Výměna komfortky?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

jaryyyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.07.2015 07:06

Výměna komfortky?

Příspěvek od jaryyyn »

Cau kluci, tak jsem tu zas a budu trosku skemrat o rady. Jelikoz jsem nikde nic k tomu extra nenasel a kdyz uz jsem si myslel, ze nasel tak odkazy nefungovali. :( Muj puvodni chtic spocival v tom ze jsem na GIV chtel zrdcatka v elektrice, slo mi spis jen o vyhrev. Premyslel jsem i o variante ze bych si udelal nejakej casak na vyhrev zrdcatek, ale to jsem pozdeji zamitl, ze kdyz uz to delam, tak bude rozumejsi to udelat tak jak to ma byt. :-) Postupem casu jak jsem se zacal o to zajimat vic, tak jsem zjistil ze k tomu musim dodelat jeste el. okna a vymenit komfortku. Rsp dodat.
Ted k problemu:
Moje auto nema komfortku, ale jednotku centralu s klickem na dalku a alarmem (1C0 962 258N). Takhle jednotka ma 3 konektory. Mam moznost mit komfortku 1J0 959 799 AH, ktera by mela umet dalku, alarm a 4 okna. Okna bych chtel mit kdyz uz tak ovladany jen 2 (ridic + spolujezdec) a zachovat centralni zamykani na dalku a alarm. Myslim si, ze zadni okna by se delat nemuseli, jen by je chtelo v komfortce vypnout asi pak.
Jinak zrdcatka, ovladace, kabelaz mam. Chybi mi jen tapec u ridice, ale to jeste si sezenu..

Idealne bych tedy potreboval jak prepinovat komfortku ze 3 konektoru na 2. Popřípadě zda budu muset prepinovat i dverni kabelaz nejak. Mam sehnanou z druhyho golfa kde byli okna, zrdcatka, central (okna byli jen 2).

Snad jsem napsal vsechno kdyby ne tak se me ptejte. A predem diky za info :-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

to bude asi trošku problém zapojit, ale zase kokty to mívají jen přední okna...

jde o to že komfortka komunikuje po CANu s dveřními jednotkami a přes ně řídí zámky okna atd. ale když bude chtít nechat manuální okna vzadu tak nebudeš mít zadní dveřní jednotky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

jaryyyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.07.2015 07:06

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od jaryyyn »

Takze co z toho plyne? kdyz nebudou zadni okna tak stejne komfortka po canu musi komunikovat se zamky dveri pokud se nepletu. Premyslel jsem i o variante ze bych udelal i okna do zadu, ale to mi prijde zbytecny ptz zas tak casto tolik lidi nevozim.

Mozna by bylo dobry kdyby nekdo nasel / mel moznost sem hodit datasheet komfortky a jednotky elektrickych zamku. Podle me to nejak musi jit, protoze komfortka umi to samo + jeste neco navic. Jen premyslim do je do te jednotky vsechno napojeny a s cim propojeny. Popr jestli to je vubec realny to nejak prepojit. A kdyby to neslo jinak tak bych dyztak zkusil pak sehnat i stahovacky do zadu.

Ale jak rikam v prvni rade me hlavne zajima jak prepojit aby tam byla komfortka.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

zámky nakomunikují po canu ale analogově posilají cca po 7 drátech svoje stavy..

když jsou všude el. okna tak se pospojí cany ze všech jednotek to jsou dva dráty + napájení + a - a zapojí se napájení komfortky a v podstatě to musí chodit



a hlavně do GIV se nikdy tady ta hybridní kombinace nedělala přední okna el. a zadní švihadla to měli jen octavie (golf měl buď všechny el.okna nebo všechny švihadla)
Přílohy
Comfor Elektronik ohne elekt. Festerheber.pdf
(130.27 KiB) Staženo 123 x
Comfor Elektronik.pdf
(195.05 KiB) Staženo 124 x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od Goauld »

