kolik mate kg na tažná zařízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od GeneHawkins »

Jirka. píše:Pokud je to dovoz tak to opíšou z původního TP
Ne. Měl jsem 1800 a do 8 % 2000 a mám jen 1800.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od napster »

Tohle je dovoz D a je tam 1800kg. Prave coz o to to by tolik nevadilo. Necham stáhnout hmotnost na plate. Ja mel na OII original tazny z vyroby a na evidencce mi ho tam zapomel dopsat :baseball:
Přílohy
2015-12-08 12.30.46.jpg
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od GeneHawkins »

Pokud na plaťáku není celková hmotnost víc, než je celková na autě, smíš ho táhnout. Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí přesáhnout povolenou na kouli.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od Jirka. »

U nás to teda opisujou z původního, ale asi si to každý úřad dělá jak chce. :laugh: Plato se stahuje kvůli řidičáku, ne kvůli kouli, protože tam se počítá okamžitá hmotnost
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo. ale pak se na něj nesmí skoro nic naložit, to je nanic. Chce to éčko. To je první, co chce Němec nebo Rakušan vidět...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od Jirka. »

Tak jasný že to chce ečko. já to píšu jenou kvůli tomu že umělé snížení nosnosti plata nemá s koulí nic společného, protože tam se stejně počítá okamžitá. Tj. pokud bude mít koule 1800 a plato v TP celkovou 2t tak to nevadí, pokud okamžitá nepřesáhne 1800kg
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od sharik4x4 »

Zase další čaroděj s hmotností ,nic ve zlém,ale já bych za to sebral řidičák.Kdy už konečně začnete respektovat alespoň základní pravidla.Pak se člověk nemůže divit,že je tady takovej bouraček.
Jestli si chceš za passatem tahat plato,tak si to tahej po poli a nelez s tím na silnici. :baseball:
Protože až se ti to plato zase uvolní a předjede tě,tak tam zrovna půjde mamča z dětma,která určitě ocení,že se na ní řítí tunovej vlek.
Jezdím do německa pro auta u 25let a takovej chytráků,jako jsi ty ,jsem potkal spousty.Občas i ve škarpě,když si mysleli,že jsou chytřejší než boční vítr.
Prostě fyzikální zákony platí pro všechny,bez vyjímky. :good:
Takže pokud si nechyběl v matice,tak za passatem s 1,8t na kouli,můžeš vozit plato 500kg+ auto 1300kg.
A 1300Kg je tak fabie,na větší auto můžeš zapomenout. To že si za OII vezl sharana není vůbec k obdivu ba naopak. :negative:
Musíš si uvědomit,že na silnici nejsi sám a že svým nezodpovědným jednáním ohrožuješ životy jiných.

Takže pokud chceš tahat auta,tak si na to kup auto,které to zvladne,a ne rodinýho kombíka jako je passat. :fool:
Třeba: sharan,T4 -2t,T5-2,5t,nebo nějaky SUV -3,5t.Čím kradší a nižší záď,tím lépší stabilita.
Vono taky jde o to kolik auto váží samotný a ne jenom co má na kouli,protože lehký auto je na dálnici s bočním větrem pošušnáníčko. Optimální je pohotovostní hmotnost 2t,super 2,5t.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od KJirka »

ta hmotnost na kouli samozřejmě úzce souvisí s výkonností brzd. Nejde jen o to, že přeloženej plaťák bude s lehkým autem cloumat, ale to auto ho neubrzdí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od sharik4x4 »

Už jsem to nechtěl více rozepisovat.Výrobce asi dobře ví,kolik dané auto uveze kg na tažném,tak aby byla zaručena bezpečnost jízdy.Takže je k tomu přizpůsobeno spoustu věcí.karoserie,podvozek,brzdy,spojka,převodovka,...
Ale vždy se najde někdo,kdo si myslí,že je chytřejší než banda inženýrů, a začne vymejšlet pí.....viny.
Natuní tažný,vozík dostane dietu a rázem vozí o 500-1000kg více.Vždyť to auto zvládne,kde je problém?
Problém se dostaví ,jakmile vznikne krajní situace,kdy přetížená souprava auto+vlek nebude schopna správně reagovat.
Takže těm chyrákům,co takový pí.. vymyšlí, doporučuji zajít do posilovny,vzít si činku, naložit si tam o 50kg více než obvykle a hodit si jí nad hlavu. :laugh: Pak je dobré, když padající činka trefí dotyčného do kebule,aby se mu tam rozsvítilo. :baseball:
Já doufám,že většina lidí má zdraví rozum. :D

