Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Bedeka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.10.2010 17:48

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Bedeka »

Radio se vypina s klickem, osvetleni se zapina s budikama a vykonostne (zvukove) je na tom naprosto stejne. Kvalita obrazu? oproti RCD 300? :lol: Obraz neni pro me prioritou, ja na to za jizdy nekoukam a pritelkyne je spokojena. Verim ze Kenwoody, Alpine a jine znackove na tom budou obrazove urcite lepe. Ja to nemam na srazy, ale pro svoje pohodli... Fotky nahodim i s usmevem, klidne, ale na videjko kaslu (nemam cim), ja tu nedelam nikomu reklamu, ani ho nikomu nenutim :?
Jen jsem psal svou zkusenost s neznackovym radiem za ctvrtinovou cenu :wink:

boldys3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 18.05.2010 16:59
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od boldys3 »

Jasna vec,kdyz tak to cvakni at se podivame.Jak rikas je to taky o cene!

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Michalj »

Dyť jo , ale nečerti se hned. Já to rádio měl a vím o čem mluvím. Osvětlení mělo jiný odstín , rádio mělo fakt špatný příjem i na celoplošné stanice, zasvítilo sluníčko a na lcd nebylo nic vidět, menu je nepřehledné a dotyková obrazovka nepřesná a ty povíš za 800chf , hm to je nějakých 15,5tis Kč, v čechách se tyto paštiky prodávali kolem 12tis Kč a i za ty peníze to nešlo a nestíhali s reklamacema. Za ty prachy koupíš lehce ojetou 510tku a máš origo kvalitu, bohužel asi na 90% čorku , ale podpora zlodějů nebo čínských fejků je asi stejně nesmyslná. A když už ne 510 tak koupíš neorigo 2 din rádio ve značce a nebo 1 din radio s vysouvacím monitorem a nemusíš se strachovat, že ti kvůli 2din lcd lousknou auto. Bohužel je to veřejné forum a můj názor je takový , prostě žádná pecka jako píšeš.

tady ho máš v čechách : http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/G ... dsID=80800" onclick="window.open(this.href);return false;

tady máš origo Pioneer : http://www.audioland.cz/Pioneer/Autorad ... g4208.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tady Alpine : http://www.audioland.cz/Alpine/Autoradi ... g5059.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Za stejný prachy. Jasně bez tv tuneru , kterej je k ničemu v tý číně.

Sorry prostě to vidím jinak .
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Bedeka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.10.2010 17:48

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Bedeka »

Ja ti tvuj nazor neberu, radia si sice nasel krasny, ale ani jedno nema Navi, ani jedno nema TV (me naprosto normalne v "cinskem smejdu" funguje) nehlede na to ze bez upravy ci dokoupeni ramecku, ti tam stejne nebudou pasovat :wink: Takze s Navi a TV budes s cenou uplne nekde jinde a jeste budou blokovany za jizdy :wink:

A mozna nejsem normalni, ale RNS 510 kradena, me nezajima, ja zlodeje nepodporuju...

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od TNT »

A co tohle? Sice 30K, ale je to aspon ZENEC (ZE-NC2010), ma to v sobe Parrota, umi to zobrazovat OPS, climatronic, ovladani maka, maxidot maka, navigace, zadny chyby, atd...
Pod obrazkem na zacatku tematu je Picture gallery. Umi to jak 8 tlacitek na volantu, tak 12. Vlevo pod videama jsou PDFka.
Obrázek

