Jaký motor vybrat?

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Frozz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.12.2015 14:33

Jaký motor vybrat?

Příspěvek od Frozz »

Zdravím,

po novém roce budu zřejmě kupovat golfa, jenže bych potřeboval poradit, jakou motorizaci zvolit.
Pracovní dny jezdím cca 5-7km trasy po městě (práce, tréninky atd.). 3-4x měsíčně jezdím na víkendy BA-Praha cca 350km tam a zpět.

Rozhoduji se mezi:

1.4tsi 110kw
2.0tdi 110kw
či případně Golf VI GTD 125kw či GTI
- vše v manuálu, rád řadím :-). Pokud je DSG tak dobré že bych ho měl zvolit, napište to sem prosím.

V naftě jsem nikdy nejezdil, mé první vozidlo byla 206+ 55kw a poté Megane RS 195kw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Požadavky jsou následující:
- aby to auto bylo svižné a táhlo (abych nebyl brzda ani na dálnicích)
- spotřeba na dálnici kolem 6, kombinovaně max 7,5l
- najedu kolem 30-35.000km/rok

Obecně mi je blíže benzin kvůli zvuku, kultivovanosti a charakteristikou motoru, nafťák mi ale asi bude lepším společníkem na dálnicích.
A co říkáte na to GTD VI/GTI? Oplatí se jít do staršího modelu, ale se silnějším motorem? Jsou velké rozdíly v golfech VI vs VII?

DĚKUJI za jakoukoliv radu! :good:
Naposledy upravil(a) Frozz dne 17.12.2015 15:19, celkem upraveno 1 x.

mata006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.04.2015 22:32

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od mata006 »

Frozz píše: 3-4x týdně jezdím na víkendy BA-Praha cca 350km tam a zpět.
cejce mas najak casto vikend v tom tydnu :)

Jestli na to mas, bez do GTD. Jezdil jsem s tim v ramci vyberu auta a je to moc prijemne svezeni v kombinaci s DCC. Ani ten zvuk, kdyz neni studene rano, neni tak hrozny. Na diesel.

Ja nevim jak u dieselu, ale v Rku jsem se rozhodl pro DSG. Je to pohodlnejsi na bezne jezdeni a v manualnim rezimu radi jak chci ja, ale rychleji.

Ale prechazet z ultra HH(RS) na golfa, neni to downgrade? Nebo si ho nechavas jako vikendovku?

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

Jakej mas fin. limit?

Frozz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.12.2015 14:33

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od Frozz »

Určitým způsobem to je downgrade - nechci to tu vysvětlovat, ale ve zkratce změnila se mi situace a jezit s meganem 35.000 ročně při spotřebě 10l na 100km je nonsence a takové auto je určeno na jiný druh ježdění (není to dálniční křižník:)), takže hledám náhradu, která bude současné situaci více vyhovovat.
bedrich666 píše:Jakej mas fin. limit?
cca 490.000Kč.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Tomu TDI budou ty mestske popojizky vylozene "sedet".

Rocni porce km uz je slusna, na TDI akceptovatelna. Podival bych se na to i z jine stranky, jak dlouho planujes to auto mit? 4 roky? To by to TSI melo zvladnout.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od jorbl »

S TSI není možný mít na dálnici spotřebu 6l a přitom jezdit svižně.
A pokud jde o zvuk, tak mě připadá docela chraplavá (?). Nebo mám díru ve vejfuku :)
Golf VII Variant TSI Obrázek

Frozz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.12.2015 14:33

Re:

Příspěvek od Frozz »

nuff85 píše:Tomu TDI budou ty mestske popojizky vylozene "sedet".

Rocni porce km uz je slusna, na TDI akceptovatelna. Podival bych se na to i z jine stranky, jak dlouho planujes to auto mit? 4 roky? To by to TSI melo zvladnout.

Telefon
Auto plánuju mít cca 2-3 roky. Právě těch městských jízd se trošku obávám, na druhou stranu o víkendu ho pořádně provětrám. Je to dilema....

jorbl - na dálnici budu jezdit v klidu na tempomat 130, max 140.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

Já teda zrovna teď šel z Astry 1.9CDTI 6 kvalt 88kw 280NM na G7 1.4TSI 92kw.

Jezdím hodně svižně. Navíc poslední roky hodně město. cca 30tkm ročně. Na dálnici cestovní tak 150-180, mimo město pak cestovní rychlostí tak 120-140. Nafta to dávala v dlouhodobém průměru tak za 7,1 - 7,2.

Na G7 mám zatím najeto asi 2000. Cca 75% město. Cca 1200km jsem ho šetřil. Pak už ne. Zatím jsem na nějakých 7.4 - 7.3 v průměru.
Jsem zvědavý, kam ta spotřeba půjde. Motor spotřebou ještě asi půjde dolů, ale zas mu budu ještě víc nakládat.

