Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

zesilovač máš na střeše... je součástí spodku antény!
a abys do něj dostal 12V z NEorigo rádia, tak potřebuješ tu redukci... žádnej další zesilovač nepotřebuješ
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

OK, zítra koupím jen tu redukci, namontuju a uvidím jak se bude chovat nový rádio a signál mimo město. Pak bych to případně řešil.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

u některejch rádií se může stát, že si po vyndání klíčku nepamatujou uložený paměti stanic.... pak musíš prohodit v konektoru stálý +12v
a pak pamatuj, že některý neorigo rádia znemožňujou připojení VAG .... (stačí ho odpojit a maká to)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Pokud by zesilovač v tom hrbu antény nefungoval, tak nová anténa nestojí tak moc. http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... m-Skoda-VW" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

O ty kačky nejde, to je kadla, ale co bych zase musel všecko oddělat, abych se k té anténě zespod dostal ? Předpokládám, že bych musel sundat tapec nad hlavou ve voze. Jedinéco demontuju ze střechy vozidla je našroubovaná anténa. Ale spodní část se zesilovačem tam zůstane.
+ na nějakých foto vidím, že anténa je komplet i s kabelem, který vede k rádiu, to bych už tuplme musel rozdělat půlku auta a do toho opravdu nepůjdu.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

otevřeš kufr, nahoře na stropě odcvakneš tu lištu co je napříč (zabereš za ní rukama směrem dolů) a už vidíš spodek antény a konektor - nic víc rozdělávat nemusíš...

takže než objednáš anténu, tak se podívej, jakej má ta tvoje konektor (je víc druhů), abys koupil tu správnou
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Takže Borci :potlesk:

Koupil jsem tu redukci ISO-DIN, chtěli za to jen kilo ;) Doma jsem s radami tu študoval, co jakej káblík, ale vzhledem ktomu, že jsem si nebyl jistej ani tím bílo-modrým kabelem, tak jsem uznal, že než něco zkurvit, nechat to povolanějším :smoke:

v Ahifi montují jen rádia zakoupená u nich, ale známý mi doporučil http://www.autoscream.cz/ - zavolal jsem, řekl jsem o co go a odpověď přijeďte :) Montáž 20 minut, udělali mi to na ten klíček, usadili, prostě jsem odjížděl s hotovým rádiem a vzali si 2 stovky, což je myslím krásný :pleasantry:

Pak dám foto, jak rádio v interiéru vypadá, jde vidět že není origo, ale kýč to není. Takže mám CD, FM, AM, USB, AUX. Zjistím, jak to bude se signálem za městem, ale teď mi nešuměly ani stanice, které na sériovým šuměly i ve městě.

Každopádně velký díky Vám za rady ohledně rádia, i když konečný napojení jsem radši svěřil odborníkům :)

Zároveň jsem měl poukaz na kontrolu podvozku a seřízení hlavních světlometů, tak jsem to stihnul spáchat taky a všecko je buřtcajk a světla nastavený jak mají být :)

Imho, má cenu dávat to původní rádio na bazoš ? Je předpotopní, ale v garáži mi bude zbytečně jen ležet a je jako nové.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

sedli01 píše: Imho, má cenu dávat to původní rádio na bazoš ? Je předpotopní, ale v garáži mi bude zbytečně jen ležet a je jako nové.
za Betu s odnímatelným panelem bych si řekl aspoň 500,- on se někdo najde, kdo bude chtít origo magič
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

A taky by kupující ocenil, když mu k tomu dáš pin, jinak si ho bude muset nechat někde vyčíst a to ho bude stát další prachy, takže si to rozmyslí :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Pánové, průůůůser :)

Tak rádio jsem dal včera na inzerci, dnes volal pán a přijel. Zkusil jej napojit a chtělo to 4-místný kód, o tom jsem vůbec nevěděl ( na mém autě to nechtělo kód ani po odpojení baterie ). Kód jsme neměli, měly by jít zadat 3 možnosti, jako na SIM kartě. První jsem zkusili č.1000, které bylo zobrazeno - špatně. Jako druhé číslo na štítku na boku rádia - špatně. Měla zůstat poslední možnost, ale po opětovném naskočení už se objeviljen nápis SAFE.