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od tornado1 »

pěkná hračka... ale za ty prachy..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Ahoj, chtěl bych trochu oživit toto téma a zjistit názory případně zkušenosti ostatních. V autě mám RNS510 a strašně mě sere, že taková krabice stojí takový prachy. Zaprvé se malinko bojím, že mi jí někdo ukradne a zadruhé mě na ní skoro všechno sere, ovládání (naprosto hrozná odezva, pobere to každý pátý dotyk, apod.), navigace apod. a uvažuji, že bych jí prodal a koupil něco z číny s androidem, co má milion funkcí, lepší displej apod.
První dotaz je, za kolik bych tak prodal tu RNS 510 co mám v autě (2009 s nejnovějším FW a nejnovějšími mapami) origo od koupě auta a druhý dotaz, jestli někdo nemá s nějakou navi z číny zkušenosti. Chtěl bych něco s co největším displejem, ale aby to mělo dvě otočná kolečka na hlasitost apod. a určitě, aby to pasovalo na passata a měla canbus. Např.
http://www.aliexpress.com/item/Android- ... 18400_6149

Jsou nějaké věci, které jsou na RNS510 lepší než na nějaké číně? Když pominu ten punc VW a to, že je to origo.

Díky David
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od hkr »

Komunikace s autem
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

A co s ni? :D
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od xpassat »

Základní komunikace s autem bude fungovat přes CAN-bus.
Co asi bude problém:
- original kamera (je RGB)
- asi original HF (nevím, jak je kvalitní vestavné HF v rádiu)
- asi info z rádia na maxidot

Ale taky bych rád osadil něco 8" na místo RCD510. To rozlišení a 6,5" obrazovka je utrpení. Problém je kamera. Ví někdo, jak vyřešit origo kameru s OEM rádiem? Nějaký RGB převodník, nebo vyměnit kameru?

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Díky za odpověď. No kamera mě netrápí, jelikož jí nemám ani neuvažuji o instalaci, takže to je v pohodě. Co jsem všude koukal, tak právě přes can-bus zvládá zobrazovat ještě více info než RNS (např. otevřené dvěře) takže to asi problém nebude. Info z rádia na maxidot podle videí na youtube taky zvládá, jde o to, aby tam nevypisovala nějaký blbosti a nevim, jak se chová při navigaci, to možná na display neposílá, ale to netuším. HF mám řešeno samostatným modulem s takovou tou dotykovou obrazovkou, teoreticky by to taky mělo fungovat, ale těžko říct.
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Tady u tý přímo číňan píše, že pokud chceš připojit origo kameru, tak musíš za 45usd koupit rgb převodník:
http://www.aliexpress.com/item/Quad-Cor ... .88.Pf0iie
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od sibik »

Doporučuju tenhle kousek http://www.aliexpress.com/item/2-7-DIN- ... 74336.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Všechno faká v pohodě, Navigace je předinstalovaná, ale já sem si tam dával stejně Sygic. Má to can-bus . Spolupracuje s multifunkcí na volantu i otevřené zavřené dveře. Kamera je dodaná už v balení tzn není potřeba nic dokupovat..jen nainstaluješ. GPS se chytá tak cca za 2-4 sec. Bluetooth je 100%. Wifi trošku slabší příjem, ale to mě nějak neomezuje. Do B6 sedí jak ulitá. Můžu kdyžtak vyfotit, či natočit :)

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

No a můžu se zeptat, ukazuje ti navigace pokyny na maxidotu? Ať už předinstalovaná, nebo Sygic? Já bych volil spíš asi s 8" displayem, aby byla rozeznatelná od RNS (i když taková obrazovka bude lákat asi dost podobně, ale tak třeba nějaký feťáček co se vyzná...) a hlavně u čehokoliv s displayem zastávám, že čím větší, tím lepší (asi nějaký komplex :oops: ) Jinak parametrově vypadá uplně stejně jako ta co jsem postoval vejš.
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Tak jsem nakonec objednal, tak uvidíme. Až dorazí, tak jí otestuji a poreferuji (i se srovnáním s RNS510). Je to 8" s rozlišením 1024*600 s Androidem 4.4.2. čtyřjádro a RAM 1GB, tak snad to pošlape v pohodě.

http://www.aliexpress.com/item/Quad-Cor ... 18400_6149
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“