ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od M@rty74 »

Bez diagnostiky nic...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od jenda.master »

Ahoj,
je potřeba kódovat jednotku ESP pokud je na auto dodatečně montováno tažné zařízení? Do jednotky centrální elektriky už jsem tažné zařízení nakódoval (bliká kontrolka blinkrů na palubce), ale u ESP nevim jestli je to potřeba.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od dejdar »

Ne, v ESP se tady nic nekóduje. ESP tady vůbec neví a ani nemá odkud, že máš něco připojeného.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od kuban05 »

Čau .mam problém s esp/abs. Na autě sharan 1.9tdi 4motion 85kw 2001.měnila se elektrika z vozu 2003 v celém autě +abs jednotka,abs čidla,posilovač brzd a hl.brzdový válec a místo 3 senzoru esp pod sedačkou sem dal esp duosenzor. Toto vše bylo z jednoho auta u kterého mi majitel tvrdil že esp bez problému funguje .nejprve sem musel vyměnit nefunční kroužek pod volantem ale to nepomohlo. Diagnostika hlasí chybu :
01279-cidlo podélného zrychlení (G251)
008-neverohodny signal
problem je v tom že nejde udělat základní nastavení a hned jak se ta chyba smaže naskočí znova.
Je to čiddlo KO??

Nebo varianta 2. duosenzor mam na svém vyrobeném držáku(original nemam a ani nevim jak vypadá) a ani nevím v jaké poloze tam má být uchcený---
???má to vliv ???

Nejde udělat základní nastavení kroužku ani duosenzoru a přitom kroužek má správné hodnoty v toleranci.bohužel nevim jak senzor jestli to jde vůbec diagnostikou změřit

Je to docela akutní takhle před zimou(abs/esp/4x4 nefunční)
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od vilik »

kuban05 píše: Je to čiddlo KO??
Je.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od kuban05 »

tak dnes jsem vyzkoušel jiny (funkční) duosenzor a výsledek uplně stejný pořád skáče chyba
01279-cidlo podélného zrychlení (G251)
008-neverohodny signal

nejde nastavit podéné zrychlení ani příčné jen kroužek pod volantem je ok.
nemáte někdo fotku nebo schéma jak má být ten duosenzor umístěn !!!opakuji že je na mém jednoduše vyrobeném držáku-polohu jak tam má být ukotven nevím a ani sem jí neviděl !!!
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Esp duosenzor -nastavení

Příspěvek od kuban05 »

Prosím o radu.mam 4motion 85kw sharan 2001 rok který se po vyhoření předělal komplet na 2003-tedy novější systém. Vše bylo z jednoho auta kde esp fungovalo bez problému(posilovač brzd, hlavní brzdový válec, abs /ESP jednotka. Duosenzor pod sedačku a nová abs čidla na všechny kola.-ty pro nový systém)
měnil se i kroužek pod volantem-nefunční

No stále mi svítí abs a esp na budíkách.diagnostka stále ukazuje jednu a tu samou chybu po několikanásobném vymazání
01279-cidlo podélného zrychlení (G251)
008-neverohodny signal
když chYbu vymažu abs funguje a esp taky něco ale nesmyslního dělá a po 100mertech jízdy na parkáči zase chyba.
zkoušel jsem i jiný duosenzor ale bez rozdílu. Nejde udělat základní nastavení kroužku ani duosenzoru a přitom kroužek má správné hodnoty v toleranci.bohužel nevim jak duosenzor jestli to jde vůbec diagnostikou změřit.
obávám se toho že mam špatně umístěý nebo otočený duosenzor-jestli tedy má mít nejakou montážní polohu.mam ho v jednoduše vyrobeném držáku a nevim ani jak tam to čidlo má být.
další věc je že mi to nepočítá ujeté kilometry a neukazuje rychlost po změně elektriky a esp systému(ani když to na krátko zrovna funguje).po staru to bralo rychlost z převodovky ale ted to nic nedělá nebo musim něco překodovat v budíkach???
prosím o jakoukoli radu .fotku nebo schéma a cokoli co by mohlo pomoct.nikde sem totiž nenašel jak se nastavuje nebo co se má dělat s duosenzorem
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Esp duosenzor -nastavení

Příspěvek od tornado1 »

v budíkách nic nepřekoduješ, jedině přehrát software v budíkách!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od romank52 »

Schemu neviem, ale nasiel som na ebay obrazok duosenzor s drziakom (teda ak je to to, co hladas):
Přílohy
duosenzor.JPG
duosenzor2.JPG

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od kuban05 »

Tak držák a umístění jsem udělal podle fotky a !!!funguje to??? Ted už jen aby mi to ukazovalo rychlost s počítalo kilometry....díky
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od kubenec »

2001 mela cidlo rychlost na prevodovce, ale mam za to ze 2003 uz to brala s ABS a to musi byt jiny SW v budikach.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

kean1589
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.12.2015 18:10

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od kean1589 »

Buchol som do obrubníka a zacalo mi svietit ESP diagnostika píše chybu snímača riadiacieho uhlu čo s tým???
Dík za rady a pomoc.
Na doplnenie auto mi začalo tahať do prava a aj volant je pootocený doprava pri jazde rovno.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od vilik »

kean1589 píše: Na doplnenie auto mi začalo tahať do prava a aj volant je pootocený doprava pri jazde rovno.
Tohle je následek nárazu a příčina chyby. Dej si do pořádku řízení( budeš mít mimo jiné rozhozenou geometrii) a mělo by to být OK.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

ahojte, mám VW Sharan 1,9 tdi 96kW, 2004, rozsvítila se mi kontrolka espéčka, stejně, jako když ho vypnete. Na diagnostice nám to napsalo vadný snímač úhlu natočení volantu. Vyměnil jsem tedy kroužek pod volantem, typ stejný i s koncovými písmeny a i u tohoto to napsalo nulová komunikace se snímačem.Kód kroužku 1J0 959 654 AP. Jó a ještě mi nechodí ovládání rádia na multifunkčním volantu. Poraďte prosím, jsem bezradný.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od yessmen »

Nebuchnul ti airbag?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“