Zatím postřehy jsou takové, že stabilní jízda na dálnici po rovince na tempomat v cca 150-160 si bere stabilních 7,5-8l.
Ve 130 to bylo tuším tak okolo 7l.
Trochu nepříjemné oproti předchozí naftě je fakt, že je to slabé. Dřív jsem byl zvyklý, že se jezdilo prakticky pořád se zařazenou 6tkou a když jsem šlápnul na plyn, tak to zrychlovalo.
U toho benzínu, když jedu ve 120-130 do běžnýho kopečka na 6 stupeň a šlápnu na plyn, tak se nic nestane. Podřadím na 5 a neděje se pořád nic. Podřadím na 4, motor zařve na 5000 otáček a už to tak nějak zrychluje.

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od jorbl »

Já mám s 110kW (v kombíku) najeto 3000 a průměr ~7l. Kazí mi to dálnice, kde jezdím 150-až. Jinak ale většinu najezdím v Praze, skoro předpisově. Takže těch požadovaných max kombinovaně 7.5l běžným způsobem v pohodě. O tom, jak rychle se TSI ohřeje, se už taky psalo. Do města fajn motor.

Podobně jako x-father přidám taky jeden nepříjemný poznatek. Předtím jsem turbomotor neměl, takže s tím asi nějak neumím jezdit, ale prostě někdy šlápnu na plyn a táhne to boeing, a jindy zase je to jako bez života, a to motor nijak nepodtáčím. Nechápu na čem to závisí.

Jinak, kdybych uvažoval o ojetým autě na většinově jízdu na dálnici, podíval bych se i po nějaký A3, kvůli většímu komfortu.
Golf VII Variant TSI Obrázek

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

x-father píše:Já teda zrovna teď šel z Astry 1.9CDTI 6 kvalt 88kw 280NM na G7 1.4TSI 92kw.

Trochu nepříjemné oproti předchozí naftě je fakt, že je to slabé. Dřív jsem byl zvyklý, že se jezdilo prakticky pořád se zařazenou 6tkou a když jsem šlápnul na plyn, tak to zrychlovalo.
U toho benzínu, když jedu ve 120-130 do běžnýho kopečka na 6 stupeň a šlápnu na plyn, tak se nic nestane. Podřadím na 5 a neděje se pořád nic. Podřadím na 4, motor zařve na 5000 otáček a už to tak nějak zrychluje.
No kdyz jsem podival na hodnoty zrychleni, tak Golf ma 9,1 a Astra 10,5 :158: No je mozny, ze v urcitych situacich mohl byt ten diesel lepsi, ale jinak musi byt ten benzinak prijemnejsi :D

Jinak k puvodnimu dotazu - do G6 uz bych asi nesel, uz je to preci jen starsi model, G7 muzes mit jeste v zaruce, novejsi technologie atp. :D

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od Wlashack_cz »

Frozz píše:...Pokud je DSG tak dobré že bych ho měl zvolit, napište to sem prosím...
Za sebe mohu říct, že DSG je super. Poprvé jsem ho vyzkoušel, když jsem odjížděl ze salonu domů a zvykl jsem si rychle. A to jsem taky původně říkal, že automat nechci, že si radši řadím sám. DSG je úplně jiná liga a v kombinaci s adaptivním tempomatem je to prostě paráda. Na divočejší jízdu je tu režim "S", případně i pádla pod volantem.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

bedrich666 píše:
No kdyz jsem podival na hodnoty zrychleni, tak Golf ma 9,1 a Astra 10,5 :158: No je mozny, ze v urcitych situacich mohl byt ten diesel lepsi, ale jinak musi byt ten benzinak prijemnejsi :D

Jinak k puvodnimu dotazu - do G6 uz bych asi nesel, uz je to preci jen starsi model, G7 muzes mit jeste v zaruce, novejsi technologie atp. :D
A taky je Golf o 120kg lehčí. V některých situacích ale je znát, že krouťák 200NM auto neutáhne. Právě například do kopce. A to jsem ještě nejel naložený.
U Astry jsem byl zvyklý, že i plně naložené auto se složenýma zadníma sedačkama a s lyžema a žebříkem na střeše a dvěma lidma vpředu ochotně zrychlovalo na 6tku i v rychlostech 180+. Ten benzín prostě nemá sílu a i s prázdným autem v kopečku ve 130 musím podřadit o dva stupně, aby to začlo zrychlovat.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

Ale no tak, 200 Nm na takhle velky auto bohate staci :D Zvlast kdyz je maximum toho tocaku k dispozici v pomerne sirokem spektru otacek :D

A nechci nejak prehnane sejckovat, ale u auta, ktery ma maximalku 190 km/h, musi byt "akcelerace" nad 180 s vecma na strese velmi pozvolna :D

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

Pomerne ochotne se dalo i s nalozenou dostat pres papirovou. :)
Dle GPS mela s beznym osazenim limit tak do 210. Maximum se me povedlo 222 na GPS, ale to uz bylo trochu z kopecka ;)

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od high »

za mě silnější 1.4 TSI 103kw či 110kw,tam je krouťák 250nM (ve skutečnosti 265nM) a to už bohatě stačí,dynamika lepší jak 2.0 TDI
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“