Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
infestor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.12.2014 20:18
Bydliště: Všejany

Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

Příspěvek od infestor »

Ahoj golfáci,
mám takový možná až trapný problém: potřeboval bych vyměnit koncový díl výfuku na svém golfu IV 1.4i sedan, a nevím jak vymotat starý ven a nový dostat na místo:(
Je to jak ježek v kleci. Trubka je různě poohýbaná do zatáčky (viz. obrázek) a jde to obloukem přes zadní nápravu a zaboha nevím, jak to může jít vyndat. Dycky se mi to o něco zasekne.
Je na to nějaký spešl postup? Nemusí se doufám nějak ta náprava uvolňovat? Zkoušel jsem to na obou stranách co nejvíc zvednout, jestli náhodou ta rozpěra nápravy neklesne natolik, aby šel ten díl vytočit, ale nepomohlo to. Tak už jsem z toho na..štvanej, že takovou debilitu nezvládnu vyřešit..
Střední díl šel loni vyměnit celkem v pohodě, ale ten koncovej mi letos teda ne a nejde..
Nedělal to někdo z vás?
Koncový díl výfuku
Koncový díl výfuku

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Příspěvek od milan000 »

Musíš si s tím pohrát - i ježek v kleci se dá vyndat. Je to sraní ale jde to

Odesláno z mého Optimus 4X HD pomocí Tapatalk

infestor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.12.2014 20:18
Bydliště: Všejany

Re:

Příspěvek od infestor »

milan000 píše:Musíš si s tím pohrát - i ježek v kleci se dá vyndat. Je to sraní ale jde to
No já tam s tim točil pul hodiny a nic. Eště mě napadlo sundat nárazník, páč pak by šel ten konec ještě víc přizvednout, ale to se mi moc nechtělo a doufám že to jde i bez toho...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

Příspěvek od vtuni »

a vyvěšenou nápravu v tom předním uložení máš..??
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

infestor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.12.2014 20:18
Bydliště: Všejany

Re: Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

Příspěvek od infestor »

vtuni píše:a vyvěšenou nápravu v tom předním uložení máš..??
No to nemám vyvěšenou. Proto jsem se ptal, jestli pro to vyndání není náhodou potřeba udělat něco s nápravou:)
A jak jí vyvěsit??

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

Příspěvek od vtuni »

vyndáš (spíš kladivem vymlátíš a pak vytáhneš stahovákem) ty 2 velký šrouby co to drží nápravu v silentblocích a drží tím ta náprava u kastle.....(na každé straně jeden) .. samo si to musíš ošefovat nějak tak aby ti nekidla až dolů, aby sis nepoškodil brzdový hadice co tam jsou...
nevím jaký máš vybavení a zázemí... takže určitě tu nápravu něčím podložit...
pokud nemáš dílenský zázemí tak je to lepší dělat s autem spíš níž... nechat tu nápravu jen "lehnout třeba na pneumatiky...a pak heverama přizvednout auto co to hadice dovolí...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

infestor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.12.2014 20:18
Bydliště: Všejany

Re: Výměna zadního dílu výfuku 1.4i sedan

Příspěvek od infestor »

Ahoj. Díky za návod. Nevypadá to až tak složitě, ale bez zázemí to asi nebude uplně v klidu.
No a zázemí bohužel moc dobrý nemám. Musim se na to duševně připravit a pak to zkusim udělat, tak mi držte palce:)
A dám vědět, jak to dopadlo..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“