Obložení brzd a ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Ciligator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.10.2014 14:57

Obložení brzd a ABS

Příspěvek od Ciligator »

Zdravím clubáci,
Vlastník passata b5 / 1.9TDI / 81KW sedan / Rv-97 .Před týdnem se mi objevilo na palubovce červená kontrola s obložením brzd společne se žlutou kontrolkou ABS. Ze začátku to dělalo po nějakém ujetém kilometru či nerovnosti. Teď už to svítí furt. Po zkontrolování předku destiček a kabelu, zdálo se být vše v pořádku. Po sundaní zadnich kol, jsem prisel na to, že na L- kole vnitrni desticka byla sjeta až na kov. A tak se chci se zeptat jestli by to mohlo bejt, právě tou destičkou a proto mi to házi chybu ABS a obložení brzd. A nebo mám stále někde problém? A ještě bych se chtěl zeptat, mají tedy zadni brzdy, čidla na obložení brzd, nebo se mýlim? Zejtra si budu objednávat nové desticky a na autokelly prodávaji desticky i s drátem, tedy na čidlo obložení brzd? Fakt nevím.. Ale když jsem vyndal staré desticky, tak ty tam nic neměli a tak teď nevím co objednat.
Budu vděčný za každou radu.. děkuju, Patas!

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... GooOF97g==" onclick="window.open(this.href);return false;

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od trhac »

Na zadku elektrika není.takže tvůj problém s abs to nevyřeší.budeš muset na dignostiku a pak to řešit

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od M@ty »

Desky vyměň ale kontrolka obložení je aktivovaná př. deskami a hladinou brzd. kapaliny v nádobce. Pokud bude vše v pořádku a přesto bude svítit, tak kontrola zoxidování konektorů u př. třmenů. Pokud je okruh rozepnutý tak kontrolka svítí, takže můžeš zkusit proklemovat konektory. Další možnost je přerušený kabel z podběhu k těhlici a ten je společný pro čidlo ABS.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Ciligator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.10.2014 14:57

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od Ciligator »

Tak desky jsou na zadku komplet vyměněny, v nádobce mám dost hladiny ale stále červená kontrolka sviti spolecne s ABS.
Zkusím se teď podívat po tom kabelu a když nic nenajdu, tak se chci zeptat, jak to bylo myšleno "proklemovat" konektory?
Děkuji

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od trhac »

Nevím co chceš klemovat.nech to napíchnout na diagnostiku ať víš proč ti to abs svítí.Můžeš mít i kleklou jednotku nebo v dobrým případě čidlo.

Ciligator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.10.2014 14:57

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od Ciligator »

Dobře, zejtra to nechám napíchnout.
Díky

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Obložení brzd a ABS

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj! Už máš nějakej výsledek? Já měnil v svý B5.5 levý přední čidlo ABS a koupil jsem tohle:
http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... at-b5-b5.5

Je to tam 1/4 roku a zatím v pohodě...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“