MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
raiback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 10.08.2014 19:46

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od raiback »

Caute. Nedavno som dolieval asi 2dc chladiacej kvapaliny.Myslel som ze to bude horucim letom. Momentalne neviem na 100% ci mi z nej ubudlo, za studena som mal doliate mierne nad ryskou, teraz som kontroloval mierne zohriaty motor( 60°C) a bolo to asi 1mm pod ryskou).Ale niekedy ked sa motor zohrieje citim vo vnutry zapach pripominajuci tlenie papiera.Mate s tym niekto skusenost?

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od Radoslav »

je ten zápach sladkastý? ak áno,tak ti asi praskol radiátor kúrenia.Už sa mi to stalo. hrozná práca.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od golfgti16vv »

Radoslav píše:je ten zápach sladkastý? ak áno,tak ti asi praskol radiátor kúrenia.Už sa mi to stalo. hrozná práca.
proc hrozna prace delal jsem to nekolikrat a uplne v poho

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

Zdravim. Dnes jsem zjistil ze mam na vicku dolevani oleje asi bilou emulzi. To bude asi tesneni pod hlavou?? Nevi nekdo na kolik tahle sranda vyjde i se srovnani hlavy na 2.8 V6 ????? Jeste mi unika kapaline nekde okoli olejoviho filtru nevi nekdo co tam muze byt za problem?? Dolevam cca 1/4 L kazdy treti den.letos sem dal novi chladic a tento je opet ve spod vybouleny a vypadane listiny,mohlo by to mit neco spolecneho s tim tesnenim??
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

Nikdo nic?? Zadna skusenost a rada??
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

mas to jednoduchy.
srouby hlavy....1000kc
tesneni pod hlavou.....1000kc
srovnani hlavy.......2500kc
nova chladici kapalina.....500kc
mozna olej pokud mas emulzi a filtr.
no a nakonec prace... 2000kc
no a bez toho oleje to mas suma sumarum 7000kc minimalne
staci?

ps: ted jsem to absolvoval na motoru AFN a to jsem nechal vymenit i voditka, gufera a zabrousit ventily.

no a protoze mas V6 tak aby ti tam nefalirovalo to nasobeni tak x2 :O)
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

To je pekny.... Tak diky za jasnou odpoved. A nahodou cim muze byt ten vybouleny chladic nevis??byl tak i ten co jsem vyndaval.spodek je cca o 3 cm vybouleny (prohli) jen ve spod .spodni hrana je utrzena a celej se droli.....
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

pokud tlakuje motor do vody, pak ten tlak nekam musi jit a jde tam, kde ma nejslabsi clanek v chladicim okruhu....
takze pokud to udrzi gumicky a sponky a cely chladici okruh, nevydrzi to u tebe ten chladic a vybouli se.
u me se to projevovalo tak, ze mi utikala chladici kapalina pres prepad. dal jsem tam hadici a prepadovou nadobku ze zigula a za jednu cestu do ostravy a zpet to vyhazelo asi 2l chladici kapaliny. pak jsem koupil novy cudl, s novou gumickou na expanzku a nestacil jsem se divit.
kapaliny ubylo sice min ale zato to tlakovalo tak moc, ze voda z nadrzky zmizela, hadice tvrde a nafoukle tak, ze po odsroubovani expanzky zacala okamzite varit, nahrnula se zpet pres splaskle hadice do expanzky a vypenila ven...
nezbyvalo nez hlava dolu srovnat, tesneni a ted je vse ok. ceny jsem psal a to jsem mel praci za hubicku. kdyz vemes kolik je to roboty....
u tebe to vidim stejne. jenze mas hlavy dve a tudiz vsecko 2x....
mimochodem zhorsovalo se to a pak uz se s tim nedalo jezdit. na druhem valci to tesneni fouklo mezi valcem a vodou. proto jsem v oleji nic nemel.
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

Aha.ja uz to takle mam rok.jeste mi tece voda kolem chladice oleje.snad to rikam dobre.menil jsem olej a kolem toho hliniku co je nasroubovany olejovi filtr tam to kape....
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

ale to je porad to samy, moc vysoky tlak v chladici soustave a tak to utika tam, kde je to nejslabsi. takze vybouleny chladic a mozna prdnul ten chladic oleje.... zkusit svarit, ale spis bych to videl na novy. holt te ceka 20.000 investice nebo to strel jak je, nezapomen uvest pri prodeji at te to pak nestrasi v noci a nebo opravit. dohodil bych ti toho kamosa ale u me to trvalo 14 dni. holt tu hlavu daval delat subdodavateli.
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

To je trosku z ruky.sem asi na druhy strane republiky.no uvidime neco s tim musim udelat.uz sem v unoru investoval 30 tis do LPG.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

LPG patri do sporaku ne do auta.
nez me nekdo zacne kritizovat vim o cem mluvim.
zacneme tedy.
zivotnost bomby 10 let...
revize kazdy rok.
prisel si o jedno misto na sezeni.
pokud mas toroidni nadrz misto rezervy tak kam ted s rezervou co?
obcas pekne voni a neda se s tim do podzemnich garazi.
plyn je suchy zacnou problemy se vstrikovaci, s vykonem, s klapkama.
v zahranici nutnost vozit plnici redukce
a ta uspora na 1km neni zas tak zavratna.
vzdycky zalezi kde a co natankujes.
jedine plus, kdyz natankujes obe plne, celkem peknej radius dojezdu.
mozna me nekdo bude oponovat ale na lpg jsem zacinal a mam s nim najeto asi 200.000km...
howg
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od MichalMax »

Ja miluju velky obsahy a silu ale vzhledem k dnesnim platum a cenam si nemohu dovolit zivit skoro 3 litr.proto LPG. Sem s tim apsolutne spokojeny tankuju za 12 .40 L a rozdil na vykonu nepoznam.mam primazavani ventilu. Sviznejsi jizda coz je dene 14 L/100 jinak 12. Jezdim do prace 8km a jinak couracky,obcas dalka,od unora co mam LPG najeto 14000 km. Nejradeji bych nejakou ameriku s obsahem 5.0 a vice...... ☺
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od M@rty74 »

Pánové a má tohle téma v názvu něco o LPG ??? Myslím, že ne, tak si názory vyměnte po SZ nebo v pokecu a tady už jen věcně k vodě.
Děkuji za pochopení.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

Příspěvek od king613 »

Klidek Marty dle meho to LPG s tim souvisi.
LPG hori jinak nez benal a i ma jinou vyhrevnost, tak klidne se ty hlavy mohly trosku pokroutit a uz je po tesneni v perdeli pane hrabe vis.
Takze nedelej hned bububu nebo dosahnes toho, ze si sve zkusenosti necham pro sebe a radit nebudu. at si klucina poradi sam a modove at maj i trochu soudnosti ju?
hezky vecir
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“