Jaký motor vybrat?

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od jirkaa64 »

"Zastavil jsem si takhle na dálnici a dal si oběd. Oběd jsem zapil třema pivkama a pak jsem vyrazil zas na cestu. Jedu si takhle 180 na tempomat a všechno je naprosto faj a najednou jsem z nicečeho nic zločinec co porušil tolik zákonů, že by šel sedět na tvrdo."

Za ty roky co jezdím jsem si myslel, že mě nic nepřekvapí, ale z toho mě zamrazilo v zádech. :cry: (Pokud je ta historka pravdivá)
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

milan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.05.2015 20:14

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od milan79 »

[/quote]Pravidla jsou nastavena tak, jak vyhovuje politikům (npř. s ohledem na výtěžnost pokut atd.). A jen vovce jako seš ty, to žerou ;)[/quote]

Ak si takto jazdil na diaľnici v Nemecku, tak je to v poriadku, nič si neporušil, ale ak v Čechách, tak nemá význam to komentovať. Keď sa niečo stane tebe, tak to je tvoja vec, ale bohužiaľ na takých ako si ty väčšinou doplatia nevinný ľudia. Tvoj názor na to, že keď niekto rešpektuje pravidlá cestnej premávky, je pre teba ovca hovorí za všetko a viac nemám potrebu sa vyjadrovať na tvoju adresu.
Naposledy upravil(a) milan79 dne 01.01.2016 20:39, celkem upraveno 1 x.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

Takze ta sama jizda v nemecku je v poradku, ale v cr/sr je to hazardovani se zivoty?
A v nemecku plati jine fizykalni zakony? Tobe prijde to co pises logicke?

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

bedrich666 píše:Asi mame kazdej jinou predstavu o tom, co je to "ochotne zrychlovat" nad 180.. Ty si to predstavujes u stary 120konovy Astry, nekomu jinymu zase prijdou Golf GTD nebo Octavia III RS TDI uz dost liny nad touhle rychlosti :D

To s tou stabilitou asi myslis hodne v zertu :D Ja teda tohle v Golfu fakt nepocituju, ale je pravda, ze mam GTI :D
A jakou máš motorizaci? Docela mě zaráží, že se snažíš zpochybňovat co sem napíšu a přitom máš jinou karosářsku variantu a možná i motorizaci.
Astou jsem najezdil 230t km a Goldem zatím cca 4t. Když napíšu, že to jede hůř než Astra, tak to s danými nájezdy už asi dokážu posoudit ne?

https://www.youtube.com/watch?v=iylPJ-Q9GeE Tady máš video z 88kw Astry, kde někdo udělal 223GPS. Tomu videu věřím, protože mám sám ověřeno, že konec tachometru na 240 bylo 222GPS. Rohodně se dalo dostat na rovince přes maximálku i v GPS rychlostech.

Golfa jsem dnes opět zkoušel sám v nenaloženém autě a musím potvrdit co jsem už psal. 204 vmax je utopie. Možná na dostatečně dlouhé rovince trochu z kopce v nenaloženém autě se dá dostat cca na 205 tachometrových, což je tak 195 dle GPS. Jakmile přijde na dálnici stoupání, tak na 5, 6 stupeň jede maximálně maličko před 160 GPS a to je na 92kw opravdu špatné. Ikdyž najedu do kopce rozjetý, tak auto stejně pomaličku ztratí rychlost ke 160. S podřazením na 4 se dá udržet tak 170.
Astra sice byla oproti Golfu o dost hlučnější v těhle rychlostech, ale cítil jsem se jistější. Golf prostě nad 130 okolo středové polohy není jistý. Možná se to zlepší po přezutí na větší letní kola.

Golfa mám rád. Vybral jsem si ho. Jinak je to fajn auto, ale od motoru jsem "podle papírů" čekal víc a stejně tak od podvozku. Rozumná komfortní cestovní rychlost toho auta leží tak o 20kmh níž, než by mě vyhovovalo a než jsem zvyklý.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

Mam GTI Performance, cili 169 kW. Ale jeste jsem se nezbavil E87 118d, tedy neceho, co je vykonove podobny ty Astre, byt to ma o chlup lepsi parametry.. Z toho vychazi muj nazor o tom, co to je "zrychlovat nad 180" :D

U Golfa me prekvapuje, ze to ma hodne presnej tachometr, i kolem 200 km/h je ta odchylka velmi mala :D

To video neberu vazne, rozmazana smouha, ktera toho moc nedokazuje..