Ale golf se zase dělal 3 dveř, ve kterym zadní okna nejsou :wink: To jestli má auto 2 nebo 4 el. okna se přece dělá kódováním.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

to ano ale 3dveř nemá čtyři zámky dveří.. myslím si, že tam musí byt soft z kokty, ale nechci kecat
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 31.12.2015 11:23, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

jaryyyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.07.2015 07:06

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od jaryyyn »

No takze ze schematu jsem pochopil ze bude asi jednodussi dotahat kabelaz i dozazu + dodelat tam asi stahovacky ptz ze schematu jde pekne videt ze to jde vsechno bohuzel pres ty blby krabicky se stahovackama...Ale opet se vratim k tomu puvodnimu, jde to prepojit/zredukovat abych mohl misto jednotky centralu tam pichnout komfortku? Docela mam z toho strach ze mi tam zustane neco viset na volno... Nedelal to nekdo uz?
Goauld píše:Ale golf se zase dělal 3 dveř, ve kterym zadní okna nejsou :wink: To jestli má auto 2 nebo 4 el. okna se přece dělá kódováním.
Jo, ale ve schematu jde videt ze zamky jsou zapojeny pres okna. A u me je ten problem ze kdyz nebudu mit okna tak bych pak nemel asi ani zamky...a ty bych potreboval zachovat O:-)

Kazdopadne do samotne prestavby se pustim asi az na jare az bude teplejs ptz ted se venku fakt neda delat. Do te doby bych si chtel ale vsechno aspon nachystat.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od Goauld »

No jo, to je pravda, zadní zámky, na to sem zapomněl :blush: Holt já říkám pořád, že se nevyplácí kupovat soc auto a pak chtít něco za levno dodělávat, když to potom neni ani levny a je s tím hromada práce a nervů. Když sem kupoval golfa, tak sem věděl, že to musí mít el. okna a climatronic.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

a ESP :blush: jinak bych to nekoupil
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

jaryyyn: pokud to chceš dodělávat tak dodělej i zadky a máš klid to zapojení dalších dvou dveří není zas takový problém.. koupíš celý stahovačky s elektrikou po sloupek a dotahneš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

jaryyyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.07.2015 07:06

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od jaryyyn »

Hosi diky, sezenu i stahovacky do zadu teda jeste. Kazdopadne jsem mel trosku omezenej rozpocet pri nakupu auta a hlavne jsem moc okna v elektrice nechtel ptz mi kazdej druhej psal ze mu rozsypala stahovacka. Kazdopadne prvni zimu co ho mam jsem zatouzil po vyhrivani zrcatek (a tim tady ta divocina zacala). Myslim ze to vsichni znate, ze po koupi z toho chcete udelat auto ktery vam bude vyhovovat. Stejne se nejvic desim toho prepinovani te komfortky :-/

Ted me tak jeste napada nebudou zadni stahovacky z passata B5 stejny jak u golfa 4?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od majrek001 »

a švihadla se nerozbije ty úchyty na lyžinách co praskají jsou si myslím stejný
? to bych řekl že ten elektromotor za to přestane dřív rvat než čvlověk rukou, když je to např přimrzlé

nebude stejný z B5. stejný akorát s Borou, protože to jsou totožný auta. kup celý plech s lektrikou ať jen dotahuješ od sloupku A a B
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od tornado1 »

a proč nedat komfortku pro přední okna a zadní zámky neovládat analogově? Nechápu proč se to tady pořád řeší dokola
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od Goauld »

Protože nevíme jak to zapojit, když za normálních okolností de z komfortky signál do dveřní jednotky a z ní teprve do zámku. Ale u octavie to nějak udělat museli. Já sem nikdy neřešil dodělávku, maximálně zpravit kabeláž, nebo zámky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

jaryyyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.07.2015 07:06

Re: Výměna komfortky?

Příspěvek od jaryyyn »

tornado1: no tvoje reseni se mi docela libi a pokud te dobre chapu tak bych potreboval jinou komfortku nez jsem psal? popr mi zkus dat nejakej navrh ;)

hlavne resim problem ze nemam komfortku ale jen jednotku centralu s alarmem ;-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“