spojka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kalda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.12.2015 07:45

spojka

Příspěvek od kalda1 »

Sháním radu, mám problém se spojkou.
Mám sice diesel ale převodovka, spojka je stejná jako u 1,4 1,6 ....
Z ničeho nic mi začala špatně vystavovat spojka. Normálně jsem dojel na výlet, auto fungovalo standartně bez jakýchkoliv zvuků, vibrací, zaparkoval, za 2 hodiny chci odjet a po startu mi nešel došlápnout spojkový pedál. Od shora jde pedál normálně a těsně nad podlahou ztvrdne a nejde došlápnout. Zařadit jde pouze silou (a nebo zrovna vůbec ne), rozjezd pak už normální, přeřazení za jízdy občas škvrkne přes zuby.
Bez motoru na místě, když pedál prošlapu tak je vše normální, pak první rozjezd taky, další vyšlápnutí spojky už je opět problém. Zařadit na semaforech téměř nemožné.
Auto mám cca 4 roky, po dvou letech jsem měnil olej v převodovce (origo WV), promazal táhla protože šlo řazení poměrně ztuha. Zlepšilo se to ale asi mám špatný synchron na jedničce, občas (1x z 10)nechce zaskočit při rozjezdu. Spojka od koupě zabírá skoro nahoře, nevím jestli při opotřebení spojky se posouvá pozice záběru na pedálu jako u starejch aut s lankovým ovládáním spojky?

Auto je G IV SDI AQM 2002 190 TKM

Dík moc za každou radu.
Golf IV SDI AQM

kalda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.12.2015 07:45

Re: spojka

Příspěvek od kalda1 »

Nikdo nic?
Prosím poraďte, je to akutní.
Servisák mne odbil s tím že až se to rozebere tak se uvidí, opravdu ortel "odborníka".
Nerad bych postupoval metodou pokus omyl, nemůže to být jenom váleček když spojka neklouže?
Golf IV SDI AQM

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: spojka

Příspěvek od Dolejs04 »

Pokud je ,,tvrdej'' pedal spojky tak mas KO pritlacak,resil jsem to nedavno na segrinym aute,takze spis pocitej ze tu spojku budeš muset vymenit. Zkusil bych vymenit brzd.kapalinu a odvzdusnit spojkovej valec a kdyz ani to nepomuze je to jasný.
Leon 1.6 16v 77kw BCB

kalda1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.12.2015 07:45

Re: spojka

Příspěvek od kalda1 »

Díky, to zní logicky.
Když by se zavzdušňoval válec tak pedál bude tvrdnout? Není to naopak že bude měkej a spojka nebude zabírat?
Takhle se projevoval vzduch v systému u starejch Škodovek 105-130, pedál byl jak bláto a spojka nezabírala.
Ale tam byla samozřejmě spojka normální konstrukce-ložisko, přítlačák, lamela, setrvák.
Tuhle spojku neznám, nikdy jsem ji nedělal ani neviděl.
Je mi to fakt záhadou, spojka neklouže, zabírá normálně, rozjezdy úplně normálně na citovku dvojkou bez plynu, akorát nevystavuje. Nejde řadit a je dole tvrdej pedál.

prosim tě na čem si tu spojku dělal, je to taky ten systém s tyčkou a ložiskem převodovce?
Golf IV SDI AQM

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: spojka

Příspěvek od Dolejs04 »

byl to golf iv 1.6 8v. Podle mě bude ale spojka ko, když by byl přítlačák v cajku neměl by tvrdnou pedál..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“