PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
blafuzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.12.2011 20:44

Re: převodovka off? rada

Příspěvek od blafuzo »

blafuzo píše:zdarec koupil sem shariho za malej peníz ovšem z vadou kulisy , dneska sem to kuchnul a zjistil po odpojení lanek z převodovky že sou lana ok ale, ta první páka líta v převodovce upně volně bez zabran .pokoušel jsem i točit kolem a hejbat řazením ovšem bezvýsledně máte někdo tip co a jak ? a ještě dotaz ten železný vynašeč baterie nejde u jedničky demontovat ? nedaří se mi najít šrouby a vypadá že je s fabriky přivařenej . myslím že koupím převodovku kdyby ste někdo věděl AHF 81kw
modedit: Je dobré si dát auto do podpisu, stejně tak do profilu přibližné bydliště. Dotazy prosím vkládej do nejvhodnějšího tématu v Sherlockovi. Pokud něco sháníš, tak v bazaru.
V klidu, kdybych si měl každé auto co mám, nebo mi projde rukama dát do podpisu ani by to tu nestačilo.
Jsem zde pro radu a ne na vkládání soukromých informací.
Děkuji za pochopení.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od michall »

Povinnost to není, jen je to doporučeno. Ovšem dodržování pravidel je nanejvýš vhodné. Děkuji za pochopení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Marek77 »

No, takže předně - motor AHF v Sharanu nikdy nebyl a není (a moc se obávám, že nikdy nebude). Pokud je to 81kW v naftě, pak jistojistě AFN, případně možná AVG.

A k dotazu - jiná převodovka, než převodovka SAG1, do těchto vozů nepasuje. Je to ze zcela zřejmého důvodu - převodovky nejsou koncernové, tudíž nejsou s koncernovými kompatibilní. Převodovky do modelu 1 dodávala společnost Ford (do všech tří modelů, do všech motorizací) pod označením VXT75.

Pokud bys chtěl mermomocí do SAG první generace převodovku z koncernu, jednalo by se o velmi náročnou přestavbu. Náročnou nejen finančně, ale i fyzicky. O takové přestavbě (na 6q z modelové řady 2) je tu popsáno mraky příspěvků. Hledej.....

Ovšem spíš než vymýšlení takového nesmyslu bych na Tvém místě koupil starší dobrou převodovku, která tam patří. Je jich jako máku a cena dnes již symbolická. Kódy převodovek EFL nebo DJY.

Pozn.: Pro TDI 81kW a 66kW jsou převodovky záměnné, mají stejné převody.

blafuzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.12.2011 20:44

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od blafuzo »

o díky :o AFN je ta správná volba byl to překlep , děkuji za informaci už jsi měl nějakou rozebranou ?

modedit: pravidlo č.7

Otas 25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.12.2014 18:22

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Otas 25 »

Zdravím prosím vás kde se dá sehnat zmiňovaný šroub M7 x19 do té převodovky byl jsem ve vw a tam ho přestaly vyrábět a u Forda taky nic. Co jsem sehnal tak akorát obyc 8.8 ale má být 10.9 prosím poraďte diky

Otas 25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.12.2014 18:22

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Otas 25 »

Tak ten šroub maji ve fordu.

Josef Teč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.08.2017 13:33

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Josef Teč »

Ahoj,

potkal mě podobný problém jako Miriam. Můj Sharan r.99 (pětikvalt) náhle chtěl jet jen za jedna nebo za dva. Po chvilce něžného přetahování jsem to ukecal na trojku - a ta tam už zůstala. Což byla asi nejlepší varianta, kdybych si mohl vybrat jediný stupeň, byla by to trojka :D Zbývajících 150km jsem domů po okreskách dojel.
Ale co teď? Díval jsem se na repase, ale zdá se dělají jen u novějších 6-ti kvaltů. Koupit starší převodovku? Jaká je pravděpodobnost, že se vysype taky? Podle tohoto fóra to vypadá, že to není moc častá závada.. A nebo do toho zkusit hrábnout? Víte někdo, jak snadno si dá říct ta kulisa? Mám kamaráda mechanika s pěknou dílnou, ale do převodovek nehrabe... Stojí za to zkusit ho přesvědčit??

