Zabezpečení Passat 3C / CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od Pavel223 »

Dobrý den,

Chtěl sem se optat na rady / tipy jak nejlépe zabezpečit mýho pašíka (Passat CC)? Trošku se tu u nás poslední měsíce rozjel dost velkej nešvar a ty kryplo** ukradli za poslední 3 měsíce jen v našem městě asi 7 aut - (2x Passat B7, 3x Octavia dvojková po FL, Seat Len a Golf VI) a po všech autech jakoby se slehla zem, ani jedno se nenašlo.

Proto mám docela bobky a přemýšlím co by bylo nejlepší jako zabezpečení? Máte nějaké typy? Přemýšlel sem o tom profi zamykání na pedály, stojí to asi 5000kč, ale kolega to měl a auto mu taky ukradli takže to asi nebude žádnej vejvar, pak mě napadl nějaký alarm, ale ten podle mě dneska taky není problém odpojit.

Pak sem něco četl o Sherlock GPS systému máte někdo zkušenost?

Moc díky za každou radu mám z toho celkem bobky.

Pavel

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od Qido »

Trochu zle, ale nejlepší je dobrá pojistka.
Obecně se moc 3c,B7 nekradou. Není to úplně jednoduché. Bohužel pokud si někdo vyhlídne tvé auto nemáš šanci. Jako rozumné opatření se mi zdá instalace alarmu s hlášením na mobil (individuální zástavba), případně zamykání volantu ZEDER ....

Pavel223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.10.2015 20:29

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od Pavel223 »

Děkuju za radu - no pojistku už si sjednávám proti krádeži pro jistotu.

Ohledně krádeží 3C/B7, taky se právě divím, taky sem si myslel, že se kradou spíše starší pašíci a nebo obecně octavie, ale byl sem celkem rychle vyveden z omylu.

O tom alarmu s hlášením na mobil budu přemýšlet kdyby jste měl nějaký typ na člověka co to umí dělat (nainstalovat komplet) určitě dejte typ / kontakt, protože nejsem zrovna 2x zručný abych si to nainstaloval sám. Na ZEDER mrknu :)) moc děkuju!!!

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od denis.82 »

Pavel223 píše:Trošku se tu u nás poslední měsíce rozjel dost velkej nešvar.......
Ostrava?? :laugh:
Jak ti radi Qido, radeji priplatit za dobrou pojistku.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od Pisa »

To jo, pojistka se hodí, já mám na dražším autě GPS vyhledávání a funguje to fantasticky.

Pokud auto nastartuješ a neodčipuješ (do nějakých 15sec) tak ti hned volají a auto sledují.
Pokud se auto blíží k hranicím, tak ti taky hned volají.

Většinou chytří zloději to dělají tak, že auto ukrandou, někam ho odvezou na kraj lesa a pokud tam bude za 3 dny tak vědí že je bez sledování a už ho "nechaj zmizet"

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od teekey »

Pavel223 píše:...jak nejlépe zabezpečit mýho pašíka (Passat CC)?
Nejake info treba zde.
Zacni tim havarijnim pojistenim, alarm je dulezity proto aby to auto houkalo kdyz to bude krast nejaky moula s cihlou, ale profik si poradi rychle.
Ty GPS jsem nikdy moc nepochopil, pokud to zacne vyhledavat security agentura tak je to ok, ale jinak k cemu? Jakoze ja bych si s notasem na kline jel pro to auto - ta predstava ze me to dovede k nejake garazi plnou ehm pochybnych existenci s ruskym prizvukem? :mrgreen: Nevim jak to funguje, napriklad jestli tu GPS resi i nejak PCR, jakoze nahlasim kradez vozidla a reknu jim ze to ma GPS a oni se rozjedou po signalu - v nasi zemi mi to prijde jako utopie :blush:

Urcite je dobra varianta zamek radici paky (DefendLock, Construct, Zeder aj.) jestli mas DSG, jestli mas manual tak to odtahnout pres spojku. Urcite bych dnes jiz priplatil a koupil si elektronickou verzi, ktera automaticky zamkne v poloze "P" a vypnuti zapalovani. Odemykas pomoci cipu. Nikde nemas zadny viditelny zamek na klic a nikdo ani nemusi tusit, ze to tam je.

