Kamera do auta (černá skříňka)

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Kamera do auta

Příspěvek od lifter »

Dovolim si oponovat. Viem o viacerych pripadoch, kde policajti brali do uvahy priebeh nehody z onboard kamery ucastnika, ako aj ine, kde sa brali do uvahy bezpecnostne kamery na budovach.
Sirdo, nemyslim to v zlom, ale ty si pravnik? Mali sme spolu polemiku ohladom diskov, ke si mal tiez informacie tykajuce sa pravnych veci - preto sa pytam.
Ja pravnik nie som, preto nepoznam znenie zakona o ochrane osobnych udajov. Nie je pre mna dolezity, takze ho studovat ani nejdem. Ale ked mas na kamere natoceny pohyb auta, ktore ta vytlaci pri predbiehani z cesty, ake udaje okrem typu auta a ECV mas zaznamenane? Vztahuje sa ten zakon aj na zaznam pohybu vozidla, z ktoreho nie je mozne identifikovat vodica? To potom asi nesmie nikto nafotit ani moje auto napr. zaparkovane pred supermarketom, nie su potom vobec pouzitelne zabery z bezpecnostnych kamier napr. pri lupezi na cerpacke?
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

ja som sa o to zaujimal uz davnejsie, ale teraz som na tvoj podnet pogooglil a zistujem, ze urad vydal nove usmernenie, kde uz mozes pouzit zaznam ako podklad pre policiu, ale hned sa aj salamunsky brania, ze v obciansko pravnom konani to uz je o inom no a na to som narazal, ze v pripadnom sudnom spore o nahradu skody by si si asi s kamerovym zaznamom velmi nepomohol (nie, nie som pravnik a ani nikdy som take ambicie nemal :laugh: )...

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Kamera do auta

Příspěvek od lifter »

Tie reálne prípady, ktoré poznám, sa týkali trestného konania aj priestupkového konania. Takže aj podľa tvojich aktuálnych informácií v týchto prípadoch by kamera pomohla (ak by som bol nevinný :D ).
Ja más obavy práve z trestnej zodpovednosti pri nejakej havárke. Prípadná škoda v občiansko-právnom konaní ma až tak netrápi - ak by som nehodu zavinil, mám PZP na vyššiu hodnotu plnenia, a v prípade poškodeného mám havarijné poistenie aj GAP.
A vo všeobecnosti pri tých právnych záležitostiach čo mám skúsenosti - koľko právnikov, toľko názorov :lol: . Dík za info.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od sirdo »

lifter píše:koľko právnikov, toľko názorov :lol: .
to mas uplnu pravdu :rofl: ...

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Kamera do auta

Příspěvek od iwhy »

V Rakúsku a Nemecku majú vyslovene legislatívu ktorá použitie onboard kamier zakazuje, čo je podľa mňa na hlavu. U nás, ale nevidím dôvod ju nemať kvôli zákonom pretože ich vyslovene nezakazuje. Áno natáčaš niekoho bez jeho súhlasu a nie na svojom pozemku, ale nikto za to ešte u nás pokutu nedostal. Ja by som kameru bral ako takú poistku, máš ju tam možno sa ti raz zíde možno nie (preto by som osobne do kamery viac ako 100€ neinvestoval). Už len keď máš nejaký incident a vynník zdrhne, už som to zažil, že sme mali kontakt a keby nemal prekážku v ceste a ja som si ho nevyšiel z auta odfotiť tak zdrhne.

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od qeed01 »

Ahojte,
planuji si koupit kameru do auta (cernou skrinku) a premyslim o truecam a7.
Chtel bych se zeptat:
1) jake mate skusenosti s kamerami? ktere jsou dobre?
2) Jak resite napajeni kamery? pripadne kudy se da v G7 vest napajeci kabel?

Diky

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Ad 1) Sam ji jeste nemam, ale dnesek byl posledni kapkou a zacal jsem porizeni planovat. Pravdepodobne pujdu do A5tky. Ta A7 rozhodneni neni spatna a mit vice penez, sel bych do ni.

