POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mateslv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.03.2014 11:26

POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od mateslv »

Prosím o radu, menil som na svojom passate rok 2002 kotúče a platničky pred 2 mesiacmi všetko bolo ok a teraz mi vypisuje hocikedy zapípa kontrola brzdového obložení. Dal som dole kolesá pozrel kontakty od platničiek prestriekal a stále mi to robí, raz mi to vypíše hneď po naštartovaní inokedy až po pár km jazdy. Nechcem si to dať vypnúť ako mi vravel mechanik na VAG čo som bol u neho, keď to tam je má to fungovať, prosím o radu. Môj mail mateslv@gmail.com. Martin

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od xerxes »

kukni ještě jednou na kabeláž musi tam byt někde něco špatně

mateslv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.03.2014 11:26

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od mateslv »

Ale kabelaž viem pozrieť len pokiaĺ ide k blatníku ďalej sa neviem dostať ako to skontrolujem ďalej????

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od M@ty »

Měl jsem to samé. V mém případě příčina nezjištěna. Nejspíš to bude někde ve svazku a ten je společný s čidlem ABS daného kola. A to je funkční tudíž nebudu zbytečně měnit čidla. Takže jsem radši umlčel kontrolku. Obložení desek si snad ještě dokážu ohlídat sám...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od trhac »

Taky mě svítila kontrolka obložení a měl sem jak už psal kolega nademnou přerušenej drát v tom svazku kterej je společnej s abs.Vyměnil sem čidlo abs a je klid.Už nějakej rok

Leon111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.04.2012 09:25

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od Leon111 »

Zdravím
Taky mě to hlásí - při přezouvání gum mi mechanik říkal, že mám u jednoho kola prasklou manžetu u homokinetického kloubu - nevím jestli to může být tím. V pátek jdu na výměnu tak pak uvidím jestli to bude hlásit i nadále.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od xerxes »

TO Leon111 at se ti v servisu kukne na tu kabelaž a konektor jestli tam neni oxidace

Henry74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.06.2014 21:25

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od Henry74 »

Zdravím všechny, mám úplně stejný problém. Když točím v ostré zatáčce tak zazní výstraha a rozsvítí se mi kotrola obložení, asi po deseti sekundách zase zmizí. Destičky a kotouče nové, vyměnil jsem i konektory a zkontroloval kabeláž- bez výsledku. Když nastartuju, stojím na místě a dám plnej rejd doleva nebo doprava tak se rozsvítí pouze ikona kontroly obložení, která už nezhasne dokud nevypnu motor a zase nenastartuju. Nechci kontrolu softwarově nebo jinak vypnout, a ani měnit kabeláž dokud nebudu přesně vědět na jaký straně to dělá, takže mi zbejvá už jen vylučovací metoda
VW LT35, VW Passat Variant B5.5 1.9TDI 96 kw

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od M@ty »

Asi tak jak píšeš. Já jsem nechtěl zbytečně měnit čidlo ABS, tak se mi možnost umlčení této kontrolky hodila. Obložení si dokážu ohlídat sám.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Ciligator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.10.2014 14:57

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od Ciligator »

Zdravím, mám stejny problem s obložením brzd a ABS. Pokud to dobře chápu, staci zajet na VAG a "umlčit kontrolku obložení brzd" a ABS zacně fungovat? Protoze ABS normálně funguje až po ujeti nejakého m/km se mi to vse rozsviti.

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od mimragon »

Ciligator píše:Zdravím, mám stejny problem s obložením brzd a ABS. Pokud to dobře chápu, staci zajet na VAG a "umlčit kontrolku obložení brzd" a ABS zacně fungovat? Protoze ABS normálně funguje až po ujeti nejakého m/km se mi to vse rozsviti.
ABS a opotřebení desek podle mě nemá spojitost. Po výměně desek, mi taky hlásilo opotřebení, tak jsem to umlčel VAGEM a dál nic neřešil. To, že se ti rožně ABS, bude chyba u ABS.
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC-Hláška kontrola brzdoveho oblozenia

Příspěvek od M@ty »

Asi tak. Na funkci ABS to nemá vliv. Ta kontrolka je iniciována rozepnutím obvodu u př. brzd. desek a nízkou hladinou v zásob. nádobce brzd. kapaliny. Do paměti závad se nic neukládá.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“