Díky za nápady,

Josef
Sharan 1 r.1999 81 kW

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od hiero »

pozri tiahla ci jedno nevypadlo tieto prevodovky az tak poruchove nie su...nejde radit vobec ah ked zhasnes motor?

Josef Teč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.08.2017 13:33

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Josef Teč »

Motor živý nebo mrtvý, stále stejné. Zařadit jde jen trojka, celkem hladce, a neutrál s mírným odporem. Do boku páka nechodí vůbec.
Rozdělal jsem ještě cestou plasty kolem páky, tam je vše ok. Půjdu teď teda pod baterku na táhla, a případně hledat ten tajemný šroubek M7, o kterém se tu psalo (i když jsem moc nepochopil, kde ho hledat ;-))
Díky.
Sharan 1 r.1999 81 kW

Huli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.10.2008 13:51

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Huli »

Ahoj, nesetkal se nekdo s timto problemem. Mam VW Sharan 2001, 85kw v nafte. Radit lze naprosto normalne hezky zvolna vsech 6 kvaltu. Problem nastane tehdy, kdyz vyradim petku nebo sestku, tak s radickou v neutralu nejde hejbnout do leva pro zarazeni jednicky ci dvojky. Musim mensi silou zaradit ctyrku a po vyrazeni zase v neutralu lze hybat radickou prava leva dokud opet nedam petku ci sestku. Dela to pouze pri jizde.

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

nejde řadit sharan

Příspěvek od beryboi »

nazdar kamaradi. JSEM Už ZOUFALEJ.
nejdemi řadit ,,naejzdil jsem cca 1000 km jedu a najednou mi nejde přeřadit na jinou rychlost dojel jsem na 2 domu ,chcípnu motor a řadit jde vše a jak mile nastartuju tak tam zase nic nedostanu . po víkendu sharan normalne zase jede a dneska jedu zpráce zastavim u kramu nakoupim a sednu do auta nastartuju a zase nic. chcípnul jsem to dal tam 1,zmačknul spojku chytlo to ale ikdyž mam sešlaplou spojku přidam plyn tak auto trošku jede do tahu jetl jsem na jedničku 7 km domu přeřadit samozřejmě nejde. prosim o radu.
sharan 96 kw r.v. 03 1.9
klidne mi prozvonte na 777808966 ZAVOLAM ZPET nebo beryberyyy@seznam.cz

přes zuby to nejde
FAKT JSEM NA NERVY sory za hrubky

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

nazdar tak koukam že nikdo se asi stím to problemem s nesetkal .jsou tu jen odkazy na jine problemy tak to se stoho asi zblazním než na to přijdu už jsem do sharana nasypal tolik peněz že ho ani nemužu prodat. před tím jsem mel alhambru 1.ta mela 450 tisic km a kdyby mě nenabourala zenska bok na totalku tak ji mam do dnes. tam sem lil akorad naftu a menil olej .
snad nato přijdu až to zase rozeberu.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od hiero »

skus to estev odvzdusnit ako sa ma cez lavy predny brzdic...

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jayd »

Je to sice trochu mimo misu, ale ja mel neco podobneho na skoda rapid :mrgreen:

ale s rozdilem tim, ze pak kdyz uz jsem nastartoval, tak uz jsem nezaradil..musel se menit spojkovy valec...tak jestli to tady nebude podobne

ale u tebe je divne, ze to jde a pak nejde...takze mozna jeste zkusit odvzdusnit
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

hiero píše:skus to estev odvzdusnit ako sa ma cez lavy predny brzdic...

to jsem dělal to by jako první dnes jsem se dozveděl že asi špatná lamela tak sem to objednal a v pondelí to budu dělat až bude volnej zvedak u kamoše tak sem zvedav prej se to stane že lamela odejde po 70 tisících nasel jsem kluky co delaj sharany a prej už to delaly na trech sharanech a to ta spojka by mela vydrzet 200 tis. tak uvidím.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“