky po vyměně.

Nicméně jsem se konečně k tomu dostal a prozkoumal jsem celý váleček kde se děje chyba, protože většina 3L-ek a Audin A2 s timto motorem začinaji mit problemy s valečkem při najezdu okolo 200tis km. Samozřejmě zaleži na stylu jizdy. Problem jsem našel, krapet horši je to z opravou, ale z jedním klubakem tady z fora máme par napadu, přišti tyden na to sednem a budem zkoušet. Jestli se to povede, tak ti z vas co maji problemy z valečkama (nestaruje v STOP-u, nefunguje START/STOP, neplynule řazení, atd...), tak je budu repasovat, myslim za slušny peniz v porovnani z cenou noveho. Nevim kolik jsi platil v ELIT-u ale u VW po slevě jsem platil něco okolo 7000,-.

kurier056
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2015 08:03

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od kurier056 »

Zdravim, tak sory McMahon, mam nejake nedostatky v citani :) ale ked riesim problem tak sa sustredim nan a ine veci necitam tak pozorne. Skusim pozriet este ten bod preklzu, aby som mal srdce na pokoji. Diky Diky..

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Pohoda uz sem to tu videl parkrat na foru ze nekdo psal nekomu a oslovoval ho hodnosti:-) Sice to neni spatne ale treba za tu hodnost dat i nick:-) Jako trebas VWmaniak McMahon :twisted: :twisted: :twisted: :drinks:

Duko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.09.2015 17:07

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od Duko »

McMahon: mám rovnaké problémy s prevodovkou Lupa 3L (250 000km), aké tu popisuješ - neštartuje v stope, občas po preradení nereaguje plynový pedál a sem - tam nejde štart-stop v eko režime. Realizuješ už s kolegom tie repasy valčekov, o ktorých píšeš? Koľko by stála oprava?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Zatim zkoušime a testujeme, když bude něco 100%-tniho tak tady napišu.

Duko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.09.2015 17:07

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od Duko »

Super dík. Našiel som tu mechanika, čo má s Lupom aké-také skúsenosti, tak mi stiahne aspoň diagnostiku. Zatiaľ. Uvidím, aký výsledok mi povie. Zatiaľ to za tepla ako-tak ide.

miro1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.05.2015 10:48

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od miro1980 »

Pokračujem v mojom odstranovaní chýb , Chyba ABS je odstranená ,bol zalomený kontakt na čidle a odlepený magnet na bubne kde sníma čidlo. A teraz k prevodovke , neriešil som ju vôbec (okrem výmeny tlakovej nádobky) pretože celé leto fungovala normálne až do teraz ako sa ochladilo. Opät má problém preradit z 1 na 2 pokial sa nezohreje. Tuším že ma neminie výmena náplne v hydraulike prevodovky. Vie niekto aká nápln tam ide a aké množstvo ?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

Klasicky servo olej zeleny (někdy červeny).

miro1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.05.2015 10:48

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od miro1980 »

Ano ,je tam nejaký zelený . Aké množstvo budem potrebovať ? A asi to nemá vypúštací šroub ,že ? :)

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od McMahon »

Ne nema, musiš to odsat. Vleze ti tam tak 0,6l. Když odvzdušniš spojkovy valeček tak trošku vic.

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od stanekl »

Ahoj,

není tu někdo z okolí Prahy nebo Říčan u Prahy, kdo by byl schopný a ochotný nastavit převodovku na Lupu 3L? Případně doporučení na servis, kde to umí?

Děkuji
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

miro1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.05.2015 10:48

Re: Lupo 3L - problém s řazením

Příspěvek od miro1980 »

Tak po dlhšom čase som tu , stalo sa toto . Lupo sa zastavilo za jazdy , ostala zaradená rýchlosť a neštartovalo , auto som dal odviezť do servisu aby demontovali prevodovku aj hydrauliku kôli pretesneniu . Ale ked išli demontovať prevodovku tak zistili že boli vypálené niektoré poistky , tie vymenili a motor naštartoval a aj radilo rýchlosti. Ale aj tak som chcel pretesnit čo sa dá. Tak prevodovku som pretesnil , hydrauliku tiež založilo sa to naspäť motor naštartoval aj radilo rýchlosti ale nešlo zaradiť "E" . Tak išli v servise urobiť základné nastavenie a kým som prišiel do servisu sa na to pozrieť tak už neštartuje ani neradí rýchlosti , ostal zaradený 1 stupeň. Nedá sa urobiť ani základné nastavenie pretože cez diagnostiku na kanáli 014 píše že nieje zapnuté zapalovanie. Chyby teraz vyskočili ale neviem to presne : komunikácia s RJ a ventil ovládania tlaku hydrauliky - ak sa nemýlim . Neviem kde je problém , či náhodou nieje vadná niektorá RJ .

Odpovědět

Zpět na „Lupo“