Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte

Auto: VW Touareg 2003, 3.2 V6 AZZ, BA95+LPG

vcera sa mi objavil problem pri behu motora na benzin, na LPG ide auto OK.
Podla VAG je vsetko OK to som pozeral ako prve.
Chova sa to tak ze ked nastartujem auto bezi cca 10s normalne a potom skapina na 400ot az menej a niekedy skape uplne. Zatial co som zistil je ze benzinove cerpadlo pocujem pri odomknuti auta a asi 1s. po starte auta, ale potom stichne a auto zacina skapinat, potom ho znova pocut na 2s. a zasa ide auto na 700ot. potom zasa skapina lebo uz cerpadlo nepocut.
Poistka to asi nebude kedze to cerpadlo funguje. Z cerpadlom by problem byt nemal lebo ked ide tak taha pekne a auto ide. Moze to byt rele? Alebo RJ motora? Alebo ako je to cerpadlo ovladane?

Popripade mal to uz niekto rozobrane? Kde presne sa nachadza to cerpadlo a je komplikovane ho dostat von?


Dakujem.

gladix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.12.2015 14:17

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od gladix »

Regulátor tlaku paliva a nebo lamba sonda mjel jsem něco podobného

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

aj jedno aj druhe by nevyhodilo na VAG? Minimalne tu lambdu asi ano.

A za dalsie je otazka preco nepocut cerpadlo? Moze regulator alebo lambda sposobovat ze nevrci cerpadlo v nadrzi? Ked to cerpadlo pocujem tak ide motor OK.

gladix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.12.2015 14:17

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od gladix »

Regulátor na vag zjistit nejde lamba jo a nebo skus natlakova tím že klíč otočíš párkrát z 0 na polohu 1 tím to tlakujes a nebo to může být motorek co to tlakuje....

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

Asi sa nechapeme,...

mne auto na benzin nastartuje lebo ked auto odomknem a otvorim dvere tak cerpadlo v nadrzi vrci a tlakuje, takze auto pekne nastartuje, ale potom proste to cerpadlo prestane vrcat a po par sekundat auto chcipne alebo este pred chcipnutim sa na 2s. rozvrci cerpadlo a zasa vybehnu otacky, potom zasa cerpadlo nepocut a auto ide chcipnut potom sa zasa na par sekund cerpadlo rozbehne a takto.
Chapeme sa uz? :)

Cize problem bude bud v cerpadle, kabelazi alebo niecom co ovlada cerpadlo? RJ motora?

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

Dnes som to mal este napojene na VAG,
testoval som akcne cleny v RJ motora a ked spusilo rele cerpadla tak cerpadlo sa spustilo a islo az kym som ho nezastavil, takze cerpadlo je OK, rele je OK, poistka je OK. Takze co ma napada je ci RJ motora spravne komunikuje s cerpadlom, podla vsetkeho ho nespusta hned pri starte a nenecha bezat pocas chodu motora.
Cim to moze byt? Co ovlada to rele a preco ho nenecha bezat celu dobu?

Dakujem.

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

Cez vikend som vyskusal napojit cerpadlo na +12V a auto islo na benzin uplne v pohode, takze podla mna nebude ani problem v cerpadle a tlaku atd...
ale akonahle som odpojil tych +12V tak auto skapalo lebo tam uz po original kabelazi +12V neslo.

Takze poistka OK, Rele OK, Cerpadlo OK, Tlak paliva OK,...

Tak kde je problem? :?

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od texo »

Řešil jsem před delší dobou něco podobného, ale na jiném autě / motoru. A ve finále bylo vadné relé čerpadla, asi nějaká drobný studený spoj nebo poškozené vinutí cívky (při přímém napojení na 12V se relé tvářilo v pořádku, ale v provozu prostě někdy neseplo). Po výměně bylo vše OK.

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Marshall007 »

ako mozem to skusit vymenit to je najmenej, len je otazka preco ked 10x skusim to cerpadlo cez diagnostiku tak to cerpadlo kruti do kedy chcem, ale proste za normalnej prevadzky to cerpadlo (nieco) nezopne po celu dobu behu motora

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Bandog »

Ahoj všem,

chtěl jsem se jen zeptat jak to vypadá s tímto problémem? Mám ted problém s jedním Turkem - stejný motor a problém. Ještě jsem zjistil, že pokud vytáhnu relé číslo 404 v motorovém prostoru tak auto normálne nastartuje a na benzín jede. V pojistkovce jsou tyto relatka tři tak jsem je zkusil prohodit mezi sebou, ale žádný úspěch jsem nemel. Pokud je auto studené tak na benzín sice ihned nastartuje, bezi 4 vteřiny a zdechne. Takto se to opakuje dokud se motor trosku neohřeje a po přepnuti na plyn už jede normálne. Když je motor teplý tak všechny starty jsou na brknuti. Diagnostika bez závad. Mam podezření na řídící jednotku. Co vy na to? Předem díky za jakýkoliv nápad.

Tomáš R.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2022 10:48

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od Tomáš R. »

Ahoj, mám ten jistý problém, po nastartování běží pár vteřin, pak začne kolísat a většinou chcípne, těsně před chcípnutím se sepne čerpadlo v nádrži na chvilku. Čerpadla v nádrži, zpětný ventil, palivový filtr, vše nové, a problém přetrvává. Na LPG chodí bez problému. Touareg 3.2 162KW ( AZZ ). Našel jsem tu, že se tento problém už řešil, ale bez odpovědi, co to muže dělat. Díky za každou radu, už jsem z toho zoufalý :-( .

d.sindelar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.01.2021 21:40

Re: Problem pri jazde na benzin (auto ma LPG)

Příspěvek od d.sindelar »

Ahoj všem, přišel někdo na příčinu tohoto problému?? Řeším to samé, akorát na 4.2 V8... Podávací čerpadlo vyměněno, filtr taky.... Dle měření po nastartování je na čerpadle 12,5V a po cca 7s vzroste na 14,3V a najednou napětí zmizí a čerpadlo vypne.... Na LPG vše v pohodě

Odpovědět

Zpět na „Touareg“