dodělání multifunkce passat b7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

Zdravím po pročtení předchozích diskuzí o tomto tématu, bych vás chtěl poprosit o následující rady:

Časem bych chtěl dodělat MF na volantu. Našel jsem potřebné díly na aliexpresu a ebay
1) potřebuji tedy novou podvolantovou jednotku se svazkem, nebo ji tam už mám?
http://www.aliexpress.com/item/Multifun ... eb201560_2

2)MF tlačítka, které vyměním na stávajícím volantu
http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-T ... eb201560_2
2x tlačítka a to uprostřed, kde jsou zapojeny tlačítka je další "jednotka/switch" nebo co to je?
pak stačí namontovat a nechat někde nakódovat? ovládaní maxidotu bude fungovat přes současné tlačítka na páčce stěrače a zároveň na volantu nebo je nutná nejaká úprava?

nebo se vydat úplně jinou cestou koupit od někoho hotový MF volant...?
ty díly z ciny jsou za docela dobré peníze, nebo se to dá udělat levněji?
díky za tipy a rady..

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od teekey »

K tem uvedenym dilum z Ciny, jsou to OEM dily, nejsou to original. Na to je dobre myslet.
U toho volantu bych zrovna asi nasel nejaky pekny zachovaly a vymenil za stavajici - ano, bude to vyrazne drazsi, ale bude to original.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

to by mi ani nevadilo ze to je OEM u tlacitek, snad jen u te podvolantove jednotky jestli ovlada i airbag? tam by se asi setrit nevyplatilo
takze by to takto slo jak jsem napsal?

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Prochy01 »

ra.br píše:Zdravím po pročtení předchozích diskuzí o tomto tématu, bych vás chtěl poprosit o následující rady:

Časem bych chtěl dodělat MF na volantu. Našel jsem potřebné díly na aliexpresu a ebay
1) potřebuji tedy novou podvolantovou jednotku se svazkem, nebo ji tam už mám?
http://www.aliexpress.com/item/Multifun ... eb201560_2

2)MF tlačítka, které vyměním na stávajícím volantu
http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-T ... eb201560_2
2x tlačítka a to uprostřed, kde jsou zapojeny tlačítka je další "jednotka/switch" nebo co to je?
pak stačí namontovat a nechat někde nakódovat? ovládaní maxidotu bude fungovat přes současné tlačítka na páčce stěrače a zároveň na volantu nebo je nutná nejaká úprava?

nebo se vydat úplně jinou cestou koupit od někoho hotový MF volant...?
ty díly z ciny jsou za docela dobré peníze, nebo se to dá udělat levněji?
díky za tipy a rady..
Jen pekne šetří, vyjde ti to pak 2xdraz :laugh: :laugh:

Btw: nevím sice na jaký vehykl to chceš bastlit, ale pokud mas "řídící elektroniku" v kroužku, nepotrebujes pak už podvolantovku, která je už v tom kroužku, na druhou stranu pokud je elektronika v podvolantovce, neresis krouzek. A pokud nemas 3,5k na MF volant a vlastně ani Nevis jak to funguje, tak se na to radši vybodni, uděláš lépe!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

chci to na passata B7 2011. A proč mě to pak vyjde 2 x dráž? pokud teda mám podvolantovou jednotku v kroužku(což nevím jestli ano) tak podle toho co píšeš je lepší koupit tlačítka za 1200 a ne celý volant za 3,5 ne? A s radou at se na to vybodnu si mi teda moc nepomohl, ja se slušně zeptal jestli mi někdo neporadí..

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Prochy01 »

Tak to bych tipnul, ze budes mit uz vse v kroužku (na 95%). Ted uz jen jestli aktualni kroužek umi MF volant nebo ne (tipnul bych ze ne, kdyz tam ted neni, ale muze se stat, ze ano).

Dělej jak myslis, evidentne o tom nevis nic. Ale tak je mozne, ze ti to vyjde o fous levneji a tlačítka budou alespon rok fungovat ;-) hale kazdeho vec, kdyz jde dnes sehnat volant s MF za 3,5 ale i levneji, ja osobne bych neresil veci od funa, ale kazdy to ma jinak.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od patrikrs »

Kroužek už máš určitě, tem mám už i já ve 2010 a podporovat mutifunkci určiťě nebude.

