GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

No mne to robi aj pri kolesach natocenych pre jazdu rovno dopredu, a aj za uplneho sucha.
Volali mi vcera so servisu, ci to robi sj po prepnuti DCC na sport (ano, robi, ale zda sa mi ze menej ako na comforte) a ci to tobi aj pri vytocenych kolesach (ano, robi aj pri obchadzani vytlkov). Takze dalej cakam na riesenie.
VW Golf GTI VII Performance

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Edit - keďže 3 týždne sa mi servis nepozval, dnes som sa tam zastavil. Zajtra idem na kontrolu uloženia motora a prevodovky - aký to má súvis s mojou reklamáciou neviem, ale predpokladám, že na importe vedia čo robia...
VW Golf GTI VII Performance

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od hcrevize »

Jak dopadla ta kontrola motoru a převodovky? Nco nového? Dej vědět.
GVII 1,4TSI 90kW Higline

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od tomasgti »

jak to ctu tak se utvrzuji, ze G5 nedaaam :D za nic... a to jsem po G7 pokukoval a uvazoval, ze by to mohla byt moje budouci eventualita...asi ne
Pirelli edition

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Taky by mě zajímalo čím to je. Mě už to bouchání a vrzání od přední nápravy vážně vytáčí k nepříčetnosti. Je teď ale zima a auto potřebuju denně, nemůžu ho svěřit na několik dní těm odborníkům. Musím počkat na jaro až budu moc jezdit alespoň na skůtru.
Golf VII GTI performance - bílá

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Tak jak jsi na tom Liftere? zajímalo by mě jak jsi pokročil, protože s blížící se zimou bodu mrazu mě ta náprava pěkně začíná s..t. Nejenom že tam něco bouchá, ale teď navíc když přejedu nerovnost a auto se při ní zhoupne tak v tom neskutečně vrže. Je to fakt horší než náprava na favoritu. Navíc jsem velkej chytrák a říkal jsem si že s tím autem trochu zahejbu abych zjistil jestli je to slyšet i z venku na místě a promáčkl jsem si blatník. A to sem byl hodně opatrnej kde na to tlačím. To auto je snad z papíru.
Golf VII GTI performance - bílá

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Tak dopadol som klasicky ala vw import na Slovensku. Motor a prevodovka - uchytenie samozrejme OK.
Ďalší pokus minulý týždeň 17.12. - zase mi kontrolovali vnútorné spätné zrkadlo a generátor zvuku motora (už 2x) - samozrejme všetko OK.

Zase som zobral garančného technika, nech si tie zvuky nahrá, ktoré idú jednoznačne od podvozka. Strácam trpezlivosť...

Debilné rádio samozrejme tiež nie je vyriešené, vraj aby som počkal na upgrade softvéru, že vedia o takýchto problémoch. Ten multimediálny systém nemá chybu - mal som ho prepnutý do prehľadu jazdných dát, a on sám sa prepol do nastavení a následne mi poprestavoval navolené ovládanie svetiel (natáčanie, svetlá za dažďa...). Však to už je celkom haluz.

Takže pri najbližšej návšteve servisu si budem žiadať písomné vyjadrenie k riešeniu reklamácií a celú komunikáciu medzi servisom a importom. Neostane mi asi nič iné, len napísať nemčúrom... Veľmi dobre som vedel že prečo si nepriplácam za predĺženú záruku - kvôli slovenskému importu.

S GTIčkom som pokojný, no na 99% moje ďalšie auto nebude VW.
VW Golf GTI VII Performance

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Já to nechápu proč to prostě u nás musí takto fungovat. V Čechách je přístup naprosto stejný. Jakmile se objeví banální závada umí jí odstranit, ale pokud se objeví něco takového tak se do toho nikomu nechce.
Já ale začínám mít dojem, že toto bude spíš konstrukční problém, protože na to aby to byl jen můj nebo Tvůj problém je nás docela hodně i na zahraničních fórech. Blbý je že s konstrukčním problémem nikdo nic dělat nebude dokud na to VW nevydá nějaký TPI. A to podle mě nevydá, protože jsou to 2 nebo 3 roky co je toto auto na trhu a nic se neobjevilo.
Už jsem si i říkal že jsem se na ten podvozek s DCC měl vy.. ale když pak jedu kolegovou RS Octávií bez DCC tak ten rozdíl je v přepnutí na komfort prostě značnej..
Golf VII GTI performance - bílá