Proste vychazim z nejakych udaju a nemyslim si, ze by stara Astra byla v necem lepsi nez novy Golf. Podobne v jinym vlakne nekdo psal, ze Octavia I ma kvalitnejsi vnitrek nez Octavia III - taky mi to prijde jako blbost a tak o tom polemizuju no :D

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od Trminek »

Je vidět že jen polemizuješ. Protože například octavia 2 RS, měla daleko lépe udělanej vnitřek než octavia 3 RS. Tam kde jsou nyní tvrdý plasty byl před tím měkčenej plast, tam kde je nyní ve výplni dveří plast byla před tím kůže atp.
A stojím si i za tím, zle golf 5 byl celkově lépe udělanej než je golf 7. Tím chci říct, že né každá generace musí být zákonitě lepší než ta předešlá.
Jinak to srovnaní g5 a g7 je jen moje, čistě subjektivní vnímání.
Omlouvám se že tu píšu mimo téma, ale nedalo mi to.
Golf VII GTI performance - bílá

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

Nemeli jsme RS, ale Octavii II Combi Elegance a Octavii III Combi Elegance a ta trojka mi teda prisla o dost lepsi - pravda, netusim, o kolik presne to muze bejt jiny v RS :lol:

Mame Golfa Plus (kterej vychazi z Golfa V) a ze by to bylo kdovi jak kvalitni, no nevim :D

Taky mi to nedalo :D

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

To je věc názoru.
Mám tady kolegy, co mají Rapida a jsou z interiéru unešený a na Golfa mě řeknou, že to je taky hezký, ale Rapid že je fakt na vysoký úrovni a jak to jezdí super a že ta 1.2 jede jak blesk. Přitom tam není měkčený plast snad ani jeden a design je děs. Podvozek je skládačka snad z dvou různých generací Pola a vůbec je to ošizené kde se dá.

Brácha si ke mě teď taky sedal. Je zvyklej na Oktávky z firmy a sám si teď taky jednu OIII odkupuje. Chvíli na to koukal a pak prohlásil, že ten interiér je oproti škodovce taky horší. Přitom všechno na co v dosahu šáhne je měkký plast, koženka, nebo kůže (ErgoActive) a sám má kombinaci tvrdý/měkký plast.

Většinou je tady zbytečný porovnávat s někým škodovky v ČR, stejně jako je zbytečný porovnávat mobily s majitelem iPhonu.

P.S: Video je sice rozmazané, ale ty hodnoty jsou čitelné ;) Ty tady zpochybňuješ co napíšu já o autech, který jsem měl, nebo mám a nepřesvědčí tě ani video a sám jsi přitom ani jedno auto v uvedených konfiguracích neměl a možná ani neřídil.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

Starou Astru jsem neridil, ale k tomu jsem dal jako prirovnani jedno BMW, ktere je tomu vykonem a dynamikou podobne a z toho si dovoluju udelat nejake zavery :D Ty rikas, ze stara 120konova Astra je ve vyssich rychlostech "dynamicka" a ja zase rikam, ze ne :D

Ano, na videu je je videt jak nekdo jede s Opelem pres 200 GPS, ale dat tohle jako potvrzeni nejake dynamiky, to teda nevim :D Stejne tak lze najit videa s motorem 1.4 TSI - vic je je ve verzi se 122 PS, par jich je i se 125 PS (v Leonu, Golfu atd.) a ty zase popiraji tve tvrzeni, ze to nejede vic nez 200 tacho.

Pokud mam srovnat zpracovani Octavie III a Golfu 7, tak (aspon ve verzi GTI) je uvnitr VW lepsi, s tim problem nemam :D

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od x-father »

Tak sem ty videa hod. Ja si je totiz taky hledal, protoze me zajimalo, jestli takhle bidne jezdi vsechny kusy a hledal jsem na netu videa vmax top speed uvedene motorizace a nasel jsem snad jen jedno video s Leonem, kde z toho horkotezko vytahl 205 tacho = 195 gps. Z videa to tezko poznam, ale z mych zkusenosti s danym motorem (ktere ty nemas) to muselo byt i trochu z kopecka.

To jakv jednu chvili video z yotube odmitas jako dukaz a v druhe chvili argumentujes obdobnym, ze nevim jak jezdi moje auto, kterym ty jsi nikdy nejel je vtipne.

Stejne tak usuzovat jak jede nejake auto, kterym jsi nikdy nejel, ale odvodil sis to paralelou s jinym autem, kterym jsi jel, ackoliv je to jina znacka, jiny motor, jiny obsah, jina karosarska uprava, jina vaha, ma jiny vykon a jiny kroutak a jine prevody je taky dost usmevne.

Nevim, jestli jsi to pochopil tak, ze ti utocim na modlu Golfa a branis ho krecovite jak jablickar svuj iPhone, nebo jestli takhle namachrovane vystupujes porad, ale je to smesne. Pristup vsechno vim, vsechno znam a vim jak jezdi i auta, kteryma jsem nikdy nejel, protoze mam doma uplne jiny auto, ktery ma skoro stejny kw, takze to jede stejne je fakt k smichu.

