Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

tak asi mam problem jinde-nevidim žadne bubliny,musim hledat dal
Touareg 3.0 tdi BKS

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

Sakra,levy předek pada a unik vzduchu najit nemužu.
Je tu nekdo pobliž Pardubic,Hradce Kralove,Kutne Hory,Kolina kdo by mne v tom pomohl??? samozrejme za penize.
Touareg 3.0 tdi BKS

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Ahoj, mám ten sám problém- levá starna úplně na "dno", pravá přes noc o 3cm. Vyměnil jsem celou jednotku- měch a tlumič a to stejný-spadlo to, pak rozebral měch od tlumiče, koupil nové O-kroužky, nasadil a zase spadlo. Dnes ráno jsem na ventilek nasadil adaptér s manometrem, nafouknul mimo auto samostatně kompresorem a doteď drží... takže řeším dál. Tipuju na ventilovou hlavu u kompresoru. Zítra ráno rozeberu dekl a zkusím jestli uniká tam...
Touareg 2012, 180kW.

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Vyřešeno- prodřená hadička nad kompresorem o podlahu... Při opravách zjištěn nefukční ventil na levém předním kole- špatně propouštěl vzduch do měchu a zpět. Musí jinak udržet těch 3,5 bar, pokud je měch v pořádku.
Touareg 2012, 180kW.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

petr-corr píše:Vyřešeno- prodřená hadička nad kompresorem o podlahu... Při opravách zjištěn nefukční ventil na levém předním kole- špatně propouštěl vzduch do měchu a zpět. Musí jinak udržet těch 3,5 bar, pokud je měch v pořádku.
Jak to zjistiš jestli to udrži tech 3.5 baru?
Touareg 3.0 tdi BKS

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Pokud auto spadne úplně dolů, není tam těch 3,5 a ještě můžeš pak právě povolit ten ventil a musí ujít tenhle vzduch ven. Pokud ho povolíš a neujde nic, pak je měch prasklý, nebo netěsní o-kroužek nahoře mezi tlumičem a nápravou anebo druhý dole na tlumiči.Výška, když ten vzduch ve měchu je, je pak cca 73cm od země po lem blatníku :-)
Touareg 2012, 180kW.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

mne to uplne nepada,ani za 2-3 dni,ale spadne to na cca 4-5cm. střikal jsem na ventilek mydlovou vodu ale nikde nic. možna budu mit taky nekde u toho rozvodu vzduchu,až ho najdu tak se podivam jestli to neutika tam.
Touareg 3.0 tdi BKS

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Tak zkus těsnost u ventilové hlavy, je tam je dlouhý dekl podél prahu na pár torxů. Jestli ti to popadne o 4-5cm, únik bude někde venku. Jinak při prasklým měchu by to úlně spadlo. Anebo vyšrub hadici na měchu a dej tam téčko s manometrem a hadičkou zvlášť a nafoukni to samostatně přes externí kompresor klidně na 7-8 bar. Takhle to musí do rána držet a nespadnout ani o milimetr :-)
Touareg 2012, 180kW.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od VOVKA.P »

petr-corr píše:Tak zkus těsnost u ventilové hlavy, je tam je dlouhý dekl podél prahu na pár torxů. Jestli ti to popadne o 4-5cm, únik bude někde venku. Jinak při prasklým měchu by to úlně spadlo. Anebo vyšrub hadici na měchu a dej tam téčko s manometrem a hadičkou zvlášť a nafoukni to samostatně přes externí kompresor klidně na 7-8 bar. Takhle to musí do rána držet a nespadnout ani o milimetr :-)
Diky,skusim to.
Da se sehnat takove T-ečko s manometrem a nebo se to vyrabi "v garaži"?
Touareg 3.0 tdi BKS

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Jde udělat za pomocí rychlospojek na vzduch-plastové téčko, 6mm hadička (to je i origo) a obyč manometr na vzduch. Plus do toho vřadit nakonec zavérací kohout-ventil.
Touareg 2012, 180kW.

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od petr-corr »

Jinak levý přední měch mám, zůstal mi v domnění,že ho budu moc nutně potřebovat :-)
Touareg 2012, 180kW.

Uživatelský avatar
brazil
Člen klubu
Příspěvky: 5
Registrován: 06.04.2015 20:42
Bydliště: TRUCK a občas doma

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od brazil »

Zdravím všechny ve spolek :lol:
právě taky řeším ventily na měchy,vzhledem k lidovým cenám v CZ jsem nakonec objednal v helmutově(D) :)
všechny čtyři mě vyšli na 185,-euro,což si myslím že je slušný + ještě sundám DPH :D
mají i zajímavé ceny za měchy,řekl bych
kdyby někdo měl zájem,zde odkaz: https://aerosus.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od michal29 »

neprodává někdo ten adaptér na ventily? pro strýčka příhodu je dobré jej mít. dekuji

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od spagre »

Ahoj chlapi, když to tu čtu, tak mne ty ventilky asi taky čekají. Po 50ti hodinách klesl předek řekl bych o 5 a více cm. Je nutné to už řešit? Popř. někdo ve východních čechách, kdo by to dal do kupy? Díky
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

DannyT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 25.07.2016 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od DannyT »

Zkontroluj únik, pak budeš chytřejší :-). 5 cm už řeš. Na kontrolu nepotřebuješ nikoho, zvládneš sám. Napěnit hustý roztok z mýdla, zvednout auto na max a štětečkem nebo postřikovačem emulzi napatlat na ventil, kde vchází do měchu a na trubičku, kde vchází do ventilu.
VW Passat 2014 2.0 tdi BlueTdi

Odpovědět

Zpět na „Touareg“