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

Díky za rady. Já neříkám, že to budu řešit tím aliexpresem, právě jsem se ptal jestli to udělat takto nebo sehnat použitý volant, jasně že o tom nic nevím, něco málo je na youtube něco jsem se dočetl zde. Třeba to si to už někdo dodělával tak chci jen zjistit po jakých dílech tedy se dívat atd.
takže ve shrnutí budu tedy potřebovat:
1)podvolantovou MF jednotku v kroužku se svazkem
2)MF volant s tlačítky, které se zapojí do toho kroužku. A jestli to dobře chápu, můžou být dva druhy s jednotkou ve volantu pro starší typ bez kroužku a novější co potřebuji já, tedy samostatný volant jen s tlačítky bez jednotky, který se přímo zapojí do kroužku?

tady ve videu třeba mě to příjde úplně rozdílný to zapojení ten gti volant má nejakou jednotku kde jsou zapojeny tlačítka a odtud teprve do kroužku a ten obyč. ji nemá? https://www.youtube.com/watch?v=R3nemT6AsiU
já vím asi bych se na to měl už vy... ale přece.. :taunt:

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

resp. tohle
images.jpg
images.jpg (8 KiB) Zobrazeno 3343 x
vs.
dsc05984.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Jirka. »

Ještě taky budeš potřebovat páčky bez tlačítka palubáku.

Volant má jednotku mf. vždy, to co si sem dal je jeden volant pro Golfa, druhej pro Passata, jen mají tu jednotku jinde(integrovanou u tlačítek), mají i jiný bag(plast/kov), ale jako komplet jsou záměnné, zvenku vizuálně stejné, a jako komplet použitelné v 3C,B7,CC,G5,G6...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

Díky pánové už se v tom trochu orientuji a uznávám, měli jste pravdu nemá cenu to bastlit :good: . Jen ještě jeden dotaz k těm páčkám stěrače, je nutný měnit i je?nešlo by to vyřešit, že by prostě ty tlačítka ovládání pc nebyly funkční nebo kódováním?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Jirka. »

Nevím jak u B7 ale u B6 jde vypájet řada smd odporů aby to to tlačítko nevidělo, samotné kodování nestačí, hází to chybu protože to tam ten spínač pořád vidí.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Prochy01 »

Hale co vim, tak packy new - jasny je to jak z fabriky, ale jdou vyřadit jen tlacitka, tzn, ze zůstanou stejne, ale cudliky na PC nefunguji. Nevim jestli se jeste kóduje, ale urcite jo.

Vzhledem k tomu, ze o tom vis jeste mene nez ja (a ja bych si to ani dnes netroufl delat na vlastní pěst) tak se radsi s nekym sikovnym domluv at ti to da do kupy.

Zacni tim, ze zjistíš co tam mas ted. Na netu, nebo kluci tady budou vedet jaky kroužek je potreba, pak sezen potřebný kroužek, MF volant z passata (abys nemusel menit i bag) a nech to nekoho zprovoznit. Tak bych to udelal ja... Tlačítka z ciny jsou dle meho nazoru (stale) proste picovina a hlavne prkotina, pokud cely volant stoji cca 3,5 (myslim, ze sezenes i levneji) a stary volant prodas. Ve vysledku new volant vs tlačítka z ciny vyjde lepe new origo volant. Na to si ale musi prijit kazdy sam. Sam jsi tady operoval na prvni pohled výhodnosti Funa (ja bych to do auta nedal ani zadarmo). Ostatni veci jako napr kroužek stejne musis koupit.... no me to vychazi proste tak, ze Fun verze pro me proste výhodna neni...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od Prochy01 »

Jirka. píše:Nevím jak u B7 ale u B6 jde vypájet řada smd odporů aby to to tlačítko nevidělo, samotné kodování nestačí, hází to chybu protože to tam ten spínač pořád vidí.
Jirko u B6 to jde "relativne" jednoduše. Otazka par vteřin + kódování.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

ra.br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.07.2014 19:31

Re: dodělání multifunkce passat b7

Příspěvek od ra.br »

jasný díky kluci. Prochy:přesně jak píšeš tak nejak si to ted představuju že to udělám. Nevěděli byste číslo toho potřebnýho kroužku? ten co tam mám je teda asi bez podpory MF podle všeho...mám tam tempomat jestli to má něco společnýho s identifikací toho kroužku, ale asi ne že, navíc to asi mají všechny b7.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“