Vypadlé osvětlení SPZ

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Vypadlé osvětlení SPZ

Příspěvek od skipp69 »

Zdravím,

dnes jsem měnil žárovky v osvětlení SPZ (klasické sufitky), jedno světlo mám v pořádku, ale druhe bylo asi zevnitř naprasknuté a když jsem tam chtěl zatlačit sklíčko se žárovkou, zajelo mi dovnitř do nárazníku... Už minule když jsem tu žárovku měnil, bylo takový vachrlatý. Je tam prostě jen díra, celej rámeček v prdeli... :(

Předpokládám tedy správně, že musí celej nárazník dolu a světlo ideálně vyměnit? To by mě fakt omyli, kvůli blbý žárovce, která stejně nesvítila bůhví jak dlouho a nikomu to nevadilo... :/

A pokud jo, neměl by někdo návod na sundání? Díval jsem se tady po fóru, ale ve dvou topicích chyběli obrázky...

Golf IV - hatch.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vypadlé osvětlení SPZ

Příspěvek od vtuni »

pokud se bavíme o klasické G4 ne o kombiku nebo boře.. musí světla dolů... pod nima jsou šrouby.. pak už jen šrouby v podbězích u kol no a ty dva pod podspoilerem (který budou na 90% zarezlý.... :mrgreen: )

udělal bych si z drátu nějakej háček a to světlo vylovil...ono tam moc místa nemá kam by mohlo zalýzt...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Vypadlé osvětlení SPZ

Příspěvek od skipp69 »

Drát mě taky napadnul, dira je docela velká, ale netuším kde to světýlko je. Není tam vidět ani houno :(

Teď na to nemám čas, musím jezdit do práce - o vánocích až budu u našich v garáži, tak sis s tím zkusím pohrat.


Druhá otázka zní - když koupím nový světýlka, stejně musím dát nárazník dolů, abych je zapojil, ne?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vypadlé osvětlení SPZ

Příspěvek od vtuni »

hele takhle
svítilny jsou zapojený z řidičovy strany ta průchodka je pod levým zadním světlem...tkaže určitě to nebude nikde v pravo...

když dáš nový světýlka tak to tam nacpeš v poho z venku.. spíš mě napadá ten mechanismus, jak jsi psal s tím že jsi to prorval dovnitř... to by se stávat nemělo... spíš se stává že se urve ta zacvakávací packa a to světlo vypadne ven....

tak aby tam nebyl spíš problém v nárazníku (neorigo, popř nějaký tjůuning) ... že je ta díra třeba díky nějakýmu domácímu kutilovi větší než má...protože prorvat do nárazníku by bězně jít neměla....
ale to je jen spekulace....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“