Diodove mlhove svetla

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od ppfox »

asi takhle - pokud někde narazím na origo vypínač bez přední mlhy za akceptovatelnou cenu, tak to vyměním - jinak na stk jsem sice ještě nebyl, ale nevidím v tom problém - ta pozice je normálně odkódovaná jako by to bylo auto bez předníh mlh=nefunkční, DRL mají homologaci a svítí podle vyhlášky = problém být nemůže
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Qido »

Používat mlhy (jen tak) jako denní svícení je podle mne prostě prasárna. Ať si říká kdo chce co chce.
Přední mlhovky jsem zrušil, protože jsou úplně na prd. A díky super řidičům v ČR fungují přední mlhovky spíše jako vypalovač sítnic.

A ano, vypínač jsem vyměnil za originální s chromovaným dekorem a bez předních mlhovek.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od ppfox »

jo qido s tím 100% souhlas

a mě jsi vypínač proč nesehnal? :( :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od bBIKEr »

tak ja mlhovky taky nikdy neepouzil,ted je mam jako denni sviceni,myslim ze to nikoho neoslnuje kdyz to sviti dole a do zeme.....a jelikoz jsou pro me k hovnu,tak tam chci dat diody...
vypinac menit nebudu,podle me zbytecnost....mam ho porad na auto,ani na nej nesaham

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Marty'SP »

Souhlasím s Quidem. Mlhovky jsou otravný hlavně za tmy. Už několikrát se mi stalo, že naproti mě jel idiot s mlhama u přechodu a lidi na přechodu vůbec nebyli vidět. Svítit mlhovkama mimo mlhu nebo déšť a sníh je těžká demence. Jinak si myslím, že když místo nich dáš LED a budou správně nakodovane tak bude vše Ok i na STK stačí jim říct že tam máš vypínač s předníma mlhama protože ti původní odešel a jiný si nesehnal ;-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od GOLFÁK »

bBIKEr píše:tak ja mlhovky taky nikdy neepouzil,ted je mam jako denni sviceni,myslim ze to nikoho neoslnuje kdyz to sviti dole a do zeme.....a jelikoz jsou pro me k hovnu,tak tam chci dat diody...
vypinac menit nebudu,podle me zbytecnost....mam ho porad na auto,ani na nej nesaham

Tak pak neni co řešit kup DRL z tý Fabie a je to, hlavně je nepoužívej jako mlhovky. K vypínači mam svůj názor, ale pokud píšou, že to na stk neřeší, tak je vše OK.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od skacel99 »

Asi to bude jak kde,ale mě to prostě přešli bez komentáře,i když se LEDky dají pustit.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Qido »

bBIKEr píše:tak ja mlhovky taky nikdy neepouzil,ted je mam jako denni sviceni,myslim ze to nikoho neoslnuje kdyz to sviti dole a do zeme.....a jelikoz jsou pro me k hovnu,tak tam chci dat diody...
vypinac menit nebudu,podle me zbytecnost....mam ho porad na auto,ani na nej nesaham
Svítí dole a do země? Naopak, mlhovky svítí poměrně dost nahoru, proto tak oslňují...

A ad vypínač, nevím jak Vy, ale když už se pro něco rozhodnu, tak chci, aby to bylo tak jak má být. Jednoduše dotažené do konce.


A ppfoxi, pořešíme.

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Marty'SP »

Když bude vypínač i s polohou na přední mlhy, ale ta poloha bude nefunkční tak je to v pohodě. Pokud ale DRL bude svítit s ostatními světly, tak je to na pokutu. DRL smí svítit pouze samostatně. Další varianta je že DRL může s ostatními svítit, ale pouze za podmínky, že při zapnutí jiného osvětlení se musí automaticky snížit jejich svítivost a fungují jako obrysové. Potkávám i auta, kterým svítí hlavní světla a k tomu další 3 páry DRL, který svítí naplno. A pro řidiče v protisměru je to opravdu lahůdka.
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od GOLFÁK »

Marty'SP píše:Když bude vypínač i s polohou na přední mlhy, ale ta poloha bude nefunkční tak je to v pohodě. Pokud ale DRL bude svítit s ostatními světly, tak je to na pokutu. DRL smí svítit pouze samostatně. Další varianta je že DRL může s ostatními svítit, ale pouze za podmínky, že při zapnutí jiného osvětlení se musí automaticky snížit jejich svítivost a fungují jako obrysové. Potkávám i auta, kterým svítí hlavní světla a k tomu další 3 páry DRL, který svítí naplno. A pro řidiče v protisměru je to opravdu lahůdka.
To bych si nebyl tak jistej. To je to samý jako když namontuješ mlhovky a nesvítěj ti, tak je tam nesmíš mít.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od skacel99 »

Zbytečně to ženete do extrémů...

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Marty'SP »

Myslel jsem to tak, že pokud budou svítit DRL s jiným osvětlením zároveň tak je to na pokutu. Když tam tato možnost bude ale nebude využívána tak to nikdo řešit nebude :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od mcpapa »

Jen tak mezi nama, kdyz clovek ve dne sviti mlhovkama tak to oslnuje koho presne? Me treba strasne vadi, kdyz nekdo sviti mlhovkama v desti. Naprosto zbytecne. A nejlepe na dalnici v levem pruhu kdyz jedu za nim. Proto mlhovky skoro nepouzivam. Ale jako drl v pohode, pres den nikoho nemuzu oslnovat, jsou sotva videt ;)
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Marty'SP »

Tak ono je to taky o typu auta. Třeba mlhovky co mám já ( malý čočky) a škodovky 1. generace, který mají taky malý čočky neoslňují, ale auta který mají velký mlhovky jako třeba Subaru dokážou oslňovat i ve dne. To samé DRL. Je rozdíl mezi značkovým DRL, který svítí jak má a tudíž mají vysokou svítivost a rozptyl a pak DRL od vjetnamců, který sotva svítí a postupně tam odcházejí LEDky. Navíc použití DRL společně s jiným osvětlením je přestupek pokud nesplňují druhou podmínku jak jsem psal výše. Přes den to nevadí, ale v noci kvalitní DRL pěkně oslňuje, zvlášť když tam má někdo 3 páry. A svítit mlhama když není mlha, neprší a nesněží je taky přestupek :-) Neříkám, že to někdo extra kontroluje, ale může se stát, že za to člověk tu pokutu může dostat :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Diodove mlhove svetla

Příspěvek od Marty'SP »

Jinak dle mého vkusu je hezčí použít ty DRL z Fabie do mlhovek než tam dát přídavný :-) Ty přídavný je jako dát na kufr křídlo :-) Ale každý má jiný vkus.
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“