Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
LukysXR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.03.2015 01:32
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Příspěvek od LukysXR »

Zdravím mám Passat B5,5 s origo vyhříváním všech sedadel.
Můj 1 dotaz je, předky fungují, ale zdá se mi, že dlouho nahřívají a nehřejí tak moc jak by měly, možná jo, ale třeba po hodině jízdy. Kde může byt problém??

Můj 2 dotaz je: zadní sedačky nehřejou vůbec, sedadla jsem vytáhl a vyloučil závadu v poduškách, obvod v pořádku, při napojení přímo na baterii sedadlo hřeje jak blbé, ale s nějakého schématku jsem zjistil, že dálší dva dráty vedoucí do potahu sedačky jsou nějaký thermo kontakt, nebo snímač teploty, nevím přesně, jaký to má význám, ale byl bych rád, jestli by mně to někdo z vás byl schopen podrobně vysvětlit, jak to funguje, jak to opravit atd. a nejlíp i vysvětlit, kde je komplet elektroinstalace od všech sedaček napojená, potřebuju to najít. Zapojení sedadel a ovladačů vím co a jak, ale napájení někde pod palubovkou nevím kde hledat, budu muset asi interier vystěhovat ven, pokud mně to někdo z vás zkušenějších co nejdříve neobjasní :D Všem moc děkuju do předu za radu. :roll:


_________________
VW Passat 1.9Tdi 4motion

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Příspěvek od B.I.G. »

Ad 2) Promeril si jestli jsou ovladace ok? Muze se stat ze odejdou a do nich stava jde, ale z nich uz ne... Je tam "cidlo" ktery zajistuje, aby se sedacky neprehraly, pokud je KO tak nebudou vyhrejvat ;) pojistky jsou ok?


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

LukysXR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.03.2015 01:32
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Příspěvek od LukysXR »

Do ovladačů šťáva jde zkusím proměřit jak píšeš, zda jde šťáva z ovladačů do sedadel, pokud půjde tak to vidím na ty teplotní čidla, lze je koupit nové nebo opravit? Jsou v potahu, ještě jsem je nekuchal... Řešil to tady někdo někdy ty teplotní čidla? Diky
VW Passat 1.9Tdi 4motion

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Příspěvek od B.I.G. »

Ta "cidla" jsou v decce primo, vymenit je lze, koupit se daji, nevim jejich presny oznaceni, ale stoji to par korun ;) kdyz budes hledat oznaceni urcite najdes


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Vyhřívání sedadel - Prosím o rozsáhlou radu

Příspěvek od Diablo_666 »

Já měl stejný problém,sedadla netopily,ale bylo to tím že kabely vedoucí k čidlům byly zlámané,jak furt někdo nasedá tak se přelámaly.Musíš na těch čidlech naměřit nějaký odpor.No čidlech,jsou to obyčejné termistory.Změř čidla,pokud bude nekonečně velký odpor tak rozkuchej sedadla a uvidíš,typuju to na ty kabely,jsou zašité v dečkách.Bez toho to topit nebude.Možná máš stejný problém vepředu i vzadu.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“