Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Neni tady nekdo v okoli Praha, Slany, Kladno kdo by dokazal na motoru zavarit zavit motoru. A nebo jak to jinak udelat.
Naposledy upravil(a) chroustika dne 25.12.2015 19:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Drzak motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od hkr »

Co? 8O
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

No jsem sikovna mam auto po bouracce opravene a najednou kdyz jsem to zahamtla na trojku bez spojky to chciplo a jak to hodne culko tak se mi urval zavit na bloku motor vzadu a drzak drzak alternatru ten uz mam vyreseny novym.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od KJirka »

no nazdar. To bude asi složitá rozprávka.
Prostě se utrhl asi závěs motoru. To ovšem nebude mít přímou souvislost s tím nešetrným zastavením, ale spíš s tou předchozí bouračkou. Nicméně výsledek stejnej. Jako zavaří to asi kdekdo, je jen otázka, kde to přesně je a jestli je tam možnost zavařit to na autě. Nejde jen o to, aby se tam ten svářeč dostal, ale aby taky něco neshořelo. Jinými slovy, pokud to půjde na autě, je to sranda. Jestli ne, tak motor ven.
Je to pojízdný nebo co to přesně udělalo ?

Jo a teď mě tak napadlo, jestli to je vaření hliníkový slitiny, tak to kdekdo neudělá.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Mam i druhy dil nastesti nalezen. Je to seda litina a magneticke. Kdyz vyndam DPF a chladic vyfukovych plynu tak tam bude dost mista. Napravu sundam stejne si v praci chci udelat geosku. Jen kdo to zavari. Pojizdne to je ale radsi bych s tim nikam daleko nejel. Mam ten kousek vyfocenej pripadne

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od KJirka »

no jestli je to kus bloku motoru, tak to chce zavařit pořádně kolem dokola. A to se asi bez demontáže motoru udělat nedá. Nevím, možná se vyjádří třeba Sharik, ten by to nejspíš věděl. Tu fotku sem určitě dej. Nějak mi není jasná ani poznámka, že ulomený díl byl nalezen. Ten by snad měl zůstat na autě, ne ? Ale to je to, že dosud nepadlo to nejdůležitější, co to vůbec je za kus železa a co tam drží. A co to je za auto (B6, B7) ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Je to b6 2.0tdi je to kus zavitu od sroubu z drzaku co je prisroubovan 2ks sroubu do sil.motoru. Tento dil je prisroubovan k motoru sundava se napr. pri rozvodech. Jeden sroub je prisroubovan do drzaku altiku a klimakompresoru. Druhy, ten o ktery jde, je ze zadu v oblasti kde je kolem DPF a posledni treti je dole v oblasti remenice na klice.
Přílohy
received_10201198052910849.jpeg
received_10201198052950850.jpeg
received_10201198052790846.jpeg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od KJirka »

vůbec netuším, co to tam má za funkci a jak je to namáhaný. Ovšem když tohle zavaříš, velmi pravděpodobně tam ten šroub už nedostaneš. A protože jsem vyznavač lepených spojů, tak tohle, bych nejspíš zalepil. Bude to nejčistší, nejrychlejší a nejspolehlivější řešení. Ale jak říkám, příjde na to, co to je za šroub.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Je to sroub prisroubovany do bloku motoru a sundava se pri rozvodech. Je to docela dost namahave drzi to prakticky cast motoru. Jeste davam dalsi fota pokud z toho bude nekdo rozumnejsi. Jinak nevim by to dlouho drzelo lepene a pripadne cim?
Přílohy
received_10201198181394061.jpeg
received_10201198181274058.jpeg
received_10201198181234057.jpeg

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od sharik4x4 »

Vynadat motor,jinak to nazavaříš.Prasklo to po tý bouračce což je normální.Vařit tigem,nebo speciální elektrodou na litinu,předehřát a dochladit.Jinak to nebude držet.Blbě se to vaří,protože je to od oleje,takže to pění.Dát to někomu,kdo to umí,jinak to zkur... a budeš schánět blok.

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Dekuji za radu. Hned co to zadelam tak auto prodam a koupim jine uz sem se do nej vyndal dost. Sice ma ve vybave vse na co si vzpomes ale uz se s nim nechci rozcilovat. Klidne to prodam tak jak to je

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od KJirka »

hele, nechci prudit, ale to je fakt tvoje auto, se kterým jezdíš nebo nějakej kšeftík po bouračce ? Nejdřív tady píše někdo, jako ženská, pak do toho nastoupí chlap. Nevím, co si o tom myslet. Asi je to v danou chvíli jedno, ale pro budoucího majitele skoro lituju, že jsem radil nějaký lepení.
I když, používám takový lepidla, který by to nejspíš i zvládly. Jen by tam nesměly být velký teplotní výkyvy. Jak píše Scharik, nesmí to být mastný, ale na to stačí perchlor nebo trichlor ve spreji.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

chroustika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.12.2015 09:48

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od chroustika »

Nn je to po bouracce mi a aby jsem to uvedla na pravou miru tak jednou pisu ja a pokud manzel uz mi to nechce tlumocit tak to pise on :-D. Proste zenska vi jen kde je motor a kam lit naftu a tot vse :-D. Takze je to opravdu takove zmatecne. Spis jestli to bude opravdu drzet aby me to nestalo prave ten blok motoru preci jen s malim ditetem by jsem uz na dalsi opravu nemela. Bohuzel za nehodu jsem mohla ja tak jsem do toho tedka dala 30tis. A jsem vysipana. Proto se snazim tady o nejakou rozumnou tadu jak to vyresit.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od Jirka. »

Je to celkem běžné po bouračce. Zase tak moc namáhaný spoj to není, ten šroub je jeden ze třech. Ale určitě se to bude vařit lépe na vyndaném motoru.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Drzak ( zavit) motoru nutne zavareni poradit

Příspěvek od KJirka »

Jirko a co tam tenhle šroub drží ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“