Klepani na predni naprave

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Back.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2015 09:52

Klepani na predni naprave

Příspěvek od Back.M »

Zdravim,klubaci ,mam dotaz ohledne klepani na prednim kole na strane ridice.
K veci,dela to jen pri rychlosti od cca 20kmh do cca 70kmh pri prejeti nerovnosti staci i hrbol. dela to i kdyz to kolo je v ztatahu nebo i kdyz brzdim....je to tlumenej zvuk...vymeneno:Vsechny cepy,satbilizacni tycky,silentbloky v ramenou vypadaji ok nejsou nijak vymackane,tak me napada muze to delat horni ulozeni tlumice? kdyz rejduju na miste tak nic nekrupe,muze to delat ze ta guma v ulozeni je vymackana? Moc dekuji za reakce, Michal

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Qido »

Co podložky pod nápravnicí?

Back.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2015 09:52

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Back.M »

Nemam je tam,ale je to utazeny jak bejk...pretahoval jsem to.....a ani tam nemam jakoby okolo ten vylestenej krouzek od toho ze by se ta napravnice hybala...ale driv to nekdy delalo a nekdy ticho ale postupem casu a ted jak mrzne to slysim porad....

Back.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2015 09:52

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Back.M »

A je mozny,ze kdyby to byla ta napravnice ze to klepe jenom na jedne strane? Neklepalo by to nejak tak z obou stran?

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od selatko »

A kola máš dotažený dobře? nedrží ti to jen na 3 šroubech? Já měl stejnej problém a bylo to tím, že jsem měl strhnutý 2 závity v náboji ložiska :)

Nezačalo ti to dělat až potom, co jsi přezul kola?
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Back.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2015 09:52

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Back.M »

Prave ze kola mam dotazeny uz jsem tom mel x krat dole a kontroloval zda jsem vse dobre utahl delalo to i pred vymenou cepu....tycek...ale ted to dela porad sebemensi hrbolek od rychlosti 10-20 kmh a slysim tuknuti....zkusim dnes pretahnout matku na tlumici a uvidim zacalo mi to delat tak 2 mesice nazpe...tycka na te strane mela malou vuli tak jsem si myslel ze to bude ono a ono si to klepe vesele dal

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od h3rd4 »

Ahoj, mám podobný problém při prudčejším rozjezdu nebo při rychlém puštění spojky když to cukne tk většinou na levé straně nejdřív takové lehčí cvaknutí (někde od předního levého kola) následované tupým "bouchnutím" do podlahy.
Mezidesky (podložky) včetně vyměněných šroubů mám nainstalované. Všechny šrouby na nápravnici utažené

:(
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Klepani na predni naprave

Příspěvek od hkr »

Silentblok motoru a prevodovky?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Back.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2015 09:52

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Back.M »

Hosi mam takovej pocit,ze u me to bude bud to ulozeni tlumice a nebo vule v hrebenu rizeni bavil jsem se s kamosem ma B6 ktera ma najeto pres pul mega a delal prave repas rizeni v tydnu se semnou pujde projet jestli to klepe stejne jako jemu a uvidim teda co dal...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od KJirka »

hoši, podle toho, jak to popisujete, klouže vám nápravnice dopředu - dozadu. Nepomůže ani větší utažení, akorát tím něco dokurvíte. Je potřeba tam dát protikluzný podložky, nový šrouby a utáhnout na předepsaný moment. Stojí to pár korun. HKR to má ve vlákně o svém autě pěkně popsaný i vyfocený.
Ten zvuk se skutečně může ozývat jen ze strany od řidiče a je to takový nepříjemný lupnutí. Někdy ho člověk vysloveně až cítí chodidlem. Udělá ty při prudký akceleraci nebo brždění, udělá to v ostrý zatáčce nebo při přejezdu hrbolu. A opravdu jen v malých rychlostech.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od ladulel »

Nedělá ti to opravdu tento silentblok předního ramene? Může vypadat na pohled v pohodě, ale když je v haji, tak dělá právě podobnej bordel, jakej popisuješ. Řešil jsem tohle už na více autech.
209275378--100x100.jpg
209275378--100x100.jpg (3.94 KiB) Zobrazeno 5316 x

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od KJirka »

h3rd4 píše:Ahoj, mám podobný problém při prudčejším rozjezdu nebo při rychlém puštění spojky když to cukne tk většinou na levé straně nejdřív takové lehčí cvaknutí (někde od předního levého kola) následované tupým "bouchnutím" do podlahy.
Mezidesky (podložky) včetně vyměněných šroubů mám nainstalované. Všechny šrouby na nápravnici utažené

:(
Nemůžu si pomoct, ale tohle ukazuje na tu nápravnici. Skutečně tam ty spešl podložky máš ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od Jirka. »

Může to dělat i vymlácené řízení, není to nic vyjimečného. Začal bych tím levnějším- silentbloky, stabilizační tyčky, posouvání nápravnice, spodní čepy...
Bacha na ty tyčky, vždycky jsem myslel že se to na nich pozná podle vůle, ale ani h***o, normálně oba čepy krásně bez vůle, i po vyndání nebyla cítit vůle, přesto po nasazení nových tyček to klepání přestalo.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od KJirka »

u VW mi sundavali kvůli výměně DSG nápravnici a ty podložky tam samozřejmě nedali. Pak se mě ještě snažil technik přesvědčovat, že u CC už to je vyřešený. h***o vyřešený ! Prostě to mlátilo u řidiče do podlahy a sralo mě to asi měsíc, než mi tam ty podložky a nový šrouby dali. A je klid.
Ale neříkám, že to nemůže být něco jinýho. Jen si troufnu tvrdit, že po týhle zkušenosti bych tu "cestující" nápravnici rozeznal, kdybych v tom jel.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Klepani na predni naprave

Příspěvek od h3rd4 »

KJirka píše:
h3rd4 píše:Ahoj, mám podobný problém při prudčejším rozjezdu nebo při rychlém puštění spojky když to cukne tk většinou na levé straně nejdřív takové lehčí cvaknutí (někde od předního levého kola) následované tupým "bouchnutím" do podlahy.
Mezidesky (podložky) včetně vyměněných šroubů mám nainstalované. Všechny šrouby na nápravnici utažené

:(
Nemůžu si pomoct, ale tohle ukazuje na tu nápravnici. Skutečně tam ty spešl podložky máš ?
Asi jo nápravnice opravu to vypada ze se tam něco hejbe ale ty spešl podložky tam skutečně mam včetně nových šroubů, měnil jsem tedy pouze ty co jsou u těch podložek, jsou tam ještě dva vnější stejné, ty měněný nejsou.
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“