Ostřikovače

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
oziek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.01.2016 16:35
Bydliště: Drnovice

Ostřikovače

Příspěvek od oziek »

Zdravím,

Mám Golf 7 1.2 v benzínu, než začalo mrznout, vyměnil jsem směs do ostřikovačů na zimní do (-20C). Vše bylo v pořádku dokud se nerozsvítila kontrolka, abych kapalinu doplnil. Jelikož jsem byl na cestě do práce, v rychlosti jsem koupil směs v lidlu do (-20). Po doplnění ostřikovače fungovaly normálně zhruba 20-30minut. potom ale přestaly fungovat (zadní i přední). Po stiknutí ostřikovačů, nejde slyšet motorek pouze stěrače stírají. Zajímavé je, že směs na světla normálně stříká. Navzdory mírnému mrazu -6 až -8 a auto stojí přes noc v garáži ostřikovače nadál nefungují. Dočetl jsem se na internetu, že směs mohla zamrznout. Dnes po 6 dnech je konečně teplota +4, do toho jsem zkoušel to trochu zahřát fénem, bohužel pořád nic.

Auto je ještě v záruce, mohla by to být například špatná pojistka? Nebo je možné, že by tekutina někde zamrzla? V manuálu bohužel není nikde informace, která pojistka je od odstřikovačů. ( je pouze do stěračů, které fungují)

Děkuji za Vaše názory a rady. :wink:

S pozdravem Tomasz
GOLF VII Comfort Edition 1.2 TSI

reburke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.01.2013 18:45
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Ostřikovače - problém

Příspěvek od reburke »

Úplně to samé se mi stalo s Fabií 2 tento týden. Najednou přestaly fungovat ostřikovače. Jelikož auto je v záruce a mělo jít za 2000 km na servisku, tak jsem ho tam odvezl rovnou a řekl jim i o ostřikovačích. Nakonec mi řekli, že tam byla směs, která dle měření byla pouze do -12 °C a že to skutečně zamrzlo. Stačilo, aby auto strávilo pár hodin ve vyhřívaném servisu a samo to začalo fungovat. Nezkoušel jsem motorek předtím trápit když nefungoval, abys se nespálil. Jinak problém byl v tom, že jsem si neuvědomil, že je v autě stále letní směs. Na zimu používám vždy směs z Lídlu do -20 °C a nikdy s ní problém nebyl.

Pokud máš auto v záruce, tak mám zásadu nic neřešit, v ničem se nehrabat a pěkně do servisu, od toho mám nové auto, abych se v něm nemusel hrabat.
VW Golf Variant VII, Maraton Edition, 1.4 TSI 92 kW

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Mrkni na pojistku. Kolega resil stejny problem a byla to spalena pojistka od pretizeni zamrzleho cerpadla.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

oziek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.01.2016 16:35
Bydliště: Drnovice

Re: Ostřikovače - problém

Příspěvek od oziek »

Pojistky jsem kotroloval a vypadaji vsechny ok. Zitra jedu na servis.

Dekuji za odpoved
GOLF VII Comfort Edition 1.2 TSI

oziek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.01.2016 16:35
Bydliště: Drnovice

Re: Ostřikovače - problém

Příspěvek od oziek »

Dnes, kdyz jsem jel do prace, zacaly odstrikovace fungovat. Mel jsem zapnute ohrivani predniho skla (bezne mam zapnute ohrivani AUTO). Fungovaly 10minut, potom ale znovu prestaly. Ted tomu vubec uz nerozumim, cim by to tedy mohlo byt? 8O

Je mozne ze s tim ma ohrivani predniho skla neco spolecneho?


UPDATE : Nakonec spatny motorek. Opravili mi to na zarucak.
GOLF VII Comfort Edition 1.2 TSI

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Ostřikovače

Příspěvek od juro111 »

Ahojte, vedel by niekto poradiť, či predný a zadný ostrekovač majú zvlášť vlastný motorček? Prípadne aj vlastnú poistku? Včera mi nefungoval ostrekovač zadného okna. Predný aj svetlá idú bez problémov. Kvapalinu mám do -30°C, predpokladám že pri -15°C by zamrznúť nemala. Zatiaľ som to bližšie v aute neskúmal, je tam zima :) V návode som sa toho tiež moc nedočítal. Auto nehlási tiež žiadnu závadu.

Martin L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.11.2016 22:03

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Martin L »

Přední a zadní ostřikovač mají stejnou pumpu. Zvlášt má pumpu ostřik světel. S pojistkama nevím.
VW Golf Variant 2016, 1.4 TSi (92kW), Pacific Blue
Ford Mondeo combi 2001, 1.8 16V (92 kW), silver
Fiat Brava 2001, 1.6 16V (76 kW), night blue

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Ostřikovače

Příspěvek od juro111 »

Takže ak išiel ostrek predného okna, mal by asi ísť aj ostrek zadného. Pri zadnom nebolo počuť motorček vôbec, iba stierače chodili.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Ostřikovače

Příspěvek od srotty »

Asi blbá otázka,ale dal jsi páčku do druhé polohy na ostřik? (první je stírání)

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Ostřikovače

Příspěvek od juro111 »

Otázka dobrá, ale áno dal som ju do druhej polohy :) Nerobím to prvý krát. Dokonca som to skúšal viac krát. A odpoveď na ešte jednu otázku: áno, po výmene náplne za zimnú som prepláchol aj zadný ostrekovač, aby v hadičke neostala letná zmes :)

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Ostřikovače

Příspěvek od juro111 »

Chlapi, musím sa vám priznať, že som asi debil :blush: Robil som zbytočnú paniku.
Pravdepodobne mi zamrzla kvapalina v hadičke k tomu zadnému oknu. Dnes ako sa oteplilo nad 0, tak som to skúšal a už to išlo. A asi si viete domyslieť prečo, v hadičke mi nejakým spôsobom zostala letná zmes. Ako som to dnes ostrekoval, tak voda bola žltá (letná). Neviem si to vysvetliť, pretože na toto si dávam vždy pozor a keď dávam zimnú zmes (vždy do prázdnej nádržky), tak ostrekujem zadné okno dokiaľ nezačne tiecť zimná zmes. Aj počas zimy už som viackrát umýval zadné okno. A dnes tam bola zasa letná.
Tak sa ospravedlňujem za zbytočnú paniku a môžete sa do mňa pustiť...

Timur10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2022 17:27

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Timur10 »

Ahoj chlapi ,nejde mi ostrik př skla.Motorek běží jen při zadním skle při předním mlčí.Má to jednu pojistku,nebo dvě?

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Ostřikovače

Příspěvek od bouky2 »

Pokud se nepletu, tak na predek i zadek je jen jeden motorek. Alespon 2014 to tak mam. Zkus ho vyndat, a vyzkouset pres 12V na sucho. Ja uz ho vyndaval 2x a musel ho cistit, protoze mi koroduje uvnitr, tzn ze jsem ho i rozebiral. Po pripojeni nic, pak jsem poklepal, a rozebehl se. Podruhe jsem ho musel uz rozebrat a vycistit

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“