Vis jak jezdi Astra, protoze mas doma BMW 118D a vis, jak jezdi Gold 1.4 , protoze jsi videl na youtube video Leona 1.4 a z toho vis, ze kecam, kdyz ja, ktery jsem obe auta mel doma rikam opak :D

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od Trminek »

Prostě se shodneme na tom, že někdo kdo tím nejel prostě nemůže posoudit skutečný průběh dynamiky, zrychlení a celkového dojmu z toho jak to jede. Nemusíme chodit daleko, stačí porovnat v podstatě dvě naprosto stejná auta. GTI s manuálem a GTI s DSG. Každý kdo jel s tím DSG na to řekne, hmm dobrý, ale starej GTI 6 jel lépe. A je to celé jen o tom, že nějaká chytrá makovice udělala zpřevodování DSG do těžka tak, že 5 a 6 je tam spíš na okrasu než na dynamický svezení. Stačí sednout do manuálu a je to jiná písnička. Klidně může být ten samý problém i u této motorizace. Motor asi za to nemůže, podle mě to bude zpřevodováním tak aby to prostě moc nežralo ve vyšších rychlostech.
Golf VII GTI performance - bílá

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

x-father píše:Tak sem ty videa hod. Ja si je totiz taky hledal, protoze me zajimalo, jestli takhle bidne jezdi vsechny kusy a hledal jsem na netu videa vmax top speed uvedene motorizace a nasel jsem snad jen jedno video s Leonem, kde z toho horkotezko vytahl 205 tacho = 195 gps. Z videa to tezko poznam, ale z mych zkusenosti s danym motorem (ktere ty nemas) to muselo byt i trochu z kopecka.

To jakv jednu chvili video z yotube odmitas jako dukaz a v druhe chvili argumentujes obdobnym, ze nevim jak jezdi moje auto, kterym ty jsi nikdy nejel je vtipne.

Stejne tak usuzovat jak jede nejake auto, kterym jsi nikdy nejel, ale odvodil sis to paralelou s jinym autem, kterym jsi jel, ackoliv je to jina znacka, jiny motor, jiny obsah, jina karosarska uprava, jina vaha, ma jiny vykon a jiny kroutak a jine prevody je taky dost usmevne.

Nevim, jestli jsi to pochopil tak, ze ti utocim na modlu Golfa a branis ho krecovite jak jablickar svuj iPhone, nebo jestli takhle namachrovane vystupujes porad, ale je to smesne. Pristup vsechno vim, vsechno znam a vim jak jezdi i auta, kteryma jsem nikdy nejel, protoze mam doma uplne jiny auto, ktery ma skoro stejny kw, takze to jede stejne je fakt k smichu.

Vis jak jezdi Astra, protoze mas doma BMW 118D a vis, jak jezdi Gold 1.4 , protoze jsi videl na youtube video Leona 1.4 a z toho vis, ze kecam, kdyz ja, ktery jsem obe auta mel doma rikam opak :D
Ty videa byl primer, tu tvoji patlaninu a ty ostatni videa beru s rezervou :D

Jinak je mi uplne burt, cim jsi jezdil a jezdis ted, proste mi prijde hodne usmevny, ze stara Astra se 120 konma je pro tebe dynamicka :lol: Kdybys mel tu 150 PS verzi, tak ta byla o neco silnejsi, tak dejme tomu, ale ta 120 konova :D Ja si to komentuju jak chci, je na tobe, jak si to preberes, nemam ambici bejt nejchytrejsi :lol:

Jinak to Bavo - 122 PS, 280 Nm, Vmax 200 km/h, 0-100 10 s
Astra - 120 PS, kroutak stejnej, Vmax 192 km/h, 0-100 10,7 s

Z toho jsem delal to porovnani a dovolil udelat nejaky zaver co se tyka dynamiky nejaky stary Astry :lol:
Trminek píše:Prostě se shodneme na tom, že někdo kdo tím nejel prostě nemůže posoudit skutečný průběh dynamiky, zrychlení a celkového dojmu z toho jak to jede. Nemusíme chodit daleko, stačí porovnat v podstatě dvě naprosto stejná auta. GTI s manuálem a GTI s DSG. Každý kdo jel s tím DSG na to řekne, hmm dobrý, ale starej GTI 6 jel lépe. A je to celé jen o tom, že nějaká chytrá makovice udělala zpřevodování DSG do těžka tak, že 5 a 6 je tam spíš na okrasu než na dynamický svezení. Stačí sednout do manuálu a je to jiná písnička. Klidně může být ten samý problém i u této motorizace. Motor asi za to nemůže, podle mě to bude zpřevodováním tak aby to prostě moc nežralo ve vyšších rychlostech.
S tim DSG souhlas, byl jsem se s tim projet s predvadeckou a prislo mi to taky divny, pak jsem se projel s manualem a to bylo jiny kafe, i kdyz tam to bylo tim, ze to bylo Derekovo GTI :D

Erzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 19.06.2012 17:10

Příspěvek od Erzo »

Bedrich666: stale tvrdis ze mas GTI ale foto je kde? :D

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Jaký motor vybrat?

Příspěvek od bedrich666 »

V servisu :lol:

Erzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 19.06.2012 17:10

Příspěvek od Erzo »

Stale sa vyhovaras!!! :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“