...pokud mas dobre HAV, tak bych vic neresil. Pokud se to auto ztrati tak to resi PCR a pojistovna a ty si muzes vybirat nove aute mezitim.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od h3rd4 »

Ahoj z mechanických zabezpečení bych doporučoval Zeder auto už jsem s ním kupoval, dle výrobců zatím žádné auto vybavené tímto zámkem nebylo odcizeno, ale víš jak :lol: to říká výrobce :) Je to docela silný kus železa, zamyká se otočením klíče, celá procedura trvá asi tak 2 vteřiny, tkže to nijak zvlášť nezdržuje, ale je to asi o zvyku :)

Stálo to něco okolo 7000 tis.

Jinak nejúčinější stejně jak už tady někdo říkal dobrá pojistka :)
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Uživatelský avatar
jprudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.12.2015 14:49

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od jprudek »

Mě napadlo, nevíte jestli se dá pořídit někde nálepka na sklo, třeba defendlocatoru, nebo něčeho podobnýho?... uvažuji s tím, že když na parkovišti stojí 3 passaty a OIII, tak si vybere radši pro rychlejší práci ty jiné nezabezpečené ;)
http://www.vinoprudek.cz

Passat Variant 06, BMP 103 kw/140 PS, manuál

c4mel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 19:54

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od c4mel »

někdy před rokem sem slyšel o zabezpečení které funguje tak že někde v interiéru ( kde si zvolíš ) ti namontují čidlo které odpojuje palivové čerpadlo a než nastartuješ tak na to místo položíš nějaký vysílač nebo něco takového o velikosti flešky a pak nastartuješ a můžeš si ho zase schovat a jedeš a když to tam nedáš tak třeba zloděj nastartuje ale moc daleko nedojede páč mu nepude čerpadlo... ale už si fakt nevzpomenu jak se to jmenovalo

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od teekey »

takze takovy trochu "chytrejsi" tajny vypinac? :-) Dost casto se spis napojuji na veci, ktere ti zablokuji startovani. Problem je v tom, ze cim vic elektroniky v aute, tak to muze logovat "falesne" chyby jiz pri odemykani vozu apod.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

c4mel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 19:54

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od c4mel »

teekey píše:takze takovy trochu "chytrejsi" tajny vypinac? :-) Dost casto se spis napojuji na veci, ktere ti zablokuji startovani. Problem je v tom, ze cim vic elektroniky v aute, tak to muze logovat "falesne" chyby jiz pri odemykani vozu apod.
jj přesně tak :D jako v dnešní době si myslím že nějaké GPS lokátory sou k ničemu páč stačí aby použil rušičku signálu GPS a vesele jede dál... souhlasím s tebou že čím víc elektroniky v autě tím více problému ale toto řešení se mi zdá dost vychytané ale myslím že to nebude zrovna nejlevnější

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od ladaf »

c4mel píše:někdy před rokem sem slyšel o zabezpečení které funguje tak že někde v interiéru ( kde si zvolíš ) ti namontují čidlo které odpojuje palivové čerpadlo a než nastartuješ tak na to místo položíš nějaký vysílač nebo něco takového o velikosti flešky a pak nastartuješ a můžeš si ho zase schovat a jedeš a když to tam nedáš tak třeba zloděj nastartuje ale moc daleko nedojede páč mu nepude čerpadlo... ale už si fakt nevzpomenu jak se to jmenovalo
Něco jako VAM R1? To se to tam strčí a musí zůstat :-D
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

c4mel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 19:54

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od c4mel »

nn to se nikam nestrká a ani to tam nemusí zůstat :D plácnu třeba řekneš jim že ten senzor chceš zabudovat do levého zadního rohu v kastliku u spolujezdce no a oni ti tam namontujou ten "příjimač" který bude pod kastlikem aby nešlo nic vidět a ty sedneš do auta položíš přesně na to místo ten "vysílač" a jakmile nastartuješ tak už si ho můžeš zase vzít ;-) zkoušel sem to hledat ale nikde to už nemůžu najít

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení Passat 3C / CC

Příspěvek od teekey »

c4mel píše:...zkoušel sem to hledat ale nikde to už nemůžu najít
jmenuje se to bezdotykovy immobilizer :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“