V servisce ani jinde jsem nenašel kód k rádiu. Čísla už se nezobrazují, tzn - je zablokováno ? Pokud ho dám zpět do svého vozidla ( ve kterém kód nechtělo, bo je s ním asi spárované ), odblokuje se zase ? A je nějaká možnost, jak zjistit kód ? Sdělí mi ho ve Volkswagenu po uvední VIN kódu vozidla ?

Díky za info, já i pán jsme z toho byli nešťastní.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

pokud máš původní desky k autu, tak je tam kartička s kodem.... pokud nemáš, tak na rádiu je VIN tvýho auta a podle něj ti v servisu VW online zjistěj kod... někde za kilo, jinde za pěťo... online připojení se bohužel platí a každej servis si to účtuje po svým...

taky existuje dekoder kodu na netu, ale není to moc spolehlivý....

jinak po třech špatně zadaných kodech se rádio blokne a po 60min se zapnutým klíčkem máš další tři pokusy... a po 60min zase a furt dokola
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Zkusil jsem napsat e-mail do VW co mám v blízkosti. 60 minut se zapnutým klíčkem v zapalování ? To aby si člověk do auta vzal pomalu spacák a knížku, ne ? Nevymlaská to baterku, když je to připravený ke startování ?

A mačkali jsme správně po naťukání kódu tlačítko s šipkou vpravo pod tlačítkem CC ? Pán si to matně pamatoval, když to origo kdysi měl. Já na to čučel jak na drát, o kódu jsem nevěděl + je zvláštní, že jsme kód zadali jen dvakrát a konec.

Mám servisku se štítky, jednu jakoby vizitku, ale na ní měl pán napsanou SPZ a číslo na servis, nic víc, prošel jsem vše. Nikde nic poznamenané :fool:

Nejspíš v autě, do kterého bylo namontováno, není potřeba, proto ho neměl ani poznačený, bohužel.

Edit : Hledal jsem na internetu a našel jsem, že se musí držet tlačítko CC ( kulaté ) plus šipka vpravo která je pod ním, je to tak ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Kód rádia byl napsanej na přiložené kartičce v návodu k rádiu, pokud ho nemáš, bude fungovat jenom ve tvym autě.
Zadání kódu se provádí číslicema 1 až 4, ktery odpovidají pozicím na displeji. Po zadání kódu podržíš šipku doprava, napíše to LEARN a rádio se spustí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Tak rádio je zablokované, jak odblokovat vím, ale stejně nemám kód a musel bych do VW a zaplatit za vygenerování kódu. Takže rádio možno použít jako těžítko...

Loketní opěrka - v krabici žádný návod, naštastí něco na Youtube. Ale nic nesedělo. V místech, kde se má připevnít hliníkový držák pomocí šroubů nebyl zespodu předpřipravný žádný závit, pouze otvor v plechu na prostřčení šroubu. Zespodu bylo potřeba dostat matičku, ale vůbec se nedalo kvůli přístupu, hrůza děs ! Hodin drbačka a omlácený prsty na rukou a bolavá záda. Nakonec se mi to podařilo, jeden šroub jsem protáhl spodem a zhora matička, u druhého otvoru opačně. Zpracování na úrovni mateřské školky, neodjehlené otřepy a nic, hrůza děs. Po pořádném utažení drží a kupodivu i rovně. Ale plasty na opěrce taky hrůza děs. Samotná opěrka účel plní. Kdybych věděl jaká mě čeká instalace opěrky, nikdy to nekupuju. Přístup k řadící páce špatný, ale je to o zvyku.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Kucíííí, jakej typ žárovečky je v klíčku ? Žárovka na svícení :)

Já vím, je to kravina, ale chci to mít vše v rychtiku, já vůl dnes zase koupil novou baterku, i když ta původní je dobrá a potřebuji tu žárovku ! :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“