Ad 2) Napajet to budu z pojistkove skrine, vodic vytahnu pres pojistku z volne pozice, kde je napeti po nastartovani motoru. V prostoru palubovky ze strany
levych dveri bude instalovan adapter a kablik z nej povede schovany kolem tapecu A-sloupku a strechy az k zrdcatku, kde bude kamera "viset".



Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od qeed01 »

ad1) no, 500 mi neprijde zas tak velky rozdil za mnohem lepsi obraz v noci, kdy ,zvlaste v zime, primarne jezdim. Jinak tam myslim zadny rozdil neni, ne?
ad2) mohl bys pak hodit nejake foto? zvlaste s tou pojistkovou skrini vubec nemam tucha, kam a jak to zapojit :wink:

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od x-father »

Mini0805, mini0806.

Ad zapojeni. Kup si na ebai za par dolaru CL zasuvku na kabel. Pridelej k ni par cm dratu a nacvakni to svorkama zespodu na privodni draty k CL zapalovaci ve stredovem panelu. Pak do te pridelane CL jen zasunes adapter dodavany ke kamerce, aniz bys ho musel pitvat. Drat protahni A sluopkem do stropu a stropnici nekam ke zpetnemu zrcatku, jde nalepis zakladnu kamerk. Vyhoda tech mini je, ze jsou docela male a rychle a snadno se sundavaji.

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od Ludde28 »

Ja mam G1W-C. Za tu cenu je to dobra dashcam. ALE ta C-varianta nefunguje kdyz je pod nulou. Nevim jestli ten problem ma jen moje kamera, nebo vsechny kamery s kondenzatorem. Kdys se kupe otepli, tak zase funguje.
Je i verze s batterii (G1W).
Napajim ji z cigaretove zasuvky co mam v kufru.
Snuru jsem ukryl pod tesnenim u stropu (velice jednoduche) a neni vubec videt.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od nuff85 »

qeed01 píše:ad1) no, 500 mi neprijde zas tak velky rozdil za mnohem lepsi obraz v noci, kdy ,zvlaste v zime, primarne jezdim. Jinak tam myslim zadny rozdil neni, ne?
ad2) mohl bys pak hodit nejake foto? zvlaste s tou pojistkovou skrini vubec nemam tucha, kam a jak to zapojit :wink:
Ad1) Aha, opravdu. Tak to jsem se asi někde blbě díval. :blush:

Ad2) Inspiraci jsem našel na škodováckém foru. Mají to tam kluci dobře provedené a dočteš se v tom vlákně i další postřehy.
http://forum.skodahome.cz/topic/129121- ... ?p=2016954

Z pojistek to vytáhneš pomocí adaptéru
http://www.aliexpress.com/item/Add-A-Circuit-Standard-Mini-Micro-Blade-Fuse-Boxes-Holder-Piggy-
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od bedrich666 »

By taky mohli zacit nabizet nejaky tovarni reseni..

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od nuff85 »

To by mohli, ale ta cena bude .... ta bude. :D
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od bedrich666 »

Treba BMW neco takovyho nabizi, skoda, ze koncern se k tomu jeste nejak neodhodlal :) Hlavne ze tam chtej zacit davat nejaky "SOS tlacitka", ale udelat aspon "pripravu" pro kameru, to ne :D

Nio_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.10.2015 22:33

Re: Kamera do auta (cerna skrinka)

Příspěvek od Nio_VW »

qeed01 píše:Ahojte,
planuji si koupit kameru do auta (cernou skrinku) a premyslim o truecam a7.
Chtel bych se zeptat:
1) jake mate skusenosti s kamerami? ktere jsou dobre?
2) Jak resite napajeni kamery? pripadne kudy se da v G7 vest napajeci kabel?

Diky
Používám kameru Cel-Tec E07 a i noční záběry jsou super, ale pokud bych si měl kameru pořizovat nyní, tak bych bral tu, která má připnutí k držáku řešené magnetem a to z důvodu jednoduššího demontování (sundání). Zapojení jsem nechal na servisu a kabel mám vytažený pod čalouněním ke zpětnému zrcátku.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“