Dotaz - Olej v sání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

Čaues,
předpokládám že když mám olej v intercoleru a jde mi přes EGR až do sání že to bude nejspíš prosakujícím turbem?
Mám 1,9 96Kw r.v.2001 mělo by tam být turbo Garrett. Jestli je moje doměnka správná, má cenu koupit nové turbo a nebo je na stejné úrovni repas? Nějaké doporučení kam s tím? Co s tím?
Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od majrek001 »

olej tam jde i z odvětrávání hlavy je to tak nějak normální, když to je jen omaštěné
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

ono je to právě omaštěné až moc, teče mi to přes zaslepení egru ven na blok a celý zadek bloku až k převodovce je oblitý. Nejlíp bude asi sledovat spotřebu oleje ne? Poznám jak moc to bleje a možná předělat tu záslepku EGRu a zkusit odvětrání klikovky jinam? Než definitivně odepíšu turbo, protože to maká celkem dobře

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od jokes »

Nasaď odlucovac oleje , zaslep sani a máš klid mám to cca 30tkm a v ic je oleje minimum.Už se tu o tom psalo . Zeptej se M@tyho má prototyp s chladicem nafty a snad ok. Turbo pouští minimum.Zaslepku nesundavej.
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

Já to myslel s tou záslepkou na EGRu tak že bych jí předělal, aby to z toho nemohlo téct ven. Ta záslepka by měla asi těsnit aby nemohl utíkat tlak od výfuku nebo odkud vede ta trubka do EGRu. Odlučovač oleje? Nějaký typ. Někde jsem četl že to nechávají téct do petky, ale to je docela humus. A myslíš že když by to bylo hlavně tím odvětráním klikovky že bych ten olej měl až do interkoleru?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od majrek001 »

jelikož to odvětrávání je před turbem tak to z hlavy odsává a roznese po celém sání
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

to si nějak neuvědomuju ale kouknu na to. Každopádně kdysi mě štvalo jak mi ta hadice odvětrání pořád vypadávala a bylo oblitý všechno vepředu kolem klimakompresoru, tak jsem jí tak dlouho mordoval až přestala vypadávat. Minulý rok jsem cvičně rozebral EGR a nestačil jsem se divit kolik toho najednou šlo do sání. Tak jsem ho vyčistil a zaslepil. Ale asi blbě z tý strany od EGRu dolů protože to proteče a bleje to zase na zadek motoru. Jsem se nejdřív lekl že mi teče olej někde z převodovky kolem ložiska spojky, jako v těch místech. Ale pak jsem si všiml že je zblitej celej zadek motoru. A vypadá to že to jde právě od EGRu

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od lukasn7 »

Zdarec neměl by někdo ten odlučovač oleje?

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

Koukni do tuning eshopu. Nebo googli oil catch tank

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

http://www.skodateam.cz/Odlucovaci_nado ... op?idz=279" onclick="window.open(this.href);return false;
třeba tady, to je ale lepší něco vyrobit

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od jokes »

Mrkněte sem konstrukce vlastní výroba též http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=289317" onclick="window.open(this.href);return false;
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od M@ty »

To vodní chlazení paliva je důležité pokud by sis nechal udělat výše zmíněný odlučovač na míru. Překáží tam vodní hadice k chladiči paliva. Jinak funkce je odzkoušena... :good:

Slepiny EGRu přetěsni. Pokud tudy hodně teče olej tak by se ti ztrácel tlak v sání. To samé hadice sání. Případně vyměnit těs. kroužky hadic sání (kus cca 75,-).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od jokes »

Olejova mlha v hadicich je poškozuje , může docházet k jejich praskání. A usazují se na ní saze z egru ,které ho následně se sáním zanáší.
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od seabees »

M@ty píše:To vodní chlazení paliva je důležité pokud by sis nechal udělat výše zmíněný odlučovač na míru. Překáží tam vodní hadice k chladiči paliva. Jinak funkce je odzkoušena... :good:

Slepiny EGRu přetěsni. Pokud tudy hodně teče olej tak by se ti ztrácel tlak v sání. To samé hadice sání. Případně vyměnit těs. kroužky hadic sání (kus cca 75,-).
Jak to myslis s tim vodnim chlazenim paliva? To ma neco spolecnyho s tim odloucenim oleje z odvetrani? Jinak ja mam jeste nejakej bazmekt na palivovym filtru. Co to je? Na fotkach toho vinovyho to neni. A jak sundal ty oarohy sani, jednou uz jsem to zkousel,srouby jsou tak vekem zamordovany ze bych je nejspis utrhnul. Z toho mam celkem vitr delat to na ulici. Stacili mi loni rozvody na chodniku :-D Ty krouzky sani mi tekly, ja jsem to nejak predelal uz ani nevim jak ze to je dobry, ale asi ke koupim puvodni. To bude mit asi i Kellyna ne?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotaz - Olej v sání

Příspěvek od majrek001 »

bude to mít asi i Kellyna seice těžko říct v jaké kvalitě, ale třeba to účel splní. to co máš za bazmek na paliváku je chladič paliva je to starší typ dával cca do roku 2001/2002
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“