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od napster »

Tahal jsem za octavii II i jine octavie,fabie z D a bez problemu,jen se zvysila hmotnost na TZ,protoze RS ma stejnou hmotnost jako OII 1.9tdi 77kw. Jinak sharana jsem tahnul jen 50km od lakyrnika. Jelikoz jezdis taky radu let pro auta ven,tak vis sam,ze zalezi jak to nalozis. Potom si nekdo rekne pritahnu si auto sam. Nebudu za to platit, da auto nastred vleku,nebo nacouva,aby mu to netlacilo na TZ a nenicil si loziska a tradaaaa do Cech :wink: na vetsi auta je suzuki grand vitara, popripade sprintwr s lafetou. Jde o to,kdyz je potreba jet kolem komina po ČR ne vzdy je totiz na dvore Vitara,nebo sprinter. Proto me zajima kolik ma 3C na TZ. Vicemene to bude totiz dailycar,ale v pripade nutnosti hold bude muset tahat.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od KJirka »

tak jestlis tahal za Octavií plaťák s jinou Octavií, měl jsi především velkou kliku, že tě německý cajti nechytli. Jestli tam jezdíš pravidelně, asi i dobře víš, co by následovalo. Když pominu ten bezpečnostní aspekt, celkem se divím, že takový riziko vědomě postupuješ. To by totiž bylo tak drahý a s takovýma komplikacema, že by se ti vyplatila na to auto i cizí odtahovka. Jsem blízko severních hranic a mám spoustu známých, kteří tahaj auta už někdy od revoluce a takových historek jsem už slyšel bezpočet. Kolega, kterej vezl fošny, dostal v SRN flastr jen proto, že jel 100 s plaťákem u nás na tu rychlost typovaným. Němci nezájem, překročení max. povolený rychlosti. Nazdar.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od napster »

Hmotnosti na OII RS byli poupraveny vyrobcem a plato taky. Par kontrol bylo a svete div se bez problemu. Jak pisu. Potrebuju to na jezdeni kolem komina. Na Svicarsko a Nemecko jsou jiny auta. 3C bude dailycar. Jinak na plate,se kterym se jezdi dálky je 130kmh a nikdy nebyl zadny problem a to probehla i kontrola BAGounama. Pokud jel kamarad po sousce 100kmh s vlekem,tak tam to flastrujou. Dalnice nejak neresi pokud neletis a nelita ti plato za autem s vykyvem 50-100cm... taky jsem takovy borce z PL potkal...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od KJirka »

tak to ses narodil na nějaký šťastný hvězdě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od sharik4x4 »

Neznám výrobce,který by ti legálně upravil hmotmosti,aby si byl spokojen.Blbost na entou. :fool:
Už vůbec ne na RS-u,kde bude stoupání auta srovnatelné právě s tou 1,9kou,protože to bude mít dlouhý kvalty, aby to lítalo 240 a ne tahalo podval. :laugh:To už to můžeš tahat s tou P 911,to je taky takovej tažák. :laugh:
Naloženej v kopci se rozjedeš dvakrát a potřetí můžeš přeobložit lamelu na spojce.Prostě dobrá volba,RS je ideál.

Chtěl jsem po výrobci Vapp zvýšit max rychlost z 100 na 130km/h a odpověď -nelze.A přitom jsou ty vleky absolutně stejný,ale nejde to kvůli homologaci.A rzovna na tebe se usmálo štěstí,asi "šťasná planeta".
Jinak přeji hodně šťasných km s těmi upravenými kg,protože je marný někomu něco rozmlouvat, zvlášť,když je uplně z jiné planety. :laugh:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik mate kg na tažná zařízení

Příspěvek od napster »

Na RS bylo prepsano na 1800kg a vlek taky :mrgreen: pokud chces, mohu nejaky podval na prani dodat. Popripade i jiny vozík dle požadavků :wink:jinak jak jsem uz psal. Octavie nebyla primarne na tahani,stejne tak,jako passat nebude primarne na tahani,ale kdyz nebude jiny auto na place,tak kolem komina bude muset jet s podvalem. Na porsche se bohuzel tazny nedělá :blush: :laugh:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“