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Přečetl jsem si znovu celý vlákno a je to fakt hrůza, lituju všechny, co s tím mají problémy. A to ani ne tak proto, že ty problémy mají (i když to je samo o sobě taky hrozný), ale především proto, že se musí potýkat s českejma autorizovanejma servisama, který jsou fakt na nic. Mám zálusk na jedno GTI (rok výroby asi 2015), ale asi budu ještě chvilku číst... Celý mi to připomnělo moji starou anabázi, kdy jsem přesvědčoval autorizovanej servis o tom, že spojka je vadná. Kdybych nenašel tenkrát na motor-talk.de TPI svýho případu, řeším to nejspíš doteď. Od výměny OK (ťuk, ťuk, ťuk) a do novýho se mi po přečtení tohodle dredu už tolik nechce.
Trminek píše:...je nás docela hodně i na zahraničních fórech.
Na jakých fórech? Máš link? - vždycky je dobrý ho dopsat, ať si to může každej přečíst i jinde. Chvíli jsem hledal, ale nedařilo se mi a popravdě ani pořádně nevím, jaký klíčový slova zadat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od deRek »

Mam najeto 30500 km, doposud bez pazvuku a problemu, az ted se mi zacina projevovat to co se tady resi, uz v tom jedu s vama :(
rany na nerovnostech, vrzani a tak :roll:
Handrkovani se servisem uz ted vzdavam, jak po tom co tu piste, tak po predchozich zkusenostech s VW servisama :baseball:
Docela by me zajimalo v cem je vlastne problem, jestli je to jen vlastni tlumic, nebo konstrukcne nekde neco na podvozku a pokusit se to vyresit treba koupi novejch, jinejch DCC tlumicu nebo ceho..
kaslat na neschopny VW a vyresit to
auto je naprosto super, mam ho rad, ale takovyhle chyby?
to musi vadit kazdymu, natoz me, extremnimu perfekcionalistovi
VW se do toho evidentne nechce, tak je to proste na nas, je to smutny, ale je to tak
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Řídil jsem Leon Cupra 280, kterej měl DCC a diferenciál vepředu. Prodejce bouchání do nápravy při přejezdu větších nerovností omlouval tím, že to nejsou tlumiče, ale diferák. Evidentně nebyl a už tenkrát jsem si o tom myslel svoje - byly to rány, který ani neodpovídaly rozdílu ve velikosti kol/gum na který jsem zvyklej. Někdy 6.1. jdu na garančku se svým a rozhodně se tam zeptám na řešení 2034188/7 - jestli existuje nějaký řešení pro mladší auta. Jistěže ne, ale aspoň je tam pošťouchnu, místní aut. servisy mě totiž šeredně vytáčej.

Z eRkařů si nikdo zatím na nic podobnýho asi nestěžuje? Tlumiče tam jsou nebo nejsou stejný?

deRek: OK, takže tímto víme, že tím trpí GTI minimálně zhruba do 2/2014.

Je tohle ten zvuk co všichni posloucháte?

edit: tak jsem našel, kde si o tom lidi povídali a to i tady z fóra, jen z dalšího je patrno, že se to týká i aut z roku 2015.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mahojakotyc »

Sice nemám GTI, ale na multilinku 1.4 už mě bouchání od zadní nápravy trápí ze začátku (jednou už mi měnili tlumiče a bez výsledku), navíc tak poslední půl rok mi vržou snad všechny tlumiče - projevuje se to zejména při pomalých přejezdech houpavých nerovností (příčné prahy atp.).
deReku - neměnil jsi náhodou origo tlumiče za jiný?
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Vo štvrtok idem zase do servisu. Vraj import posielal fotky, ako mám namontovaný generátor zvuku motora, priamo výrobcovi, a vraj to nie je dobre namontované (povedal výrobca). Takže ďalší pokus - vraj mali už viacero prípadov, že to robil práve ten blbý generátor. Nie tým, že by vyludzoval zvuk, ale samotným chvením tohto zariadenia v karosérii... Dám report, ako som dopadol.
VW Golf GTI VII Performance

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Tak jak jsi dopadl tentokrát?
Golf VII GTI performance - bílá

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Zřejmě dnes už neodpoví, protože to určitě vyřešili a on se teď šel ožrat! :-D ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“